Profesjonalne zabiegi pozwalające zlikwidować przebarwienia na dłoniach i skutecznie je odmłodzić

0
903

Z wiekiem skóra dłoni traci swój młody, zdrowy wygląd. Zjawisko starzenia się skóry tych partii ciała jest dużo szybsze niż pozostałych obszarów. Dzieje się tak za sprawą częstego poddawania dłoni różnorodnym niekorzystnym czynnikom zewnętrznym. Słońce, detergenty, niska temperatura zimą czy brak odpowiedniej pielęgnacji sprawiają, że z czasem pojawiają się plamy na dłoniach i różnorodne przebarwienia. Wierzch dłoni szybko pokrywa się siateczką zmarszczek oraz wystającymi żyłami, co skutecznie je postarza. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi kosmetyczne, które pozwolą zatrzymać czas i nadać dłoniom młody wygląd.

Plamy na dłoniach i starzenie się skóry – przyczyny

Nasze dłonie codziennie narażone są na działanie różnorodnych czynników, które wysuszają naskórek i przyczyniają się do powstawania na nich plam oraz wczesnych oznak starzenia. Do pielęgnacji dłoni zwykle używamy kremów do rąk, nie zdając sobie sprawy, że to zdecydowanie za mało.

Na stan skóry dłoni ogromny wpływ ma promieniowanie ultrafioletowe, które zaburza prawidłową pracę zawartych w skórze melanocytów i przyczynia się do powstawania na nich przebarwień. Nie bez znaczenia jest również niska temperatura panująca zimą, która ma bardzo destrukcyjny wpływ na stan skóry dłoni. Przemrożone dłonie oraz wysuszony naskórek to najczęstsze problemy, z jakimi zmagamy się zimową porą. Są na nie narażone osoby, których praca zawodowa związana jest z przebywaniem na otwartej przestrzeni lub ci, którzy unikają noszenia rękawic.

Bardzo częstą przyczyną nieatrakcyjnego wyglądu dłoni oraz starzenia się skóry i pojawiania się na niej plam jest również działanie chlorowanej wody i detergentów, a jak wiadomo, trudno się przed nimi uchronić. Codzienne mycie naczyń czy prace porządkowe narażają nas na kontakt z drażniącymi substancjami. Dlatego zaleca się, aby wszelkie prace domowe wykonywać w rękawiczkach ochronnych.

Skóra dłoni poddawana tym wszystkim niekorzystnym czynnikom szybko ulega starzeniu. Ma to związek również z jej budową. Dlaczego? Otóż skóra pokrywająca dłonie nie posiada gruczołów łojowych, które naturalnie ochraniałyby je przed niekorzystnymi czynnikami. Poza tym zawiera bardzo małą ilość tkanki tłuszczowej, która mogłaby nawilżać dłonie. Z tych powodów wierzch dłoni szybko zdradza nasz wiek i to, że dłonie nie były pielęgnowane we właściwy sposób. Skóra traci jędrność, elastyczność i sprężystość, a na jej powierzchni pojawiają się plamy. Staje się również coraz cieńsza, co jest spowodowane zanikiem i tak skromnej tkanki tłuszczowej. W efekcie na dłoniach widoczne są zarysy kości, ścięgna oraz przebiegające bezpośrednio pod skórą naczynia krwionośne.

Jak dbać o skórę dłoni?

Mając świadomość zagrożeń, jakim poddawane są nasze dłonie, warto zapewnić im odpowiednią ochronę od wczesnych lat. Dlatego stosowanie kremu do rąk i używanie rękawiczek ochronnych podczas prac porządkowych, powinny wejść nam w nawyk. Dzięki temu utrzymamy prawidłowy stan skóry oraz jej młody wygląd na dłużej. Latem nie zapominajmy o kremach z filtrem, zimą natomiast o ciepłych rękawicach. Warto od czasu do czasu wykonać peeling dłoni, który pomoże usunąć martwy naskórek i odsłoni świeżą i jędrną skórę.

Niestety upływający czas jest nieubłagany i nawet mimo wielu starań w końcu na naszych dłoniach zaczną pojawiać się oznaki starzenia. Wówczas jedynym sposobem na przywrócenie dłoniom młodego wyglądu, stają się profesjonalne zabiegi kosmetyczne i estetyczne. Poniżej opiszemy zasady działania i efekty niektórych z nich.

Zabiegi usuwające plamy na dłoniach

W salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy bogate oferty zabiegów, pozwalających na pozbycie się szpecących plam na dłoniach. Przebarwienia te pojawiają się głównie w wyniku oddziaływania na skórę promieniowania ultrafioletowego. W efekcie wierzch dłoni pokrywa się plamkami, których początkowo jest mniej, a z czasem zaczyna ich przybywać.

