Odliczanie do lata. Zabiegi wyszczuplające, które przygotują Cię na upalne dni

0
160
Kobieta w jednoczęściowym kostiumie kąpielowym z różowym kołem ratunkowym.

Wiosna to czas, kiedy większość osób zaczyna bardziej przyglądać się swojemu ciału w poszukiwaniu cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zauważone niedoskonałości psują wizję beztroskiego wakacyjnego luzu. Jeśli należysz do tych osób, to nic się nie martw. Do lata zostało jeszcze kilka tygodni, więc masz trochę czasu na podjęcie skutecznych działań. Przygotowaliśmy listę zabiegów wyszczuplających, dzięki którym przywitasz lato jędrną i pozbawioną nadprogramowych centymetrów sylwetką.    

1. Lipoliza iniekcyjna – doskonała na każdą część ciała 

Lipoliza iniekcyjna, zwana również mezoterapią igłową, należy do zabiegów wyszczuplających, które cieszą się  ogromnym uznaniem wśród specjalistów i ich klientów. Wszystko dzięki aplikowanym podpodskórnie substancjom o działaniu lipotycznym, czyli pozwalającym rozpuścić nadmiar tłuszczu. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie stopniowo wchłaniane i metabolizowane przez organizm. Wysoka skuteczność tego zabiegu wyszczuplającego sprawia, że wystarczy zaledwie kilka wizyt, aby cieszyć się jędrną, pozbawioną cellulitu i szczuplejszą figurą. Ponadto lipoliza iniekcyjna świetnie poradzi sobie z nagromadzonym tłuszczem w mniej oczywistych miejscach – także na twarzy i w jej okolicach.

Zabiegi wyszczuplające - lipoliza iniekcyjna

2. Kriolipoliza – zabiegi wyszczuplające chłodem

Zabiegiem wyszczuplającym, na który warto zwrócić uwagę jest kriolipoliza. Dzięki niej możemy pozbyć się aż kilku centymetrów z wybranej partii ciała. Oczywiście dużo zależy od naszych indywidualnych predyspozycji np. tempa pozbywania się toksyn z organizmu. Ale tak, pozbycie się niechcianych centymetrów w relatywnie niedługim czasie jest możliwe! Za spektakularne efekty odpowiedzialne jest specjalne urządzenie, które zasysa tkankę i chłodzi ją. W tym momencie następuje najważniejszy moment zabiegu: z tłuszczu pobierane jest ciepło. Rozpoczyna się obumarcie komórek tłuszczowych, a następnie ich rozpuszczenie i wydalenie z organizmu. Ten zabieg wyszczuplający polecany jest przede wszystkim w obrębie ud, brzucha, bioder czy tak zwanych bryczesów. 

Zabiegi wyszczuplające - kriolipoliza

3. Karboksyterapia – zabiegi wyszczuplające gazem medycznym 

Przyszła kolej na gaz medyczny, a ściślej rzecz biorąc dwutlenek węgla, który wykorzystywany jest podczas karboksyterapii. Gaz ten wtłacza się za pomocą cienkiej igły do wnętrza skóry na głębokość około 2-3 cm. Komórki tłuszczowe reagują na wprowadzony do tkanek dwutlenek węgla, który wewnątrz skóry zmienia się w kwas węglowy, uszkadzając błony komórkowe, co w konsekwencji prowadzi do rozpadu tłuszczu. Organizm chcąc wydalić gaz, usuwa także połączone z nim toksyny i komórki tłuszczowe. Karboksyterapia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających. Dlatego nie mogło zabraknąć go na naszej liście. 

Zabiegi wyszczuplające - karboksyterapia

4. Endermologia – wyszczuplanie masażem podciśnieniowym 

Zabiegiem wyszczuplającym, którego nie da się pominąć, jest także endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Dzięki niemu skóra zyskuje nie tylko lepsze ukrwienie, ale także przyspiesza procesy metaboliczne zachodzące w komórkach. W efekcie ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Endermologia wykonywana jest przy pomocy specjalnych głowic sterowanych komputerowo. Głowica masująca zasysa fałdy skóry, a rolki ją masują. Przed rozpoczęciem zabiegu należy założyć kostium do endermologii. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed bezpośrednim kontaktem z masującymi rolkami oraz zwiększenie ich poślizgu. 

Zabiegi wyszczuplające - endermologia

5. Body wrapping – zabiegi wyszczuplające z folią spożywczą 

Body wrapping, nazywany również foliowaniem, spala tkankę tłuszczową dzięki okluzji, czyli powstawaniu na skórze ochronnego nieprzepuszczalnego filmu, który zwiększa wchłanialność substancji nałożonych na skórę. Warstwę nieprzepuszczającą w body wrappingu osiąga się dzięki foli. W praktyce zabieg polega na nałożeniu na skórę preparatu wyszczuplającego, a następnie owinięciu ciała folią spożywczą. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie tego zabiegu w domu. Jednak należy pamiętać, że zabieg wyszczuplający przeprowadzony przez specjalistę, a samodzielne wykorzystanie tego sposobu w domowym zaciszu nie zawsze mają taką samą skuteczność. Wiele zależy od wykorzystanych preparatów kosmetycznych, techniki foliowania i fachowej wiedzy. Dlatego warto wybrać wizytę w gabinecie kosmetycznym i być bliżej wymarzonej sylwetki.

Zabiegi wyszczuplające - body wrapping

Jak widzisz na rynku istnieje wiele różnych możliwości, które z pewnością ułatwią Ci przygotowania do lata. Wybierz najkorzystniejszy zabieg wyszczuplający dla siebie i zapomnij o dodatkowych centymetrach 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here