Pobiliśmy rekord. Pozyskaliśmy aż 70 mln dolarów od inwestorów 🚀
Pobiliśmy rekord. Pozyskaliśmy aż 70 mln dolarów od inwestorów 🚀

Pobiliśmy rekord. Pozyskaliśmy aż 70 mln dolarów od inwestorów 🚀

Inne, Wszystkie,

Oficjalnie ogłaszamy kolejny sukces Booksy! Pozyskaliśmy aż 70 mln dolarów od czołowych amerykańskich inwestorów. Rozpiera nas duma i jeszcze większa motywacja do działania 😊

Dlaczego poziom naszej energii i dumy szybuje w górę?

  • Pobiliśmy kolejny rekord. Otrzymane środki są jak do tej pory największą zebraną rundą na tym etapie rozwoju firmy wśród wszystkich polskich startupów. Łącznie pozyskaliśmy już blisko 120 milionów dolarów.
  • Międzynarodowe grono inwestorów po raz kolejny postawiło na Booksy.  A stoją za tym nasze rewelacyjne wyniki: ponad 13 mln użytkowników aplikacji na całym świecie. Tylko w tym roku po Booksy osiągnie blisko 100 mln wizyt o wartości ponad 10 miliardów złotych. 
  • Jesteśmy liderem na globalnym rynku usług hair&beauty. Konsekwentnie udowadniamy, że świetny pomysł i zgrany zespół profesjonalistów jest w stanie dokonać prawdziwej światowej rewolucji – zdigitalizować rynek beauty i podbijać zachodnie rynki!
  • Jesteśmy kolejnym polskim kandydatem do tytułu jednorożca. 

„Przez ostatnie cztery lata uważnie śledziliśmy rozwój Booksy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postępów, jakich dokonał cały zespół w budowaniu pozycji lidera na globalnym rynku oprogramowania dla branży hair&beauty.” komentuje Alex Captain, założyciel i partner zarządzający w Cat Rock Capital

Celujemy w księżyc czyli mierzymy wysoko

Po raz kolejny idea naszego serwisu, spotkała się z entuzjazmem i wsparciem inwestorów.  Ostatnią rundę wsparły Cat Rock Capital i Sprints Capital, które dotąd zainwestowały m.in. w  Revolut, Vinted, Takeaway i Pyszne.pl. W konsekwencji zamknęliśmy największą w historii spółki rundę finansową w wysokości 70 mln dolarów!  Dzięki temu będziemy mogli jeszcze szybciej rozwijać nasze usługi i sprawić, że rezerwacja wizyt online będzie szybka i prosta jak nigdy dotąd.

Unikalna w skali Polski wysokość pozyskanego finansowania pozwoli nam na umocnienie pozycji lidera oraz dalszy rozwój na rynkach, w których działamy (a jest ich już ponad 25!). Ugruntowaną pozycję oprócz rodzimego rynku mamy w: USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA, Hiszpanii. Wkrótce także w Meksyku.

„Ta rekordowa inwestycja jest efektem dynamicznych wzrostów z ostatnich lat oraz grudniowej fuzji z Versum. Potencjał naszego dalszego rozwoju określa m.in. wciąż niski stopień digitalizacji salonów urody oraz ogromna popularność samej aplikacji. Tylko w Stanach Zjednoczonych, gdzie rynek hair&beauty wart jest blisko 100 mld dolarów, wciąż mniej niż 5% usług rezerwowanych jest online. Jednocześnie już teraz Booksy jest jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w kategorii lifestyle i posiada więcej aktywnych użytkowników niż jakakolwiek inna aplikacja dla branży hair&beauty.” – komentuje Stefan Batory, założyciel Booksy.

Naszą pozycję dodatkowo umacniają liczne partnerstwa technologiczne z gigantami rynku online, jak Google, Facebook czy Instagram, umożliwiającymi zapisy online za pośrednictwem Booksy, a także znanymi producentami kosmetyków, jak Salon Expert L’Oreal Professionnel z siecią ponad 900 salonów w Polsce. Z Booksy korzystają także znani styliści, m.in. prywatny fryzjer Baracka Obamy czy stylistka włosów Beyoncé.

Rok 2020 na długo zapadnie nam w pamięć

Nie zwolniliśmy tempa pomimo pandemii, która spowodowała zamknięcie dużej części salonów urody. Aktywnie wspieraliśmy i wspieramy branżę beauty. Byliśmy organizatorem akcji Przelej trochę wsparcia. Stworzyliśmy również szereg nowych funkcji, które ułatwiają pracę salonom w tym wymagającym czasie. 

Miniony rok to także rozszerzenie działalności o kolejne kategorie. Nawiązaliśmy partnerstwa w sektorze finansów m.in. z: Bank BNP Paribas, Alior Bank, Bank Credit Agricole. Pojawiliśmy się również w branży e-commerce (x-kom) i telekomunikacyjnej (Play). Dzięki temu klienci naszych partnerów biznesowych mogą wygodnie umawiać wizyty online i realizować je bez kolejki w wybranych punktach.

Natomiast pod koniec ubiegłego roku połączyliśmy siły z firmą Versum. Dzięki scaleniu naszych doświadczeń i wiedzy, które zbieraliśmy latami, jesteśmy w stanie stworzyć najlepszy produkt i największą platformę do rezerwacji wizyt online na świecie.


Dziękujemy!

Przede wszystkim – nie bylibyśmy dziś w tym miejscu, gdyby nie Wy, nasi użytkownicy! ❤ Wasze zaufanie, otwartość na nowości i chęć do dzielenia się z nami swoimi pomysłami, pozwala nam rozwijać Booksy i sprawiać, że umawianie wizyt online i zarządzanie biznesem w branży health&beauty jest teraz proste, jak nigdy dotąd. Obiecujemy nie spocząć na laurach, wciąż stawiając na Waszą wygodę i rozwój Waszych biznesów.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!