Beautyblender co to jest, jak używać beauty blendera oraz jakie są jego rodzaje?

0
122

Beautyblender co to jest i jak tego używać? Tajemniczo brzmiąca nazwa jest wynalazkiem, który w roku 2002 wymyśliła i opatentowała znana hollywoodzka makijażystka Rea Ann. Poznaj historię beautyblendera!

Czym jest beautyblender?

Mówiąc w skrócie, beautyblender jest rodzajem gąbki, bez której wizażyści nie mogą się obejść w swojej pracy. Teraz także wiele kobiet korzysta z niej podczas nakładania codziennego makijażu. Beautyblender jest po prostu gąbką, ale nie byle jaką. Jest to gąbka w kształcie łezki w różowym kolorze, przeznaczona do dokładnego nakładania makijażu. Gąbka ta charakteryzuje się tym, że całkowicie pozbawiona jest ostrych krawędzi i załamań, dzięki czemu sprawia, że każdy rodzaj makijażu idealnie rozprowadza się po skórze twarzy. Twarz za jej pomocą wygląda delikatnie, makijaż rozprowadza się po niej doskonale, nie pozostawiając żadnych smug czy cieni, a istniejące granice pomiędzy grubszymi i cieńszymi warstwami podkładu są całkowicie zatarte i w żaden sposób niemożliwe do zaobserwowania. Poza tym beautyblander sprawia, że przebarwienia skóry są o wiele mniej widoczne, a zmarszczki całkiem niewidoczne. Cera twarzy nabiera młodego i jednolitego wyrazu i dzięki temu staje się jedwabista.

Beautyblender co to jest i jak go właściwie używać

Jak już zostało na wstępie wspomniane, beautyblender jest gąbką specjalnego przeznaczenia. Każda osoba, a głównie kobieta, może go używać. Pozytywne skutki płynące z jego używania są nie do przecenienia.

Strukturą gąbka ta przywodzi na myśl plaster miodu, co jest bardzo pożądane w zatrzymywaniu na przykład wody, a jeśli na moment przed jej użyciem namoczy się ją, wówczas ma ona zdolności do pochłaniania używanego kosmetyku, dzięki czemu łatwiej jest go wyrównać na twarzy. Poza tym nie trzeba być specjalistą do używania beautyblendera, bo jest on tak zaprojektowany, że raczej trudno popełnić jakiś błąd korzystając z niego.

Oprócz jego bardzo dobrych własności użytkowych jest on także miękki i elastyczny, a jako że nie zawiera lateksu ani zapachu, nie podrażnia. Jest także hipoalergiczny, dzięki czemu nie spowoduje objawu alergii.

Beautyblender rodzaje gąbek do rozprowadzania kosmetyków

  • Gąbkę stworzono z przeznaczeniem celowo do nakładania podkładu pod makijaż. Jednak wraz z upływam czasu okazało się, że beautyblender może nadawać się także do innych zastosowań.
  • Aktualnie wiadome jest, że z jego pomocą możliwe jest nie tylko idealne rozprowadzanie podkładu, ale także korektorów, różu w kremach, a także kremów do pielęgnacji twarzy. Z tego faktu powstało wiele rodzajów beautyblendera, gdzie każdy z nich służy do nakładania innego rodzaju kosmetyku:
  • Klasyczny beutyblender jest dedykowany docelowo do nakładania podkładu, a jego standardowe wymiary to 5.5 cm na 3.5 cm i waży 4 gramy. Klasyczny produkt występuje w różowym kolorze, mimo że na rynku można spotkać gąbeczki w innych kolorach,
  • Beautyblender micro.mini jest zminiaturyzowaną wersją klasycznego produktu, a z racji tego, że jest sporo mniejszy, pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne rozprowadzanie kosmetyku, a szczególnie w niewygodnych i mało dostępnych miejscach, jak na przykład powieki oczu, skrzydełka nosa i kąciki oczu. Za jego pomocą obrzeża i kontury owalu twarzy są o wiele dokładniej modelowane i rozświetlane,
  • Beautyblusher jest nieco mniejszą wersją beautyblender przeznaczoną do precyzyjnego nakładania pudru albo różu w kremie. Wersja ta jest szarego koloru, co czyni jeszcze łatwiejszym dobieranie i mieszanie koloru,
  • Czarny beautyblender służy do nakładania samoopalaczy
  • Biały beautyblender jest produkowany ze szczególnym przeznaczeniem do nakładania bezbarwnych kosmetyków, takich jak serum, krem czy inne kosmetyki do pielęgnacji,
  • Gąbka blotterazzi to produkt, którego misją jest zbieranie nadmiaru łoju skórnego, czyli sebum. Ponadto za jego pomocą można odświeżyć makijaż, jednocześnie go nie niszcząc, jak to ma miejsce podczas wykorzystywania chusteczek higienicznych do tego zadania. Chusteczki lub bibułki używane do zebrania zbędnego sebum sprawią, że łój skórny jest usuwany tylko z tych miejsc, które są dociskane do skóry twarzy. Za to gąbka blotterazzi jest w stanie precyzyjnie i całą swoją powierzchnią przywrzeć do powierzchni skóry twarzy i dokładnie zebrać sebum, nie ścierając przy tym makijażu.

