Pielęgnacja włosów średnioporowatych
Pielęgnacja włosów średnioporowatych

Pielęgnacja włosów średnioporowatych

Fryzury, Wszystkie,

Porowatość włosów zależy od ich cech naturalnych, a także tych nabytych na skutek stylizacji czy farbowania. Jej określenie bardzo pomaga w ich codziennej pielęgnacji. Włosy średnioporowate zawierają cechy zarówno tych wysoko, jak i niskoporowatych.

Czym się charakteryzują?

Nie powinny one sprawiać zbyt wielu problemów, ponieważ nie reagują gwałtownie ani na produkty do pielęgnacji włosów o wysokiej porowatości, ani o niskiej. Zazwyczaj są one proste lub falowane, raczej nie suche, ale tez nie bardzo lśniące. Mogą reagować na wilgoć puszeniem. Są dosyć podatne na stylizację. Nie ulegają szybko zniszczeniom.

Jak o nie dbać?

Należy regularnie nakładać na nie odżywki, które mają w swoim składzie proteiny, emolienty i silikony. Dobrze sprawdzą się również wszelkiego rodzaju nawilżające maski, które dostaniemy w sklepach z kosmetykami lub wykonamy samodzielnie. Warto raz w tygodniu olejować włosy, najlepiej tymi olejami zawierającymi nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6. Znajdziemy je w oleju rzepakowym, sezamowym, słonecznikowym, w oliwie z oliwek.

Co jeszcze jest ważne?

Włosy średnioporowate dobrze jest czesać jak są wilgotne, po użyciu odżywki, aby ich nie szarpać. Używajmy szczotki z naturalnego włosia lub grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Najlepiej suszyć je suszarką z dyfuzorem i letnim nawiewem. Wygładzi to łuski i nada włosom blask. Jesienią i zimą chrońmy je przed uszkodzeniami, mrozem i wiatrem nosząc czapki związując w lekki kucyk. Nie chodźmy spać z mokrymi włosami i związujmy je na noc, jednak nie ściskając zbyt mocno. Pamiętajmy również o systematycznym podcinaniu końcówek.

Włosy średnioporowate będą gładkie i nawilżone, jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować. Unikniemy wtedy zniszczeń i częstego puszenia się.

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!