Nowość w Booksy ⭐ Karnety + Vouchery + Pakiety
NOWOŚĆ ⭐ Vouchery, karnety i pakiety w Booksy!

NOWOŚĆ ⭐ Vouchery, karnety i pakiety w Booksy!

Inne, Wszystkie,

Ta – dam, już są!💥 Przygotuj się na prawdziwą gratkę, zarówno dla Ciebie, jak i Twoich klientów. Oddajemy w Twoje ręce 3 nowe funkcje, dzięki którym zapewnisz sobie lojalność klientów i  zwiększysz liczbę wizyt w swoim salonie. Odkryj możliwości Voucherów, Karnetów oraz Pakietów od Booksy. Wszystko w sam raz na święta i … po świętach!    

Voucher. Wizyta w Twoim salonie to świetny pomysł na prezent.

Voucher jest formą bonu zakupowego o określonej wartości, który możesz wymienić na konkretną usługę. To również sprawdzony pomysł na prezent, którym klienci mogą obdarowywać swoich bliskich. A może wizyta w Twoim salonie znajdzie się na liście wymarzonych prezentów pod choinkę? Teraz taka możliwość jest na wyciągnięcie ręki, a ściślej – na parę kliknięć 😉.

Vouchery to również fantastyczna reklama Twojego salonu, stanowiąca dodatkowe źródło pozyskiwania nowych klientów oraz budowania lojalności wśród stałych klientów. Ponadto są świetnym sposobem na generowanie przychodów z wyprzedzeniem, dzięki temu, że z góry pobierasz opłatę za usługi, które zostaną zrealizowane w przyszłości. Sprzedaż voucherów pozwoli Ci dodatkowo oszacować liczbę  wizyt, ponieważ obowiązują jedynie w określonym czasie, który sam ustalasz. Czy wiesz, że większość voucherów jest realizowana w ciągu 60 dni po ich otrzymaniu? Jest to zatem doskonała metoda na wypełnienie kalendarza po świętach. A przecież już za chwilę styczeń, który często nie jest oblegany przez klientów. 

Karnet. Sposób na zwiększenie lojalności klientów.

Czy zdarzyła Ci się sytuacja, w której klient pełen entuzjazmu deklarował, że odbędzie całą serię zabiegów, albo że, jak kolejny manicure to tylko u Ciebie? A później ten zapał gdzieś się rozpłynął i jedyne co pozostało po tym kliencie, to puste miejsce w kalendarzu? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą karnety, które pozwalają na sprzedaż dowolnej liczby usług w wybranym czasie. Karnety będą dla klienta dodatkową motywacją do rezerwacji wizyty w Twoim salonie. Podobnie jak Vouchery, sprawdzą się jako prezent. W ich przypadku również możesz liczyć na płatność z góry i na tej podstawie oszacować liczbę wizyt w nadchodzących tygodniach czy miesiącach. Karnety w Booksy będą dodatkowym sposobem na zwiększenie przychodu oraz skuteczną metodę promocji Twojego biznesu. 

Pakiet. Łącz usługi i zwiększaj zysk. 

Trzecią opcją na zwiększenie lojalności klientów oraz zwiększenie sprzedaży są Pakiety, które pozwalają na sprzedaż wybranej liczby usług w danym czasie. Możesz zaoferować pakiet usług np. strzyżenie + koloryzacja. Dobrym połączeniem będą także nieoczywiste duety np. manicure + regulacja brwi. 

Pakiety w Booksy to także doskonała opcja na świąteczny prezent, którą z powodzeniem możesz oferować klientom. Jednak pakiety to przede wszystkim idealny sposób na promowanie określonych usług. W Twojej ofercie pojawił się nowy zabieg? Zaproponuj go w konfiguracji z inną usługą. Pakiety rozwiążą ponadto problem z niepopularnymi usługami. Stwórz zestawienie zawierające rozchwytywane usługi i te mające mniejsze uznanie wśród klientów, a następnie na jego podstawie dobierz usługi w pary, które chcesz sprzedawać w pakiecie. W ten sposób pozwolisz klientom przekonać się do zabiegów, na które wcześniej nie zwracali uwagi.

Pewnie zastanawiasz się teraz, jak taki pakiet skłoni klienta do rezerwacji. Z pewnością klient będzie bardziej skłonny wybrać większą liczbę usług, jeśli zobaczy w tym okazję. A taką okazją zazwyczaj jest rabat. Zakładając np., że koszt manicure to 80 zł, pedicure 120 zł, to jednak w pakiecie ich cena wynosi nie 200, a 180 zł.  

Jak przygotować Vouchery, Karnety i Pakiety? 

Zaloguj się do Booksy Biz i z menu po lewej stronie wybierz Profil biznesu. Następnie przejdź do zakładki Vouchery, Karnety lub Pakiety. Dodaj nowy szablon i postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami określając m.in. termin ważności i cenę. Tak utworzone vouchery, karnety oraz pakiety będą czekać gotowe do sprzedaży w sekcji Sprzedaż.

Jak zacząć je sprzedawać? 

Z menu wybierz zakładkę Sprzedaż > Nowa Sprzedaż > Usługi i Produkty > Inne – tu znajdziesz przygotowane szablony. Uzupełnij pola i voilà! Klienci mogą korzystać z Twoich usług w ramach zakupionych Voucherów, Karnetów i Pakietów – te będą dostępne dla Twoich klientów w formie elektronicznej. Oznacza to, że klienci otrzymają je na swój adres mailowy, gdzie będą dzięki czemu będą je mieli zawsze pod ręką. 

Jak je rozliczać? 

Aby rozliczyć Voucher jako płatność postępuj tak, jak zazwyczaj rozliczasz płatność w Booksy Biz. Po przejściu do rozliczenia usług wybierz odpowiednią metodę płatności oraz  Płatność: Voucher, Płatność: Karnet lub Płatność: Pakiet.

Zastosowanie wyżej przedstawionych funkcji sprawdzi się nie tylko w okresie świątecznym. Realne zyski przyniesie także wprowadzenie ich na stałe do oferty, wówczas będą wspierać regularną sprzedaż, przyciągną klientów i zwiększą obroty salonu poza sezonem.
Poinformuj klientów o możliwości zakupu voucherów, karnetów i pakietów w Twoim salonie. 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!