Lista zabiegów kosmetycznych na dłonie jest bardzo szeroka, podobnie jak zakres cenowy. Dlatego też każdy może znaleźć odpowiednią ofertę, dostosowaną do własnych potrzeb i zasobności portfela.

Mini lift

Zabieg polegający na rozjaśnianiu przebarwień przy użyciu odpowiednich preparatów i kosmetyków. Na początku w skórę dłoni wmasowywany jest krem, który ma za zadanie pobudzenie pracy mięśni i usprawnienie krążenia. Tak przygotowana skóra może chłonąć specjalne olejki rozjaśniające i odżywiające (na bazie witaminy E), które aplikowane są na nią w kolejnym etapie. Zabieg nie ingeruje w strukturę skóry, dlatego jest bezpieczny. Jego koszt oscyluje w granicach 100 zł.

Only Touch

To swego rodzaju dogłębny peeling stosowany punktowo, czyli tylko na same przebarwienia. Do zabiegu wykorzystywany jest skoncentrowany roztwór kwasu askorbinowego, cytrynowego i trójchlorooctowego. Substancje te mają zdolność pełnej regeneracji skóry, jednak ze względu na mocne działanie aplikuje się je tylko na plamy, których średnica jest mniejsza niż 1 cm.

Zabieg jest bezpieczny, jednak posiada pewne przeciwwskazania, o których nie należy zapominać. Są nimi: ciąża, różnego rodzaju stany zapalne skóry oraz uczulenie na kwasy. Za zabieg Only Touch zapłacimy ok. 200 zł.

Zabiegi laserowe na przebarwienia na dłoniach

Lasera używa się do tzw. fotoodmłodzenia skóry. Wiązka światła wytwarzana przez urządzenie i kierowana na skórę dłoni przyczynia się do poprawy jej stanu i kolorytu. Podczas zabiegu usuwane są przebarwienia poprzez niwelowanie nadmiaru pigmentów znajdujących się w skórze. Dodatkowo światło lasera działa korzystnie na głębsze warstwy skóry, powodując wzmożoną produkcje kolagenu i elastyny.

Przed zabiegiem zaleca się czterotygodniową ochronę skóry przed działaniem promieniowania UV. W związku z tym najlepiej wykonać go późną jesienią lub zimą. Skóra przygotowywana do zabiegu laserowego nie powinna być poddawana peelingom enzymatycznym ani mechanicznym. Nie wolno również spożywać naparów z ziół fotouczulających, takich jak np. rumianek, nagietek czy dziurawiec.

Zabieg jest bezbolesny i polega na oddziaływaniu na skórę promieni pochodzących z głowicy lasera, którą przykłada się do jej powierzchni. W rezultacie skóra zaczyna się łuszczyć, dzięki czemu znikają z niej przebarwienia i odsłania się jej młodsza, jaśniejsza i zdrowa warstwa. Do momentu całkowitego złuszczenia się skóry, należy ją smarować preparatami natłuszczającymi. Ważna jest również ochrona przed działaniem promieni słonecznych.

Zabiegów z użyciem lasera nie powinno się wykonywać w przypadku posiadania tatuaży, egzemy, stosowania maści zawierających retinol oraz zażywania substancji z estrogenem.  Przeciwwskazaniem jest również ciąża, nowotwór skóry, opalenizna oraz ciemny fototyp skóry.

Koszty zabiegów z użyciem lasera zaczynają się od 300 złotych. Najlepsze efekty można osiągnąć, poddając się trzem zabiegom w odstępie 21 dni.

Odmłodzenie skóry dłoni – zabiegi regeneracyjne

Termolifting

Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu promieniowania podczerwonego, które rozgrzewa tkanki skóry na odpowiedniej głębokości. W rezultacie dochodzi do kurczenia się włókien kolagenowych, które ściągają skórę. Dzięki zabiegowi dłonie zostają wygładzone i odmłodzone, a skóra ładnie napięta. Aby zobaczyć pełny efekt termoliftingu, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ostateczny rezultat bowiem jest widoczny po kilku miesiącach.

Aby utrzymać ładny wygląd dłoni na dłużnej, zaleca się przeprowadzić jeden zabieg przed ukończeniem 35 roku życia. Starsze osoby powinny poddać się serii kilku zabiegów. Cena termoliftingu to ok. 400 złotych.

Mezoterapia igłowa

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów, pozwalających nadać skórze dłoni młody wygląd jest mezoterapia igłowa z użyciem kwasu hialuronowego. Polega on na wykonaniu płytkich nakłuć skóry i zaaplikowaniu preparatu. Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę pobudza wytwarzanie kolagenu oraz podnosi poziom nawilżenia skóry. Dzięki temu nabiera ona jędrności i sprężystości, w wyniku czego zmniejsza się widoczność naczyń krwionośnych, kości i ścięgien. Dłonie stają się ładnie wygładzone i wyglądają młodziej. Podczas zabiegu skóra otrzymuje również dawkę witaminy C i retinolu, co przyczynia się do jej ujędrnienia, napięcia i opóźniania procesu starzenia się dłoni.

