Opalanie natryskowe – bezpiecznie opalona skóra w 15 minut?

0
1303

Lubimy zachwycać piękną opalenizną, jednak ”tradycyjne” opalanie powoduje przedwczesne choroby i starzenie skóry. Czy istnieje sposób na opalanie, który nam nie zaszkodzi? Poznaj opalanie natryskowe, czyli bezpieczną opaleniznę.

Czym jest opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe to metoda nakładania na skórę brązującego preparatu w formie mgiełki.  Taka forma zapewnia natychmiastowy efekt opalenizny, a dodatkowo odżywia, nawilża i pielęgnuje skórę. Opalanie natryskowe nie jest szkodliwe, w przeciwieństwie do opalania w solarium czy długotrwałego zażywania kąpieli słonecznych.

Dla kogo jest opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe to idealne rozwiązanie dla osób, które świadomie i rozsądnie pielęgnują swoją skórę, ale także dla osób: ze skóra wrażliwą, dotkniętych problemem bielactwa oraz trudno opalających się. Z opalania natryskowego mogą także skorzystać Ci, którzy pragną poprawić koloryt skóry, zamaskować defekty lub cellulit. 

Przeciwwskazania do opalania natryskowego

Przeciwwskazania do opalania natryskowego:

  • nawet niewielkie ranki na skórze,
  • choroby skórne, 
  • alergie,
  • wypryskami,
  • łuszczyca,
  • z trudno gojącymi się ranami,
  • astma,
  • nadmierna potliwość.

Zalety opalania natryskowego

Niewątpliwą zaletą opalania natryskowego jest zdrowa i piękna opalenizna oraz natychmiastowy efekt. Istotne jest również  bezpieczeństwo dla skóry.

Opalanie natryskowe krok po kroku

Opalanie natryskowe przeprowadzane jest w specjalnych, przeznaczonych do tego kabinach. Profesjonalista za pomocą specjalnego urządzenia pokrywa ciało lub jego wybrane partie brązującą mgiełką. Cały zabieg trwa około 30 minut. Po aplikacji preparatu brązującego trzeba osuszyć ciało.

Pielęgnacja ciała po opalaniu natryskowym

Aby cieszyć się długotrwałym efektem opalania natryskowego, należy zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację. Niezwykle istotne jest nawilżanie skóry od zewnątrz i od wewnątrz — poprzez spożywanie większej ilości wody oraz smarowanie ciała preparatami nawilżającymi. Dowiedz się również jak ujędrnić uda i pośladki.

Jak długo utrzymuje się efekt opalania natryskowego?

Natychmiast po opalaniu natryskowym uzyskujemy naturalnie ciemniejszy kolor karnacji. Efekty opalania natryskowego utrzymują się nawet kilka tygodni, jeśli tylko skóra jest odpowiednio pielęgnowana.

Marzysz o zdrowej i piękne opalonej skórze, jednak nie chcesz wystawiać swojego ciała na niebezpieczne promieniowanie słoneczne? Na portalu Moment.pl znajdziesz salony w Twojej okolicy, które wykonują zabiegi opalania natryskowego. 

Znajdź najlepszy salon kosmetyczny w swoim mieście
Poprzedni artykułWakacje bez infekcji
Następny artykułWiosenny makijaż oczu krok po kroku
Rezerwacja online w gabinetach kosmetycznych Moment.pl
Renata Zielezińska
Redaktor kosmetyczna, pasjonatka branży beauty, copywritera, testerka kosmetyków, której misją jest poszukiwanie wyjątkowych i niezwykłych produktów oraz usług, które zapewniają troskliwą i niezwykłą pielęgnację. Autorka wielu tekstów o urodzie, zdrowiu, pielęgnacji, medycynie estetycznej i żywności Z branżą urodową związana od 2007 roku, Ekspert Akademii Versum, doradza wielu firmom z branży beauty. Uwielbia zdobywać i doskonalić wiedzę, chętnie bierze udział szkoleniach, sympozjach i konferencjach, które wzbogacają ją w nowe wiadomości oraz są doskonałą okazją do nawiązywania nowych kontaktów.