Czy znasz wszystkie odcienie blondu? Zdradzamy, jak wybrać odpowiedni kolor!

0
122

Świat intensywnie prze do przodu w wielu dziedzinach, tak samo odnosi się to do stylizacji i koloryzacji włosów. Dziś ludzie są trochę znudzeni farbowaniem włosów na te kilka, często powtarzających się od kolorów i ich odcieni. Nawet tak modny kolor, jakim jest blond, staje się nieco nudny. Kiedy widzimy osobę o włosach farbowanych na jasny, średni, czy ciemny blond, nie wzbudzi ona w nas swoim wyglądem żadnych „ochów” i „achów”. Styliści od fryzur muszą iść z duchem czasu i nowoczesności, aby ich praca ewoluowała i przyciągała rzesze zainteresowanych nią ludzi, głównie kobiet. Kolor blond najbardziej do nich pasuje, a aktualnie styliści wykazują się niebywale rozwiniętą wyobraźnią i są w stanie tak dobrać odcienie blondu, że mogą całkowicie odmienić kobiecy image.

Jakie są najpopularniejsze odcienie blondu i z jakimi rysami twarzy współgrają?

Ogólnie można mówić, że kolor blond jest kolorem, z którym w parze doskonale współgrają ciemniejsze odcienie. Na przykład naturalny blond przyciemniony odrobinę, doskonale się prezentuje i zawsze będzie zauważany. Poza tym blond można również rozjaśniać, a więc dla fryzjera jest on kolorem, z którym może wiele zrobić i na jego bazie stworzyć całą gamę zachwycających odcieni.

Jednak nie znaczy to, że dowolna osoba może sobie wybrać odcień blondu, który jej się podoba i go stosować. Niezupełnie tak jest. Mimo że blond jest na pewien sposób kolorem jakby wyjściowych do uzyskania ciekawych odcieni, to trzeba zdawać sobie sprawę, że jednak nie każdy odcień pasuje do dowolnych rysów twarzy, a nawet koloru oczu. Przed wyborem odcienia blondu należy mieć to na uwadze, aby nie popełnić błędu, bo może kosztować on bardzo dużo. Można stracić pieniądze i pogorszyć swój wygląd. Blond sprawdza się u osób o delikatnych rysach twarzy i jasnym kolorze oczu, ale też kobiety opalone z ciemną oprawą oczu będą bardzo dobrze prezentować się w różnych odcieniach blondu. Tak samo dobrze wyglądać będą osoby, których rysy twarzy są dość poważne, chłodne.

Na co zwrócić uwagę farbując włosy na wszelkie kolory blondu?

Farbując włosy na różne odcienie blondu, trzeba wiedzieć o tym, że często zdarza się, iż uzyskanie wymarzonego odcienia blondu jest nieco trudniejsze. Niekiedy nie uzyskuje się go już po jednym procesie koloryzacji. Rozjaśniając włosy dla uzyskania odpowiedniej koloryzacji, zawsze należy robić to systematycznie i nie rozjaśniać o więcej niż 2 odcienie. Próba zbyt szybkiego rozjaśnienia włosów może źle się dla nich skończyć. Włosy staną się cieńsze, łamliwe i na tyle delikatne, że łatwo ulegną uszkodzeniom.

Osoba, która sama decyduje się na dobieranie odcienia blondu dla swoich włosów, musi wyobrazić sobie wyjściowy ich wygląd i to, jak komponowałyby się zresztą jej twarzy, kolorem oczu, odcieniem brwi. Dlatego tego typu zadania najlepiej zlecić wprawnym specjalistom niż eksperymentować.

Jeżeli kobieta rozjaśnia włosy preparatami do tego przeznaczonymi, powinna dokładnie postępować zgodnie z zaleceniami danego producenta, a szczególnie zwracać uwagę na czas rozjaśniania. W innym wypadku może nastąpić uszkodzenie włosów. Prócz tego koloryzując włosy, zazwyczaj używa się w tym celu bardziej agresywnych dla włosów i skóry głowy środków. Dlatego po koloryzacji należy użyć kosmetyków pielęgnacyjnych, które wesprą proces regeneracji skóry głowy i nieco już osłabionych włosów.

