Oksybrazja – innowacyjny peeling wodno – tlenowy. Poznaj zalety tego niezwykłego zabiegu

Oksybrazja – innowacyjny peeling wodno – tlenowy. Poznaj zalety tego niezwykłego zabiegu

Oksybrazja to bardzo skuteczny, a zarazem niezwykle łagodny zabieg, przywracający skórze ładny, zdrowy i młody wygląd. Polega na usuwaniu zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność, gładkość i naturalnie piękny koloryt. Zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla peelingów mechanicznych, które mogą powodować podrażnienia naskórka. Dzięki temu oxybrazja może być wykonywana na każdej skórze, nawet tej ze skłonnością do uszkodzeń i podrażnień. Jak zatem wygląda zabieg, jakie efekty możemy dzięki niemu uzyskać i czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania oxybrazji? O tym przeczytacie w dalszej części.

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja to doskonały sposób na oczyszczenie skóry z zalegającego, zrogowaciałego naskórka. Jest rodzajem peelingu, którego istota działania opiera się na oddziaływaniu tlenu i soli fizjologicznej na powierzchnię skóry, co dzieje się pod dużym ciśnieniem. Zadaniem tlenu jest pobudzenie włókien kolagenowych do regeneracji i odbudowy oraz zdezynfekowanie skóry, dzięki czemu staje się pomocny w walce z trądzikiem i ropnymi wypryskami.  Rolą zaś soli fizjologicznej jest nawilżenie i zmiękczenie skóry oraz usunięcie stanów zapalnych.

Podczas zabiegu nie dochodzi do mechanicznego ścierania naskórka, dlatego można go wykonywać przez cały rok, nawet latem, co jest zabronione w przypadku mikrodermabrazji czy laseroterapii. Skóra poddana oxybrazji staje się wygładzona, dotleniona i wyraźnie napięta. Wyrównuje się jej koloryt, a wszelkie przebarwienia stają się mniej widoczne. Złagodzeniu ulegają również zmiany trądzikowe. Cera jest widocznie oczyszczona, pozbawiona niedoskonałości w postaci zaskórników i rozszerzonych porów.

Zabieg oksybrazji można więc wykonywać na każdym rodzaju cery. Nawet skóra wrażliwa czy naczynkowa będzie mogła czerpać z niej spore korzyści, bez obaw o uszkodzenie delikatnej struktury i podrażnienia.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Zabieg oksybrazji – kiedy warto go wykonać?

Oksybrazja polecana jest w szczególności osobom, które zmagają się z tłustą i zanieczyszczoną lub trądzikową cerą. Zabieg pozwala na dokładne oczyszczalnie skóry z drobnych krostek i zaskórników oraz usprawnia pracę gruczołów łojowych.  Dzięki temu produkcja sebum zostaje zmniejszona, a pory ulegają zdecydowanemu zwężeniu. Oddziaływanie tlenu na skórę powoduje usuwanie z niej bakterii beztlenowych, które są główną przyczyną trądziku. Dlatego lekarze dermatolodzy zalecają oxybrazję, jako jeden ze sposobów pielęgnacji cery trądzikowej.

Zabieg peelingu wodno – tlenowego, jak sama nazwa wskazuje, nawilża i dotlenia skórę. Dlatego polecany jest on również skórze zmęczone, pozbawionej blasku, szarej i przesuszonej. Oxybrazja poprawia także cyrkulację krwi i tonizuje naskórek, co pozwala przywrócić jego właściwe pH i czyni go bardziej napiętym, jędrnym i wygładzonym.

Z zabiegu warto skorzystać również w przypadku posiadania drobnych przebarwień skóry, zmarszczek i blizn potrądzikowych. Dobre rezultaty osiąga się również przy leczeniu łojotoku i łuszczycy. Oksybrazja pozwala na delikatne usunięcie zalegającego naskórka i nawilża zmienione chorobowo miejsca.

Oxybrazję można wykonywać na różnych częściach ciała, które wymagają nawilżenia, odmłodzenia i odżywienia. Najczęściej stosuje się ja na skórę twarzy i szyi. Jednak plecy czy dekolt również mogą być z powodzeniem poddawany zabiegowi.

Oxybrazja błyskawicznie odświeża i ujędrnia skórę, dlatego zaleca się stosowanie tej metody rewitalizacji skóry przed czekającą nas ważną uroczystością. Ponieważ skóra po zabiegu nie jest zaczerwieniona, a wręcz przeciwnie, zyskuje zdrowy, ładny wygląd, można korzystać z dobrodziejstw oksybrazji tuż przed wielkim wyjściem.

Oksybrazja – przebieg zabiegu

Zabieg oxybrazji możemy wykonać w większości gabinetów kosmetycznych. Jednak warto wcześniej zapoznać się z jego przebiegiem, aby wiedzieć, co nas czeka na fotelu kosmetycznym. A więc po kolei. Na oxybrazję udajemy się bez makijażu. Jeśli nie ma takiej możliwości, kosmetyczka będzie musiała go usunąć z naszej twarzy. Czasami oxybrazja poprzedzana jest delikatnym peelingiem, podczas którego usuwana jest pierwsza warstwa martwego naskórka, jednak nie jest to reguła.  Peeling jest zalecany tylko wówczas, gdy skóra wymaga gruntownego oczyszczenia. W innych przypadkach etap ten jest pomijany.

