Peeling twarzy – niezawodny sposób na nieskazitelną cerę

Peeling twarzy – niezawodny sposób na nieskazitelną cerę

Peeling jest nieoceniony w usuwaniu zanieczyszczeń z zewnętrznej warstwy naskórka. Pozbywa się przy tym obumarłych komórek i pobudza skórę do wytwarzania nowych. Ale to nie wszystkie dobroczynne działania tego zabiegu. Odpowiednio dobrany peeling może naprawdę wiele i to nie tylko w kwestii złuszczania naskórka. 

Dlaczego warto robić peeling

Peeling usuwa zanieczyszczenia i obumarłe komórki, odblokowuje przy tym ujścia gruczołów łojowych. Dzięki temu zapobiega powstawaniu, powszechnie nielubianym, zaskórników. W konsekwencji skóra jest oczyszczona i gotowa na przyjęcie składników odżywczych, znajdujących się w serach, maseczkach czy kremach. Ale to nie wszystkie dobroczynne działania peelingu. Dodatkowo pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek, które wpływają na możliwości regeneracyjne skóry, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki i blizny, ujędrnia…. Podsumowując, regularne stosowanie peelingu pozwala cieszyć się cerą pełną naturalnego blasku, która prezentuje się świetnie w naturalnej odsłonie. A jeśli zechcesz podkreślić jej piękno makijażem, peeling również zadba o bezbłędne wykończenie, pozbywając się wszystkich nieestetycznych suchych skórek. 

Oczyszczanie skóry jest podstawą właściwej pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że powstało wiele zabiegów, które pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń. Ale na “sprzątaniu” nie koniec. Poniżej znajdziesz kilka propozycji zabiegów, które zadbają o złuszczenie naskórka, a przy tym zadbają o odpowiednią kondycję Twojej cery.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny, nazywany w skrócie kawitacją, jest zabiegiem często wykonywanym w salonach kosmetycznych. Doskonale oczyszcza skórę złuszczając naskórek, działając głębiej niż peelingi stosowane w domu, przy tym jest tak samo delikatny. Stosowany jest również jako przygotowanie do zabiegów odżywczych i nawilżających, bowiem przyspiesza wchłanianie składników aktywnych. Poprawia krążenie i metabolizm komórkowy, przyśpieszając procesy odnowy biologicznej. Wspiera miejscową produkcję kolagenu i elastyny, co sprzyja spleceniu zmarszczek mimicznych. Rozjaśnia i wygładza blizny, a przy tym ujędrnia i głęboko nawilża skórę. Komu polecany jest peeling kawitacyjny? Wszystkie typy cery wymagają od czasu do czasu złuszczenia i odżywienia, a kawitacja dzięki swojej delikatności i skuteczności sprawdzi się niemal w każdym przypadku.    

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Kosmetyczka wykonuje peeling kawitacyjny

Peeling chemiczny 

Peeling chemiczny polega na zastosowaniu mieszanki związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. W zależności od rodzaju zastosowanej substancji, może wpływać na regulację sebum, usuwanie przebarwień czy odnowę naskórka. Zazwyczaj ich działanie jest ukierunkowane, np. przeciwtrądzikowe, odmładzające, rozjaśniające. 

Dzięki odpowiedniemu stężeniu składników złuszczających peeling chemiczny rozpuszcza zrogowaciałą warstwę naskórka wraz ze wszelkimi zanieczyszczeniami znajdującymi się na powierzchni skóry. Peeling chemiczny w kontrolowany sposób uszkadza skórę, zmuszając ją do wzmożonej pracy i szybszej odnowy. Mikrouszkodzenia pobudzają procesy naprawcze, w wyniku których organizm zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Stąd skóra po takim zabiegu może być lekko zaczerwieniona i złuszczona, ale za to po kilku dniach odwdzięcza się nie tylko oczyszczonymi porami, ale także zdrowym i świeżym wyglądem.     

Uśmiechnięta kobieta, której kosmetyczka na twarz nakłada pędzelkiem preparat złuszczający.