Jako że środki do farbowania zwykle czynią włosy w pewnym stopniu matowymi, to należy zastosować jako środek zaradczy kosmetyki witaminowe, najlepiej pochodzenia roślinnego. Poza tym dobrze jest w procesie regeneracji korzystać z przygotowanych przez siebie maseczek, wcierek i płynów do odżywiania włosów. Aby kolor blond utrzymywał się na włosach jak najdłużej, nie tracąc swoich właściwości, należy unikać poddawania włosów działaniu wysokiej temperatury, jaka powstaje przy użyciu lokówek lub prostownic. Jeżeli będzie to konieczne, to używać tych urządzeń jak najrzadziej. Dbając o zdrowie swoich włosów, dobrze jest wydłużyć czas pomiędzy ich farbowaniem jak to tylko możliwe, co pozwoli włosom na regenerację i odpoczynek od działania szkodzącym ich zdrowiu substancjom.

Odcienie blondu paleta kolorów

Wszystkie osoby, które decydują się na kolor blond i jeden z mnogości jego odcieni, mogą sobie taki dobrać ze szczególną uwagą na to, jaki pasuje akurat do ich rysów twarzy czy koloru oczu. Mimo że odcieni blondu jest bez liku, to pewien ich ułamek jest najbardziej popularny wśród kobiet w każdym wieku i najczęstszych rysach twarzy. Paleta odcieni koloru blond zawiera takie jego odcienie, jak:

 • Naturalny blond, a włosy farbowane na ten odcień sprawiają wrażenie, jakby wyglądały tak od urodzenia. Kolor włosów jest sumą nakładających się na siebie odcieni blondu o pokrewnych tonacjach. Bardzo dobrze prezentuje się na głowie niezależnie od karnacji. Dobrze wygląda tak na jasnej skórze, jak na ciemniejszej. W miarę możliwości należy wybierać dla skóry ciemnej kolor blond o ton ciemniejszy, a dla jasnej jaśniejszy.
 • Platynowy, który najlepiej wygląda w połączeniu z cieplejszymi odcieniami skóry. Zaletą tego koloru włosów jest to, że wygląda świetnie bez względu na kolor oczu, jednakże ciekawie kontrastuje z oczami bardzo jasnymi i brązowymi.
 • Popielaty, a właściwie jego jaśniejszy odcień prezentuje się najlepiej we współudziale z jasnymi barwami skóry twarzy i równie jasnymi oczyma.
 • Blond letni jest odcieniem spłowiałego ciepłego koloru, słonecznego, żółtego odcienia. W zależności od karnacji twarzy można go oczywiście modyfikować.
 • Maślany odcień jest prekursorem odcienia letniego blondu, charakteryzuje się barwą miodowo-żółtą, jest ciepły dla oka i spisuje się doskonale wraz z każdym kolorem oczu, to najlepiej wypada wraz z twarzą o jasnych barwach.
 • Srebrny blond jest odcieniem znacznie chłodniejszym od prezentowanych powyżej, jest blondem o odcieniu popielatym. Włosy w tym kolorze dobrze wyglądają na jasnej cerze i wraz z równie jasnymi oczami. Odcień ten pasuje do osób w starszym wieku, gdzie widoczne stają się przerosty siwiejących włosów.
 • Brudny blond, który w zasadzie składa się z wymieszanych mocno poszarzałych odcieni. Osoby, które posiadają kolory siatkówek oczu takie jak brązowe albo zielone i kolor skóry wpadający delikatnie w beż, powinny się skusić na kolor tego typu, można go z powodzeniem wykorzystać do wykonania ciemniejszych pasemek na jaśniejszych włosach.
 • Beżowy, który jest stworzony dzięki jaśniejszym odcieniom na ciemnej bazie i dzięki temu dobrze wpisuje się w skórę o tak zwanym średnim kolorze. Poza tym ten odcień blondu dobrze wygląda na ciemnych naturalnych włosach i równie dobrze pasuje do ciemnych oczu,
 • Złoty odcień jest bardzo ładnie prezentującą się mieszaniną takich barw jak miód, złoto i karmel, przy czym w połączeniu ze skórą twarzy o jasnym odcieniu i także jasnymi oczami, kobieta prezentuje się olśniewająco.
 • Miodowy odcień koloru blond zdaje się najlepiej pasować do średnich odcieni skóry i ciemnych oczu, a to dzięki temu, że odbiera się go jako barwę ciepłą. Dobrze ten odcień wygląda na włosach ciemnych, gdzie można pozostawić naturalny ich kolor tuż przy cebulkach, zaś z reszty włosów stworzyć pasemka o wielu odcieniach miodu.
 • Kasztanowy odcień jest w zasadzie mieszanką odcieni owoców kasztana, czyli gdzie jasne odcienie przeplatają się z ciemnymi. Tego typu odcień można nosić na włosach przez osoby o każdym z odcieni skóry, ale fenomenalnie wygląda wraz z jaśniejszą cerą i takimiż oczami,
 • odcień wiśniowego blondu jest kolorem o krwistym kolorze dojrzałych wiśni na jeszcze ciemniejszym podkładzie. Ten blond jest szczególnie wybierany przez mode kobiety, szczególnie posiadające ciemniejszy kolor oczu i ciemniejszą karnację skóry.
 • Brązowy, którego wygląd jest bardzo ciepły i naturalny. Pasuje do jasnej cery i oczach w kolorach złotego brązu, jasnego brązu, do oczu piwnych, szarych albo niebieskich. We własnym domu nie da się uzyskać tego odcienia, bo najczęściej ostateczny efekt będzie dużo gorszy od oczekiwanego i najlepiej dokonać tego w salonie fryzjerskim, gdzie ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń jest praktycznie wyeliminowane.
 • Miedziany odcień jest odcieniem lśniącym, przypominający ciemnozłoty z nutą bursztynową. Sprawdza się z ciemną skórą oraz oczach w kolorze zielonym lub brązowym.