Bardzo ważną czynnością, która musi być wykonana przed zabiegiem, jest zabezpieczenie uszu przed przedostaniem się do nich płynu stosowanego podczas zabiegu. W przeciwnym razie grozi nam zapalenie ucha środkowego, co jest bardzo bolesne. Kosmetyczka zazwyczaj zakrywa uszy za pomocą opaski lub płatków kosmetycznych. Ochrony wymagają również oczy. Kropelki rozpryskującej się soli fizjologicznej mogłyby podrażnić delikatną śluzówkę. Dlatego najczęściej zakłada się okulary ochronne w celu wyeliminowania zagrożenia.

Oksybrazja jest zabiegiem praktycznie bezdotykowym. Oznacza to, że żadne elementy urządzenia służącego do jej wykonania nie mają styczności ze skórą. Czynnikami złuszczającymi martwy naskórek są tu tlen i sól fizjologiczna, które są aplikowany na skórę pod ciśnieniem. Wykonuje się to przy użyciu specjalnej końcówki, wyglądem przypominającej długopis. Pomimo że ciśnienie działające na naskórek jest bardzo duże, zabieg nie wywołuje dyskomfortu. Niektóre klientki nawet twierdzą, że odczuwają przyjemność podczas zraszania skóry chłodną wodą.

Na zakończenie zabiegu skóra zostaje osuszona. Można w tym czasie zastosować ampułkę lub maskę  dostosowaną do rodzaju i potrzeb skóry. Rezultat w postaci nawilżonej, gładkiej i odświeżonej cery widoczny jest od razu po zabiegu. Jeśli problemem jest tłusta czy trądzikowa cera, wówczas potrzeba kilku zabiegów, wykonywanych w odstępie ok. 7 dni, aby widocznie poprawić jej stan.

Jak postępować po zabiegu oxybrazji?

Skóra poddana oxybrazji staje się delikatniejsza i bardziej wrażliwa na działanie niekorzystnych czynników. Dlatego przez 2 dni nie należy eksponować jej nadmiernie na słońcu ani narażać na wysokie temperatury czy działanie chloru. Dlatego w tym czasie należy unikać sauny, solarium czy kąpieli w basenie.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt nawilżenia skóry, jaki daje zabieg, warto przez 24 godziny po jego wykonaniu pić więcej wody niż zwykle.

Jakie efekty osiągniemy dzięki zabiegowi?

Pierwsze efekty oksybrazji widoczne są natychmiast. Skóra staje się odżywiona, napięta i wygładzona. Zmniejszają się również przebarwienia i plamy pigmentacyjne, a cera zyskuje ładny, wyrównany koloryt. Zmarszczki i rozszerzone pory stają się mniej widoczne, a wszelkie blizny rozjaśnione. Zabieg oksybrazji przynosi również doskonałe rezultaty w przypadku problemu nadmiernego wypadania włosów, gdyż pozwala na regeneracje mieszków włosowych i poprawę ukrwienia skóry głowy.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie serii zabiegów, efekty będą jeszcze lepsze. Wówczas poprawie ulegnie także mikrokrążenie, co pozytywnie wpłynie na regenerację i odbudowę skóry.

Oksybrazja przeciwwskazania

Oksybrazja to bardzo delikatny i łagodny zabieg, dlatego można go wykonać praktycznie na każdej skórze. Jednak istnieje kilka czynników, które dyskwalifikują klientkę do skorzystania z zabiegu. Są to między innymi:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • trądzik różowaty i ropowiczy,
  • zapalenie zatok,
  • ostre stany zapalne skóry lub opryszczka,
  • zaawansowana cukrzyca,
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne w miejscach, które mają być poddane zabiegowi,
  • kuracja przeciwtrądzikowa przy użyciu retinoidów przeprowadzona w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża i karmienie piersią.

Częstotliwość zabiegów i ich cena

Najlepsze efekty osiąga się, jeśli zabieg oksybrazji wykonywany jest w seriach liczących od 3 do 7 zabiegów. Przerwy pomiędzy nimi powinny wynosić wówczas 7 dni. Rezultaty tak naprawdę uzależnione są od pierwotnego stanu skóry i efektu, jaki dzięki zabiegom chcemy osiągnąć.

Koszt wykonania pojedynczego zabiegu wynosi ok. 80 – 100 zł. Jeśli dodatkowo przeprowadzany jest on na szyi lub dekolcie, cena może kształtować się w granicy 150 zł.

Jeśli zainteresowała Cię oxybrazja opinie o zabiegu będą dla Ciebie równie ważne. Warto więc zaznaczyć, że grono zadowolonych klientek, które korzystają z tej formy upiększania i regeneracji swojej skóry wciąż rośnie. Zwracają one uwagę na błyskawiczny efekt zabiegu i doskonałe rezultaty w postaci gładkiej, odżywionej i oczyszczonej cery. A więc nie czekajmy, aż nasza skóra zacznie prosić o pomoc i umówmy się na oxybrazję już dziś.

Źródło:

  • https://zdrowie.tvn.pl/a/oksybrazja-czyli-delikatny-zabieg-oczyszczania-twarzy-na-czym-polega-i-jakie-efekty-wywoluje
  • https://biotechnologia.pl/kosmetologia/oxybrazja-zluszczanie-sola-fizjologiczna,268

Podobne artykuły