Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stylizacji brody

0
42

Moda na wąsa oraz brodę trwa i trwać będzie. W 2018 roku mężczyzna nie musi już wyglądać jak XIX-wieczny drwal podczas pracy w lesie. Jednak stylizacje brody i wąsa oraz męski tatuaż na ramię to w 2018. obowiązkowe elementy wyglądu. Poznaj najmodniejsze stylizacje brody i wąsa 2018 roku.

Mężczyźni coraz częściej nie tylko wybierają się do SPA, ale też chcą dbać o swój zarost. Warto poznać nie tylko letnie trendy w męskim strzyżeniu, ale też najpopularniejsze trendy w stylizacji zarostu:

Duży wąs + starannie przystrzyżona broda

Zdecydowanie najmodniejszy w tej chwili look. Starannie przystrzyżona, średniej długości broda oraz wyraźnie odznaczający się, masywny wąs. Może być podkręcony na wosk, może być równo przystrzyżony, może odrobinę zachodzić na brodę.

Taka stylizacja brody i wąsa wymaga starannej pielęgnacji każdego dnia. Dla jednych mycie brody specjalnym szamponem, wcieranie olejków i kręcenie wąsa na wosk to źródło frajdy. Dla innych – zestaw niemożliwych do udźwignięcia obowiązków. Trzeba zatem przed wyborem stylizacji zapoznać się z czym się wiąże posiadanie takiej wersji zarostu.

Warto podkreślić, że ta stylizacja zarostu będzie wyglądać dobrze u mężczyzny muskularnego bądź średniej budowy ciała. Panowie bardzo szczupli mogą z taką brodą i wąsem wyglądać groteskowo, bowiem odrobinę poszerza optycznie twarz. Także wyjątkowo masywni panowie mogą wydawać się jeszcze bardziej ciężcy, jeżeli zdecydują się na tę stylizację.

Starannie i równo

Zdecydowanie łatwiejszą do utrzymania jest ta stylizacja brody i wąsa. Zarost przystrzyżony równo na całej twarzy. Warto zasugerować jedynie nieznaczne odznaczenie się wąsa. Dużo mniej zachodu podczas codziennej pielęgnacji. Łatwiej utrzymać ten look samodzielnie przy użyciu trymera.

Oczywiście nawet tak krótki zarost można potraktować olejkiem do brody i wąsa. Wbrew nazwie, służy on nie tylko pielęgnacji owłosienia twarzy, ale także odżywia skórę. Nie ma jednak potrzeby używania specjalnych szamponów do brody. Przy tej długości zarostu wystarczy dobry żel do mycia twarzy.

„To nic, że dziwnie ci rośnie”

Świadomość pielęgnacji męskiej skóry rośnie. Nie każdy mężczyzna ma zarost, w którym da się rzeźbić jak w marmurze. Wielu facetów narzeka, że każdy włos na brodzie rośnie im w inną stronę, zarost rośnie bardzo wolno, albo obejmuje tylko niewielki fragment twarzy. To nic. Mimo to możesz pokusić się o lekką ingerencję w kształt zarostu.

Możesz poprosić barbera o wyeksponowanie miejsc, w których zarost rośnie silnie, i mocniejsze przycięcie reszty. Albo po prostu wyrównaj cały zarost na 1 długość. Postaraj się tylko chociaż trochę wyróżnić odrębność wąsa.

Czasami bywa tak, że facetowi ten wąs jakoś wyjątkowo słabo rośnie, albo ma jakiś dziwny kolor, inny niż reszta zarostu. Wtedy warto rozważyć zupełne pozbycie się wąsa. W 2018 roku obserwujemy silny trend w modzie, kładący nacisk na samoakceptację i brak konieczności dokonywania zmian za wszelką cenę.

Krótki zarost

Stary, dobry „3-dniowy zarost” sprawdzi się u większości mężczyzn. Szczególnie dobrze współgra z krótkimi, nieskomplikowanymi fryzurami. Nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji. Można go uzyskać goląc się zwykłą maszynką co kilka dni, albo przycinając trymerem co 2. dzień.

W przypadku nastoletnich mężczyzn, ta stylizacja zarostu może się okazać jedyną rozsądną propozycją na 2018 rok.

Długa broda, długi wąs

Echo zeszłorocznego trendu na lumberseksualnych mężczyzn. Propozycja dla indywidualistów, gotowych na codzienne poświęcenie swojej brodzie i wąsowi odrobiny czasu. Wąs dość mocno zachodzi na brodę. Od święta albo dla kaprysu można go podkręcić na wosk. Długość brody – w zasadzie bez ograniczeń. Ważne tylko, by była zadbana: wyczesana, czysta, błyszcząca i pachnąca.

Arsenał kosmetyków pielęgnacyjnych posiadacza takiej brody powinien zawierać przynajmniej: specjalny szampon do brody i olejek do brody. Konieczny będzie także grzebień w 2 rozmiarach: większy do brody, mniejszy do wąsa. Ta stylizacja brody i wąsa jest godna polecenia szczególnie tym mężczyznom, których zarost rośnie szybko, silnie i gęsto.

„Nie daj się zaszufladkować”

Postępowanie na przekór dominującym trendom może wyglądać nad wyraz modnie. Na topie są solidne wąsy? Skróć go i uczyń węższym. Faceci naokoło dbają o równo przystrzyżone brody? Niech na Twojej będą 3-4 długości zarostu.

Widząc przed sobą buntownika, kontrkulturowca, jednostkę oryginalną i ekscentryczną, zdecyduj się na indywidualny look. Przyjrzyj się jak rośnie zarost i wykorzystaj w stylizacji naturalne tendencje. Stwórz nową stylizację brody i wąsa w porozumieniu ze stylistą.

Tylko wąs

Tym, którzy chcą odpocząć od brody, albo spróbować czegoś nowego, warto zaproponować pozostawienie samego wąsa. Wąsy są modne i godne polecenia wszystkim, którzy lubią zwracać na siebie uwagę.Dużego wąsa można podkręcać, nawet silnie i nadal nie będzie to wyglądało groteskowo. Zadbane, ładnie przystrzyżone i wypielęgnowane wąsy są nie mniej pożądane w 2018 roku, niż stylizacje brody.

Znajdź zaufanego barbera w swoim mieście
Poprzedni artykułJak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?
Następny artykułKoniec worków pod oczami
Booksy.com
Booksy.com
Booksy.com to platforma do internetowej rezerwacji wizyt w najlepszych salonach urody w Twoim mieście. Poza możliwością umawiania się online, na stronie i w aplikacji znajdziesz również wyszukiwarkę usług i salonów, a także wiarygodne komentarze dotychczasowych klientów. Booksy.com dostarcza Ci również informacje na temat dbania o włosy, skórę czy paznokcie, promuje profesjonalne podejście do świadczenia usług w branży beauty i prezentuje inspiracje z najlepszych salonów w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here