Nowość! ⭐ MEGA Magazyn w Booksy!

0
164

System magazynowy to niewątpliwie doskonałe narzędzie wspierające pracę salonu beauty, a dokładnie przemyślany i dostosowany do potrzeb magazyn to prawdziwy skarb. Taki właśnie jest magazyn w Booksy. To nie tylko baza produktów, w której możesz monitorować przychód i rozchód produktów. Magazyn w Booksy umożliwia także generowanie raportów, tworzenie dokumentów, ułatwia planowanie zakupów oraz pozwala na złożenie zamówienia bezpośrednio przez konto Booksy Biz. Poznaj 7 sposobów, dzięki którym zarządzanie stanem magazynowym będzie proste, skuteczne i …przyjemne. 


1. Puste opakowanie nigdy Cię nie zaskoczy – kontrola zużycia produktów

Wszystko co musisz zrobić, żeby korzystać z magazynu, to wprowadzić produkty, które wykorzystujesz. Już na samym początku czeka Cię miła niespodzianka w postaci oszczędności czasu, ponieważ łatwo zaimportujesz swoją bazę produktów do systemu. Oczywiście możesz też wprowadzać produkty pojedynczo. 

Po wykonaniu tej czynności nie musisz martwić się, że któregoś dnia w Twoim salonie zabraknie produktów niezbędnych do wykonania usługi. System automatycznie aktualizuje zużycie na podstawie zarejestrowanych operacji magazynowych, dzięki temu zawsze widzisz bieżący stan magazynu. A gdy coś się kończy, dostaniesz powiadomienie. System automatycznie tworzy zamówienia na podstawie stanów magazynowych. Istnieje także możliwość ustawienia progów minimalnych i maksymalnych zużycia produktu, które pozwalają na jeszcze efektywniejsze zarządzanie magazynem, optymalizując jego stan i tym samym zapobiegając brakom produktów czy ich zaleganiu na półkach.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto podkreślić. System Booksy przechowuje informacje dotyczące zużycia produktów podczas danej wizyty. Dzięki temu nie musisz tego dodatkowo notować, ponieważ szczegóły zużycia znajdziesz w historii rezerwacji klienta. I zawsze jesteś perfekcyjnie przygotowany do wizyty – jedno spojrzenie w system i wiesz, jakich produktów, w jakich ilościach będziesz potrzebować. A i jeszcze coś, jeśli z jakiś powodów przestaniesz wykorzystywać dany produkt możesz go archiwizować w magazynie. 

2. Składaj zamówienia bezpośrednio przez Booksy Biz  

Ogromnym udogodnieniem jest możliwość dodania dostawców. Pomoże to w organizacji zasobów magazynów, ale co najważniejsze umożliwi złożenie zamówienia bezpośrednio z systemu Booksy Biz. Wystarczy, że wprowadzając dane dostawcy podasz jego adres e-mail. A następnie przy tworzeniu dokumentu zamówienia zaznaczysz opcję “Wyślij maila z zamówieniem do Dostawcy”. I to wszystko, wystarczy tylko parę kliknięć, aby zamówienie znalazło się w drodze do Ciebie.