Peeling z kwasami 

Możesz spotkać się z określeniem peelingu z kwasami, który jest niczym innym, jak peelingiem chemicznym, podczas którego stosuje się właśnie wszelkiego rodzaju kwasy. Substancje te różnią się od siebie, dzięki czemu możemy spodziewać się zupełnie innych efektów. Wybraliśmy dla Ciebie kilka popularnych kwasów, które tym samym odznaczają się ogromną skutecznością. W wyborze zabiegu na twarz z użyciem kwasów najlepiej zasięgnąć opinii specjalisty, który wybierze idealną opcję dla Twojej cery. Warto również wiedzieć, że nie każdy kwas można stosować przez cały rok, z uwagi na właściwości fotouczulające. Trzeba też pamiętać, że nawet kwasy o niskim stężeniu, które polecane są wiosną i latem również wymagają stosowanie kremów z filtrami UV. 

Kwas azelainowy 

Peeling na twarz z kwasem azelainowym jest jednym z łagodniejszych zabiegów tego typu. Charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Dlatego świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Poza tym doskonale radzi sobie z przebarwieniami. 

Kwas ferulowy

Głównym zadaniem kwasu ferulowego jest zapobieganie fotostarzeniu. Peeling twarzy z użyciem tego kwasu działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, który wzmacnia ochronę skóry przed promieniowaniem UV, które jak wiemy przyczynia się do osłabienia włókien kolagenowych. Kwas ferulowy działa powierzchniowo i nie powoduje silnego złuszczania. Z powodzeniem można go stosować przez cały rok.

Kwas pirogronowy

Ten rodzaj kwasu naturalnie występuje w jabłkach, occie i sfermentowanych owocach. Posiada właściwości dermoplastyczne, przez co polecany jest zwłaszcza osobom z głębokimi zmarszczkami, wiotką skórą, bliznami po trądziku czy rozszerzonymi porami. Najczęściej stosuje się stężenie, które pozwala wniknąć do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Po peelingu może więc pojawić się podrażnienie i rumień.    

Kwas glikolowy 

Peeling z kwasem glikolowym jest dość mocno złuszczającym preparatem. Tym samym posiada uniwersalne zastosowanie. Wykorzystywany jest do rozjaśniania przebarwień, redukcji zmarszczek czy blizn. Jednocześnie rozświetla i ujędrnia skórę. Niższe stężenie pozwala nawilżyć skórę. 

Kwas salicylowy 

Cechą charakterystyczną kwasu salicylowego jest to, że doskonale rozpuszcza się w tłuszczach. Dzięki temu z łatwością wnika w warstwę łojową skóry i zmniejsza widoczność zaskórników. Poza złuszczaniem naskórka, posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego często sięgają po niego osoby z cerą trądzikową i tłustą. Dodatkowo peeling z tym kwasem zadba o właściwą regenerację i odbudowę naskórka.  

Kwas migdałowy 

Peeling z kwasem migdałowym nie jest bardzo delikatny i nie powoduje widocznego łuszczenia, ani podrażnienia skóry. Doskonale odświeża cerę również latem. Jest dobrze tolerowany przez skórę suchą i wrażliwą. Pomaga pozbyć się trądziku, zmarszczek, ujednolicić koloryt oraz nawilżyć cerę.

Kobieta z peelingiem gruboziarnistym na twarzy.

Peeling w gabinecie kosmetycznym vs. peeling w domu 

Codzienna pielęgnacja skóry wymaga dokładnego jej oczyszczania z nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Podstawą powinien być zatem peeling domowy, który ze względu na właściwości złuszczające usuwa martwy naskórek. W drogeriach spotkasz wiele preparatów tego typu – te o łagodniejszym działaniu możesz stosować nawet każdego dnia. Jednak żaden z nich nie będzie tak dokładny, jak zabieg wykonany w gabinecie kosmetycznym. Nie trzeba przekonywać, że taka wizyta jest doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji domowej. Warto więc wybrać się do kosmetyczki i skorzystać z profesjonalnego peelingu, który będzie odpowiedzią na potrzeby Twojej skóry. 

Podobne artykuły