Jak używać beautyblendera, aby poprawnie rozprowadzać kosmetyki po twarzy?

Przed pierwszym użyciem tej gąbki bezwzględnie należy zmoczyć ją w wodzie, a następnie wycisnąć, a resztę wody odsączyć papierowym ręcznikiem. Trzeba też zwrócić uwagę, że w miarę jej używania barwa będzie stopniowo robić się coraz bledsza. Jest to całkiem normalne zjawisko, które w niczym nie przeszkadza ani nie zmienia własności użytkowej beautyblendera.

Po przepłukaniu i odsączeniu wody, gąbka jest już gotowa do użytku. Nakładamy się na nią wybrany kosmetyk i do wybranych partii twarzy po prostu się ją dociska tak, jakbyśmy chcieli twarz stemplować, a nie rozcierać po całej jej powierzchni.

Szeroka nasada gąbki doskonale się za to sprawdza na większych powierzchniach, którymi są policzki czy czoło. Natomiast jego cienki koniec, bardzo dobrze się spisuje, kiedy jest potrzeba dopracowania trudno dostępnych miejsc, jak okolice nosa albo zaułki oczu.

Wszystko jak widać pięknie się tutaj prezentuje, ale przemysł kosmetyczny ma też swoją ciemną stronę, którą są oferowane praktycznie wszędzie podróbki oryginalnych akcesoriów. Ich ceny nierzadko kuszą przystępnością, ale jeżeli nie jest się pewnym co do ich jakości, zwłaszcza jeżeli chodzi o tak precyzyjne produkty, jak beautyblendery, to można ponieść zdecydowanie większą cenę. Często się zdarza i nie jest to żadną tajemnicą, że podróbki profesjonalnych produktów dają wiele do życzenia, jeśli chodzi o ich jakość. W przypadku wykonywania makijażu można na tym wiele stracić. Kosmetyki do profesjonalnego makijażu nie należą do tanich, tak więc jeżeli źle się je nałoży, wtedy cała praca może pójść na marne, a także pieniądze i czas, co jest szczególnie ważne, jeśli makijaż wykonuje się na ostatnią chwilę.

Oryginalne akcesoria ze sprawdzonych źródeł są najpewniejsze w takich zadaniach.

Jak więc rozeznać czy beautyblender, który chce się nabyć, jest produktem oryginalnym?

Poza sklepami internatowymi ryzyko zakupienia fałszywego beautyblendera wyraźnie spada, zwłaszcza kiedy cena znacznie odbiega od cen standardowych i jest zadziwiająco niska.

Oryginalna gąbka kosztuje około 70 złotych, ale aktualnie nieuczciwi sprzedawcy też podnoszą swoje ceny, aby nie budzić podejrzeń. Dlatego zawsze należy kupować produkt, mając z nim bezpośredni kontakt. Na pewno warto byłoby zaopatrzyć się w jedną z tańszych podróbek, aby w razie niepewności móc ją porównać z produktem, który uchodzi za oryginalny.