3. Ogranicz ryzyko pomyłek do minimum – rozbudowana a zarazem prosta kategoryzacja produktów

Przejrzysta, intuicyjna baza produktów pozwoli Ci lepiej zarządzać magazynem. Taka organizacja umożliwia proste i wygodne wprowadzanie nowych pozycji czy edytowanie dotychczasowych, a co ważne minimalizuje ryzyko pomyłek. W Booksy możesz stworzyć magazyn dostosowany do twoich potrzeb, określając kategorie produktów, a co więcej segregując produkty według marek. Twoją pracę ułatwi również korzystanie z różnych jednostek rozliczeniowych. Do wyboru masz pełną gamę jednostek miary m.in. kilogramy, litry gramy, mililitry, sztuki, pakiety, ampułki. Dodatkowo możesz przypisać produkt do konkretnej usługi z określeniem jednostki objętości jego zużycia. W ten sposób, rozliczając usługę system na podstawie przypisanych wcześniej informacji zaktualizuje zapasy, dzięki czemu przy finalizacji wizyty nie musisz pamiętać o wprowadzeniu zużycia produktu. Istnieje jeszcze kilka możliwości pozwalających perfekcyjnie zorganizować Twój magazyn – m.in. dodawanie zdjęć produktu, kodu SKU (unikalny kod przypisany do danego produktu w celu jego identyfikacji), określanie ceny netto i brutto produktu czy ceny hurtowej, jak również stawki produktu. Warto również w tym miejscu wspomnieć o możliwości dodania kodów kreskowych, co niewątpliwie jeszcze bardziej ułatwi korzystanie z magazynu Booksy.

4. Korzystaj z wielu magazynów

Chcesz mieć oddzielny magazyn dla produktów, których zużywasz w codziennej pracy oraz tych przeznaczonych do sprzedaży? Żaden problem. Booksy pozwala na stworzenie większej ilości magazynów i łatwą ich obsługę. Dzięki temu  możesz przechowywać ten sam produkt w jednym lub kilku różnych magazynach. Kupując produkty możesz decydować, na który magazyn trafią, i z którego zostaną wykorzystane. Bez problemu zdefiniujesz ustawienia magazynu domyślnego i magazynów pomocniczych. A w razie potrzeby łatwo dokonasz przesunięć magazynowych.


5. Sprawnie analizuj zużycie produktów – raporty magazynowe

Jak wiesz, do zarządzania stanami magazynowymi służą specjalne dokumenty, nazywane dokumentami magazynowymi, które można podzielić ze względu na kierunek przepływu produktów. W module Magazyn możesz tworzyć zarówno dokumenty przychodowe, jak i rozchodowe. W wygodny sposób stworzysz dokument, przechowasz go, zmodyfikujesz, a także w szybki sposób odnajdziesz i wydrukujesz. Wszystkie dokumenty będziesz mieć zawsze pod ręką i możesz mieć pewność, że żaden się nie zawieruszy ?

6. Nigdy nie zgubisz dokumentów magazynowych

Jak wiesz, do zarządzania stanami magazynowymi służą specjalne dokumenty, nazywane dokumentami magazynowymi, które można podzielić ze względu na kierunek przepływu produktów. W module Magazyn możesz tworzyć zarówno dokumenty przychodowe, jak i rozchodowe. W wygodny sposób stworzysz dokument, przechowasz go, zmodyfikujesz, a także w szybki sposób odnajdziesz i wydrukujesz. Wszystkie dokumenty będziesz mieć zawsze pod ręką i możesz mieć pewność, że żaden się nie zawieruszy. 

7. Przeprowadzaj szybkie i przyjemne inwentaryzacje

Booksy pomoże Ci również w inwentaryzowaniu stanu magazynowego. Z łatwością stworzysz dokument przedstawiający rzeczywisty stan ilościowy zapasów w magazynie. Poszczególne inwentaryzacje zostaną zapisane w systemie, dzięki czemu w każdej chwili sprawdzisz historię inwentaryzacji. A w razie potrzeby bezpośrednio z systemu wydrukujesz dokument.
Ponadto inwentaryzacja pozwoli Ci aktualizować stany magazynowe.  Jeśli okaże się, że stan widoczny w systemie różni się od stanu rzeczywistego, wystarczy że podasz rzeczywistą liczbę produktów i zapiszesz dokument. Możesz także wysłać raport rozbieżności.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Booksy i chcesz przekonać się, jak łatwe i bezproblemowe jest zarządzanie produktami w magazynie, koniecznie pobierz darmową wersję próbną, ważną przez 7 dni. 

There is no form selected or the form was deleted.