Zabieg jest bezbolesny, a po jego wykonaniu widoczne jest zaczerwienienie skóry, które mija po około 3 tygodniach.  Dla podtrzymania efektywności zabiegu należy wykonywać go raz na miesiąc.

Przygotowując się do mezoterapii, warto wzbogacić dietę o preparaty zawierające witaminę K, która przyczynia się do wzmocnienia i uszczelnienia naczyń krwionośnych. Koszt wykonania pojedynczego zabiegu waha się w granicach 400 – 600 zł.

Zabiegi wygładzające wierzch dłoni

Wygładzenie dłoni za pomocą osocza bogatopłytkowego

Osocze wykorzystywane do zabiegu uzyskuje się z krwi własnej pacjenta, dlatego jest on w pełni naturalny. Substancja ta jest wstrzykiwana w skórę za pomocą cieniutkiej igły. W rezultacie przyspieszona zostaje produkcja kolagenu i odbudowa naczyń krwionośnych oraz komórek skóry. Dzięki zabiegowi skóra staje się wygładzona i ujędrniona, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności kości znajdujących się pod nią oraz ujednolicenia kolorytu naskórka.

Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób cierpiących na nowotwory oraz choroby krwi. Przeciwwskazaniem do wykonania jest również ciąża. Cena pojedynczego zabiegu to ok. 100 zł.

Skleroterapia

Podczas zabiegu wgłąb skóry dłoni wstrzykuje się  specjalną substancję, która ma wywołać stan zalany wewnętrznej błony naskórka. W efekcie takiego działania dochodzi do obkurczenia się ścian żył, co powoduje, że stają się mniej widoczne.

Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut  i wykonywany jest przy użyciu cienkiej igły. Przez 24 godz. po zabiegu nie można zamaczać dłoni w wodzie. Przez kilka kolejnych dni należy nosić specjalną opaskę uciskową. Rezultat widoczny jest po 2 – 4 tygodniach. W celu uzyskania jak najlepszych efektów warto zabieg powtórzyć za ok. 3 – 4 tygodnie. Cena pojedynczego zabiegu to ok. 300 zł.

Hydrobalans

Podczas zabiegu w głębokie warstwy skóry dłoni wstrzykuje się kwas hialuronowy.  Ma on formę żelu, co utrudnia jego wchłanianie i przedłuża efekt zabiegu. W ten sposób wierzch dłoni zostaje pogrubiony, co wpływa na ujędrnienie skóry i zmniejszenie widoczności kości i ścięgien. Kwas hialuronowy jest tu wstrzykiwany znacznie głębiej niż w przypadku mezoterapii. Jeżeli wykonamy serię trzech zabiegów, możemy liczyć, że rezultat utrzyma się przez 18 miesięcy.

Z zabiegu należy zrezygnować, jeśli jesteśmy uczuleni na kwas hialuronowy, posiadamy stany zapalne skóry, nowotwór lub schorzenia autoimmunologiczne. Zabieg należy wykluczyć również w przypadku ciąży. Koszt wykonania zabiegu hydrobalans to ok. 600 zł.

Przebarwienia na dłoniach i zmiany spowodowane wiekiem to następstwa upływającego czasu i oddziaływania niekorzystnych czynników zewnętrznych na skórę. O ile przed plamami na dłoniach można się w jakimś stopniu uchronić, stosując np. kremy z filtrem, o tyle zmarszczek nie unikniemy. Na szczęście istnieje całe bogactwo różnorodnych zabiegów, które przedłużą młodość naszych dłoni i skutecznie ukryją ich wiek.

Źródło:
https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/poznaj-metode-jak-odmlodzic-dlonie-i-pozbyc-sie-przebarwien/

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście
Poprzedni artykułAkcja Movember – zapuść wąsy w listopadzie
Następny artykułMasaż klasyczny pleców – korzyści
Booksy.com
Booksy.com
Booksy.com to platforma do internetowej rezerwacji wizyt w najlepszych salonach urody w Twoim mieście. Poza możliwością umawiania się online, na stronie i w aplikacji znajdziesz również wyszukiwarkę usług i salonów, a także wiarygodne komentarze dotychczasowych klientów. Booksy.com dostarcza Ci również informacje na temat dbania o włosy, skórę czy paznokcie, promuje profesjonalne podejście do świadczenia usług w branży beauty i prezentuje inspiracje z najlepszych salonów w Polsce.