Przedłużanie paznokci 💅🏻 żel, akryl czy akrylożel?

0
1210
Przedłużanie paznokci: akryl, żel czy akrylożel? Co wybrać?

Przedłużanie paznokci jest bardzo popularnym zabiegiem, który wykonasz w każdym salonie manicure. Na pewno spotkałaś się z różnymi metodami przedłużania paznokci, ale czy zastanawiałaś się, która jest dla Ciebie najlepsza? Wiele zależy od stanu płytki paznokcia, pracy, trybu życia, oraz długości i kształtu, który chcesz uzyskać. Przygotowaliśmy opis najpopularniejszych metod, żebyś mogła łatwo je porównać i wybrać najlepszą dla siebie.

Przedłużanie paznokci żelem – elastyczność żelu

Najbardziej znaną metodą jest przedłużanie paznokci żelem, jest to zarazem manicure zdający doskonale egzamin na każdej płytce. Podczas zabiegu, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywany jest produkt, posiadający konsystencję żelu. A jak wykonuje się paznokcie żelowe krok po kroku? Przed nałożeniem żelu manicurzystka dokładnie oczyszcza, wygładza, osusza i spiłowuje płytkę. Następnie na tips lub szablon nakłada żel. Jeżeli chcesz mieć długie paznokcie wybierz tipsy, a jeżeli zależy Ci na efekcie lekko przedłużonego paznokcia, to wybierz szablon. Przedłużanie paznokci z wykorzystaniem szablonu poleca się szczególnie osobom, posiadającymi niestandardowy kształt płytki, co utrudnia założenie tipsów. Tak przygotowane paznokcie wkłada się do lampy LED, w celu utwardzenia i przywarcia żelu do paznokcia. Żelem do paznokci możesz także odbudować i wzmocnić naturalną płytkę, nie przedłużając jej.
Do zalet tej metody należy: mała inwazyjność, łatwe i szybkie wykonanie, brak nieprzyjemnego zapachu w czasie zabiegu oraz stosunkowo szybki czas wykonania. Z kolei małą niedogodność może powodować możliwość odczuwania pieczenia podczas wiązania żelu w lampie. Pieczenie szybko ustępuje po wyjęciu dłoni z lampy.

Przedłużanie paznokci żelem - elastyczność żelu

Przedłużanie paznokci akrylem – trwałość akrylu

Przedłużanie paznokci akrylem także poprzedzone jest właściwym przygotowaniem płytki. W tym celu manikiurzystka wygładza, oczyszcza i suszy paznokcie, po czym skraca je i matowi płytki. Na tak przygotowane paznokcie nakłada tipsy lub szablon z akrylem. Masę akrylową uzyskuje się dzięki wymieszaniu odpowiedniej ilości proszku akrylowego oraz specjalnego liquidu. Masa ta szybko zastyga, więc niezbędne są tu umiejętności i wprawne ręce manicurzystki.
Akryl stanowi bardziej wytrzymały materiał niż żel, dlatego polecany jest paniom, których paznokcie narażone są na uszkodzenia. Jednak za cenę wytrzymałości trzeba zapłacić możliwością wystąpienia przesuszenia naturalnej płytki. Konieczne może okazać się codzienne stosowanie preparatów nawilżających. Minusem tej metody jest również wydzielanie się przed zastygnięciem akrylu nieprzyjemnego zapachu, który może powodować dyskomfort.

Należy zwrócić uwagę, że paznokcie żelowe i paznokcie akrylowe często są ze sobą mylone. Co prawda, efekt po tych dwóch technikach wygląda bardzo podobnie, jednak wykorzystywane są inne produkty i sam sposób wykonania jest odmienny.

Przedłużanie paznokci akrylem - trwałość akrylu

Przedłużanie paznokci akrylożelem – hybryda żelu i akrylu

Najczęściej stosuje się przedłużanie żelowe i akrylowe. Jednak coraz większą popularność zyskuje przedłużanie paznokci z pomocą połączenia cech tych dwóch preparatów, czyli akrylożel. Nic w tym dziwnego, ponieważ ta metoda łączy plastyczność żelu oraz twardość akrylu. Podczas zabiegu nie odczujemy nieprzyjemnego pieczenia oraz możemy wyczuć przyjemny zapach – wielu producentów dodaje do akrylożelu substancje zapachowe. Największym jego atutem jest jednak możliwość formowania go bez zbędnego pośpiechu, aż do uzyskania idealnego kształtu. Preparat ten bowiem nie zastyga i nie zalewa skórek. Posiada konsystencję gęstego żelu, gotowego do użycia zaraz po odpowiednim przygotowaniu płytki do zabiegu (przygotowanie wygląda podobnie jak w przypadku przedłużania żelem i akrylem). Po nadaniu zadowalającego kształtu, dłonie kładziemy pod lampą LED w celu polimeryzacji. Zostaje jeszcze malowanie paznokci – french, jeden kolor, zdobienia, na co tylko masz ochotę – i możesz zachwycać się pięknym i trwałym manicurem.
Stylistki paznokci rekomendują akrylożel jako najtrwalszy sposób przedłużania paznokci, doskonale sprawdzający się wśród osób, które chcą wzmocnić swoje paznokcie, zabezpieczyć je przed łamaniem, rozdwajaniem lub obgryzaniem, jak również po prostu skorygować kształt paznokci, tak by wyglądały idealnie.

Na rynku istnieje wiele możliwości, by mieć doskonałe i modne paznokcie. Wybierz stylizację paznokci, optymalnie sprawdzającą się w Twoim przypadku i ciesz się zadbanymi i pięknymi dłońmi. Doskonały manicure doda Ci pewności siebie oraz pozwoli czuć się kobieco i wyjątkowo. Zadbane i piękne paznokcie są przecież wizytówką każdej kobiety.