Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym
Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym

Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym

Make up, Wszystkie,

Zbyt wąskie, asymetryczne usta są problemem głównie kobiet dojrzałych, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia. Jednak nie tylko – pewnie niedoskonałości zdarzają się również u młodszych z nas. Czasem chcemy podkreślić ich kontur, kolor i nie przejmować się codziennym nakładaniem kosmetyków. Z pomocą przychodzi nam zabieg zwany makijażem permanentnym, który polega na trwałej poprawie wyglądu ust. Po jego przeprowadzeniu należy jednak szczególnie je pielęgnować.

Kilka słów o zabiegu

Makijaż permanentny polega na wprowadzaniu pigmentu drogą iniekcji pod skórę za pomocą bardzo cienkich igieł. Poprzedzony jest oczywiście jej dokładnym oczyszczeniem i dezynfekcją. Zanim barwnik zostanie wprowadzony, wykonywany jest rysunek i dopasowywany jest kolor pigmentu tak, aby efekt końcowy sprostał naszym oczekiwaniom i był indywidualnie dobierany do naszej urody. Na początku makijaż może być zbyt mocny, jednak musimy zdawać sobie sprawę, że po upływie do 10 dni pigment blednie nawet do 50 %. Wymaga on delikatnych poprawek po około 3-4 tygodniach.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja ust po zabiegu?

Przez pierwszy tydzień po wykonaniu makijażu należy szczególnie dbać o nawilżenie ust. Stosujmy maści, kremy i inne preparaty, które zaleci nam specjalista. Przez około 10 dni unikajmy stosowania mydła i kosmetyków nieprzeznaczonych do pielęgnacji po zabiegu, a także kontaktu z wodą. Usta musimy traktować niezwykle delikatnie – nie możemy ich trzeć, zbyt często dotykać. Przez około 2 tygodnie rezygnujemy z sauny, basenów i opalania się. Musimy również cierpliwie znosić proces gojenia – naskórek będzie się złuszczał i mogą powstawać strupki, których nie wolno nam zdrapywać. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o miejsce poddawane zabiegowi, mogą pojawić się odbarwienia.

Dzięki makijażowi permanentnemu zapomnisz o swoich niedoskonałościach związanych z tą częścią twarzy. Nie będziesz musiała poprawiać szminki po jedzeniu czy piciu. Pozwoli on nawet na optyczne zwiększenie ich objętości. Dbanie o skórę po zabiegu to jednak podstawa, jeśli chcemy, aby jego efekty były zadowalające i długotrwałe. Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do nawet 5 lat!

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!