Powrót do naturalnego koloru włosów
Powrót do naturalnego koloru włosów

Powrót do naturalnego koloru włosów

Fryzury, Wszystkie,

Kobiety potrzebują zmian – z tego względu często jasny kolor włosów zmieniamy na ciemny i odwrotnie. Próbujemy różnych odcieni, aż w końcu pragniemy wrócić do naturalnego. Nie jest to jednak takie proste i wymaga czasu.

Stopniowe wracanie do naturalnego koloru

Najmniej szkodliwym sposobem na to jest zaprzestanie farbowania. Niestety wiąże się to często z nieestetycznie wyglądającym odrostem, przez co wiele osób rezygnuje i z powrotem wraca do koloryzacji. Najlepszym rozwiązaniem jest pofarbowanie włosów po raz ostatni na kolor jak najbardziej zbliżony do naszego i uzbrojenie się w cierpliwość. Następnym krokiem jest podcięcie włosów, dzięki czemu szybciej uzyskają jednolity odcień. Jeśli jednak zależy nam na długości, regularnie obcinajmy przynajmniej końcówki. W powrocie do naszego koloru pomogą nam też naturalne sposoby np. gdy zależy nam na rozjaśnieniu możemy zastosować płukanki z rumianki i cytryny, a jeśli na przyciemnieniu z szałwii. Kolor ciemnieje również pod wpływem olejku rycynowego.

Zabieg dekoloryzacji

Dekoloryzacja pozwoli nam szybko powrócić do naturalnego koloru, jednak jest to zabieg, który niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. Polega on na ściągnięciu z nich wszelkich barwników. Powodzenie dekoloryzacji zależy w dużej mierze od tego, jakich farb używałyśmy. Jeśli zawierały dużo metali ciężkich, będzie trudno je usunąć. Na usunięcie koloru z włosów trzeba poświęcić wiele godzin, a czasem potrzeba kilku wizyt u fryzjera. Bardzo ważna jest pielęgnacja po zabiegu, ponieważ włosy będą wysuszone. Należy je odżywiać, nawilżać, aby przywrócić im sprężystość. Mogą nam pomóc zabiegi oparte na działaniu keratyny.

Jeszcze innym sposobem jest stopniowe farbowanie włosów na jaśniejszy lub ciemniejszy kolor, polegające na nakładaniu pasemek. Po kilku zabiegach kolor zostanie wyrównany, a nie narazimy włosów na takie szkody, jak przy klasycznej dekoloryzacji.

Powrót do naturalnego koloru włosów

Powrót do naturalnego koloru włosów

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!