Podwójna moc endermologii i karboksyterapii – relacja z wizyty w salonie Dziewczyny Beauty Bar

0
970

Jesteś zabiegana? Potrzebujesz chwili dla siebie, która przyniesie Ci maksymalne efekty? A może doskwierają Ci problemy z tarczycą? Mamy coś, co na pewno przypadnie Ci do gustu! Przeczytaj relację z wizyty w salonie Dziewczyny Beauty Bar, którą przygotowała dla Ciebie jedna z użytkowniczek Moment.pl!

Kim jestem i jakich zabiegów szukałam?

Moje zawodowe życie to życie w biegu – na wysokich obrotach i często na wysokich obcasach. Praca w studiu telewizyjnym, współprowadzenie programów na żywo, praca dziennikarska z mikrofonem w ręku, wywiady dla portali oraz zbieranie informacji – to moja codzienność. W tym zabieganym życiu często brakuje mi czasu na przystanek “uroda”. Choć oczywiście każdego dnia pamiętam o dokładnym demakijażu twarzy, żeby w nocy moja skóra mogła maksymalnie odpocząć.

Postanowiłam jednak poszukać ciekawych zabiegów z dziedziny health & beauty, które pomogą mi uporać się z zasinieniami wokół oczu, z którymi od czasu do czasu się zmagam. Dodatkowo chciałam zniwelować cellulit wodny i opuchnięcia niektórych partii ciała, które pojawiają się na moim ciele, w związku z zaburzeniami autoimmunologicznymi związanymi ze zdrowiem.

Anna Szatybełko 1
Masz ochotę na wizytę w tym salonie? Umów się na wizytę!

Pielęgnacja w świecie Hashimoto

Od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Jestem pod stałą opieką endokrynologów, więc z medycznego punktu widzenia dbam o siebie dobrze. Chciałam jednak zadbać również o aspekt estetyczny. Hashimoto to choroba, która działa nie tylko wewnątrz organizmu – jej skutki często są widoczne również na zewnątrz. Postanowiłam więc oddać się w ręce specjalistek z salonu Dziewczyny Beauty Bar, by pod okiem ekspertek znaleźć sposoby na zniwelowanie powyższych objawów.

Anna Szatybełko 2

Gabinet kosmetyczny w czasie pandemii

W związku z pandemią COVID-19, na pewno wiele kobiet obawia się obecnie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że salony kosmetyczne są pod stałą kontrolą sanepidu, a pracownicy dokonują wszelkich starań, by klientki czuły się bezpiecznie.

W salonie Dziewczyny Beauty Bar zachowane są wszelkie normy bezpieczeństwa. Po wejściu do salonu, klientki proszone są o założenie jednorazowych ochraniaczy na obuwie, umycie i zdezynfekowanie rąk oraz zostawienie odzieży wierzchniej. Dopiero wtedy kosmetolog prowadzi nas do gabinetu, w którym odbywa się zabieg. Dodatkowo, kosmetyczki w czasie pracy używają przyłbic ochronnych.

salon Dziewczyny Beauty Bar 1

salon Dziewczyny Beauty Bar 2

salon Dziewczyny Beauty Bar 3
Masz ochotę na profesjonalną pielęgnację? Umów się na wizytę!

Konsultacja – czyli co chcę osiągnąć?

Na początek kosmetolog Żaneta Ciećwierz przeprowadziła ze mną konsultację na temat mojego zdrowia i oczekiwanych efektów wspólnych działań. Ważne było dla mnie, by zabiegi były jak najmniej inwazyjne, a przyniosły maksymalne efekty. „Dziewczyna od ciałka”, bo tak w salonie uroczo nazywa się Żanetę, zaproponowała mi pakiet zabiegów, które były odpowiedzią na moje oczekiwania.

Dobry kontakt i pełna przejrzystość

To, co zawsze cenię u kosmetologów, to rozmowa w czasie zabiegu. Lubię wiedzieć, co dzieje się krok po kroku i ten komfort uzyskałam również pod opieką Żanety, dowiadując się wielu ciekawostek dotyczących tego, co czeka moje ciało podczas wizyt.

Poddałam się serii zabiegów z zakresu kondycjonowania ciała za pomocą endermologii i karboksyterapii. Zabiegi te wywodzą się z fizjoterapii i mają na celu trenowanie organizmu. Dzieje się tak dlatego, że uruchamiane zostają naturalne procesy odnowy biologicznej organizmu, dzięki którym możemy uzyskać optymalny poziom witalności.

Anna Szatybełko w Dziewczyny Beauty Bar
Jesteś zainteresowana zabiegiem endermologii? Umów się na wizytę!

Endermologia – na czym polega?

Endermologia to popularny zabieg stosowany m.in. w walce z cellulitem. To przyjemny masaż próżniowy, który potocznie nazywany jest również drenażem limfatycznym.