Jak powinien wyglądać oryginał?

Oryginalny beautyblender jest o wiele bardziej miękki od podróbki i posiada mniej porów w swojej strukturze. Poza tym nie sposób postawić go w pionowej pozycji. Oprócz tego prawdziwy produkt łatwiej wchłania wodę, a co za tym idzie z uwagi na jego miękkość, rośnie w oczach, stając się większy i grubszy oraz wzrasta jego sprężystość.

Mając pewność, że posiada się produkt oryginalny, warto zastanowić się nad zadbaniem o niego, aby przez długi czas mógł służyć, zachowując swoje prawidłowe właściwości. Trzeba wiedzieć o tym, że powinno się myć beautyblender każdorazowo przed jego użyciem, ale także tuż po również należy usunąć z jego powierzchni, jak i struktury wewnętrznej pozostałości po kosmetyku, aby zawsze pozostawał czysty i nie gromadziły się na nim bakterie chorobotwórcze.

Odpowiednio utrzymany będzie służył nawet około 3 miesięcy. Aby prawidłowo wyczyścić beautyblender, najlepiej spisują się dedykowane specjalnie do tego kosmetyki, na przykład mydło Solid i płyn blendercleanser. Jeśli nie posiadamy tych produktów, można oczywiście umyć beautyblender zwykłym roztworem mydła. Później należy odstawić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu, a w niedługim czasie będzie znów w pełni gotowy do użycia.

Zwrócić uwagę należy na fakt, aby gąbki nigdy nie kłaść w miejscach o zbyt wysokiej temperaturze, jak na przykład na grzejniku lub w miejscu silnego oddziaływania promieni słonecznych. Może i gąbka szybciej wyschnie, ale takie nagrzewanie skróci drastycznie jej trwałość, a co za tym idzie żywotność.

Zalety beautyblendera

Co sprawia, że beautyblender jest tak niepowtarzalnym produktem? Otóż posiada wiele cech przemawiających za jego wyborem. Posiada lekko owalną i spiczastą bryłę, delikatną, zamszową fakturę i jego używanie jest łatwe oraz precyzyjne. Oprócz tego zbudowany jest z opatentowanego tworzywa piankowego o strukturze plastra miodu. Struktura ta zapewnia doskonałe przyleganie zastosowanego kosmetyku do powierzchni beautyblendera i nie jest on pochłaniany przez gąbkę. Ponadto tak naniesiony kosmetyk na twarz tworzy na niej jednolitą, satynową powłokę. Beautyblender bardzo dobrze sprawuje się na każdego typu cerze, zapewniając wręcz doskonały efekt bez względu na rodzaj podkładu. Świetnie spisuje się również podczas aplikacji korektora, różu czy rozświetlaczy. Z technicznej strony zapewnia aplikowanie kosmetyku z całej swej powierzchni bez smug, plam i widocznych linii przejścia pomiędzy różnymi odcieniami, a zarazem jest w stanie zapewnić doskonałe nakładanie i wtapianie danych kosmetyków. Wszystko to dla nadania im perfekcyjnego wyglądu.

Jak widać, beautyblender jest znakomitym wynalazkiem i z uwagi na niesamowitą łatwość jego użytkowania, naprawdę bardzo trudno jest zepsuć nakładanie kosmetyków z jego użyciem. Stosując się do wiedzy zawartej w tym artykule oraz posiadając minimum profesjonalizmu z pewnością nałożyć makijaż bez skazy. Dlatego właśnie ta magiczna gąbka bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w ręku kobiety, która pragnie ładnie wyglądać w pracy, jak również w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym. Beautyblender jest znakomitym wyborem, a w dodatku kosztuje niewiele w porównaniu do tego, co potrafi zrobić.

Źródło:

https://beautyblender.pl/pl/i/Czy-wiesz-ze…/13

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here