Czy najmodniejszy jest ciepły blond?

Blond zwykle kojarzy się ludziom z jasnymi włosami w tonacji złotej albo żółtej. Jak widać, istnieje wiele odcieni tej barwy i tylko od indywidualnej osoby i jej wyobraźni zależy to, czy będzie się dobrze czuć w blond włosach.

Odpowiednie dla siebie tonacje blondu ze wspaniałymi wynikami można uzyskać nie tylko dzięki farbom koloryzującym dostępnym do użytku w lepszych salonach fryzjerskich, ale również dzięki tym do użytku domowego. W warunkach domowych możliwe jest uzyskanie większości odcieni blondu, ale w tym wypadku należy zaopatrzyć się w większą ilość preparatów.

Jasny, ciepły blond chyba zawsze będzie podstawowym kolorem włosów, z których to biorą się inne odcienie. Oprócz tego ciepły blond jest naturalną barwą włosów i kobiety z takim odcieniem są ogólnie uważane przez płeć przeciwną za osoby o ciepłym nastawieniu do drugiego człowieka oraz bardziej przyjazne od innych. Poza tym, ten odcień blondu akurat jest postrzegany przez wiele osób jako pierwowzór blond włosów i podoba się największej liczbie osób, przez co osoby o takiej barwie włosów zdają się bardziej pociągające.

Mimo tego, wszelkie inne tonacje blondu wyglądają znakomicie i pasują do osób młodszych oraz starszych. Dlatego można powiedzieć, że ciepły blond mimo tego, że jest bardzo efektownym kolorem, to jednak nie pasuje do każdego. Osoby starsze, które już mogą pochwalić się siwymi włosami, z pewnością nie wyglądałyby dobrze w kolorach blondu. Pomijając to, że farbowanie ich włosów na ten kolor wydaje się nie mieć sensu. Kiedy naturalny blond już przeminął, to blond w tonacji siwej będzie dla tych osób najlepszym wyjściem.

Znajdź najlepszy salon fryzjerski w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here