Zabieg ma wpływ na:

  • Układ limfatyczny – uruchomiamy naturalny proces usunięcia toksyn i złogów z organizmu.
  • Układ krwionośny – dotleniamy komórki, wzmacniamy naturalną odporność, poprawiamy koloryt skóry.
  • Układ wydalniczy – eliminujemy odpady z organizmu dzięki wzmożonej diurezie (wydalanie moczu).
  • Układ ruchu – rewitalizujemy włókna mięśniowe i powięzi, dzięki czemu utrzymujemy właściwą postawę ciała oraz uzyskujemy „body flow”.
Anna Szatybełko w Dziewczyny Beauty Bar 3
Chcesz zadbać o swoje ciało? Znajdź najlepszy salon w swojej okolicy!

Wskazania do endermologii

Wysoki kortyzol, zaburzenia hormonalne, brak snu, ogólne osłabienie, spadek kondycji, wsparcie przy dietach i aktywnościach fizycznych, rewitalizacja pochorobowa, walka z nadwagą, poprawienie ogólnego stanu skóry.

Endermologia wykonywana jest w białym kombinezonie, który stanowi nieodłączny element tego typu masażu. To zabieg najczęściej polecany przez influencerki i celebrytki na Instagramie. Jeśli więc dotychczas myślałaś, że to kombinezon do lotu w kosmos – wyjaśniam, że nie ☺ Ale ma równie kosmiczne efekty!

Jak wygląda zabieg enermologii?

Masaż polega na prowadzeniu przez specjalistę po naszym ciele głowicy, która działa trochę jak „odkurzacz”. Poprzez zasysanie skóry do wewnątrz, urządzenie do endermologii drenuje tkanki, poprawiając ich funkcjonowanie. Warto pamiętać, że po wykonaniu zabiegu endermologii ważne jest nawodnienie organizmu. Kosmetolog sugeruje, by pić dziennie około dwóch, a nawet trzech litrów wody. To dawka, o której powinniśmy pamiętać w zasadzie każdego dnia, jednak po zabiegu dbanie o to jest szczególnie ważne – aby wyrównać gospodarkę wodną organizmu.

Karboksyterapia – na czym polega?

Zabieg karboksyterapii polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla przy pomocy niewielkiej igły. Iniekcja odbywa się bez znieczulenia, jednak nie jest to zabieg szczególnie bolesny. Odczuwalne jest jedynie delikatne ukłucie (podobne jak przy pobieraniu krwi). Tuż po zabiegu na powiece górnej i pod okiem widoczna jest lekka opuchlizna, która znika po około 30 minutach.

Warto dodać, że u zaledwie 1 na 30 osób, na drugi dzień po zabiegu może pojawić się opuchlizna. Tak też było w moim przypadku (mogły na to wpłynąć moje zaburzenia autoimmunologiczne). Warto zatem zdecydować się na ten zabieg, gdy nie planujemy nazajutrz „wielkiego wyjścia” na ważne spotkanie czy imprezę. Ja poddałam się serii pięciu zabiegów i już po pierwszym z nich zauważyłam, że sińce pod oczami zaczynają się redukować.

Anna Szatybełko po zabiegu
Masz problemy z sińcami pod oczami? Umów się na wizytę do kosmetyczki!

Pamiętajmy, że dwutlenek węgla działa pod skórą jeszcze przez 30 dni po wykonaniu zabiegu, zatem końcowy efekt widoczny jest z opóźnieniem. Jestem bardzo zadowolona z efektów karboksyterapii i nie sądziłam, że po wielu latach stosowania mało skutecznych kremów pod oczy, mogę zniwelować worki i cienie pod oczami jednym, mało inwazyjnym zabiegiem.

Anna Szatybełko po zabiegu 2

Zabiegi o szerokim działaniu

Dodatkowo zastosowałyśmy karboksyterapię na okolice ud. W połączeniu z endermologią można dzięki temu uzyskać lepsze i szybsze efekty, ponieważ dwutlenek węgla wpływa również na redukcję tkanki tłuszczowej. W moim przypadku zabieg okazał się pomocny również w redukcji niewielkich rozstępów, które pojawiły się, gdy jako nastolatka szybko urosłam. Zaledwie pięć zabiegów pozwoliło spłycić blizny o 1/3, co uważam za jeden z sukcesów tej serii wizyt.

zabieg w Dziewczyny Beauty Bar

zabieg w Dziewczyny Beauty Bar
Zadbaj o swoją skórę! Znajdź najlepszą kosmetyczkę w Twoim mieście!

Efekty zabiegów, z których skorzystałam

– rozjaśniona skóra pod oczami,
– lepsza kondycja skóry pod oczami,
– redukcja tkanki tłuszczowej ciała i widoczna poprawa jakości skóry,
– wymierny spadek centymetrów z obwodów według dokładnych pomiarów przed i po zabiegach (ramię 0,5 cm, talia 4 cm, biodra 1,5 cm, uda 1 cm),
– spłycenie rozstępów,
– lepsze samopoczucie w rezultacie odprężającego zabiegu endermologii.

Zabiegi, którym poddałam się w salonie Dziewczyny Beauty Bar, przyniosły naprawdę dobre rezultaty. Byłam zaskoczona, że już po pierwszej wizycie mogłam dostrzec faktyczne efekty. Dodatkowym plusem jest z pewnością fakt, że z upływem czasu dostrzegałam kolejne objawy pozytywnego wpływu zrealizowanych usług. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że cała seria wizyt w tym gabinecie była dla mnie czystą przyjemnością!