Przewodnik po męskich fryzurach. Znajdź wymarzoną stylizację włosów

1
1160
Męskie fryzury

Mamy dla Ciebie istną kopalnię inspiracji – przewodnik po męskich fryzurach. Znajdziesz w nim pomysły na stylizacje włosów krótkich, w tym wiele wariantów tak zwanej fryzury na żołnierza. Przedstawiamy w nim także opcje dla włosów średniej długości, a także tych nieco dłuższych. Usiądź wygodnie – zaczynamy podróż po świecie stylizacji włosów męskich.

Fryzury męskie – krótkie włosy

Znaczna część mężczyzn lubi włosy krótkie, ponieważ są wygodne, a przy tym podkreślają męskie rysy twarzy. Poza tym można je ciekawie układać i stylizować. Należy jednak pamiętać, by dopasować fryzurę do kształtu twarzy. Warto w tej kwestii zaufać specjaliście, fryzjerowi lub barberowi, i zdać się na jego doświadczenie. To on pokaże Ci idealną stylizację dla Ciebie i nauczy jak układać włosy i cieszyć się ich perfekcyjnym wyglądem. 

BUZZCUT

Buzzcut jest chyba najkrótszą męską fryzurą. Mimo łatwości w codziennej pielęgnacji i bardzo ładnej prezencji nie można powiedzieć, że fryzura ta jest opcją dla każdego mężczyzny. Aby zdecydować się na buzzcut, trzeba posiadać odpowiednie rysy twarzy. W dodatku taka stylizacja spisuje się najlepiej w połączeniu z zarostem o podobnej długości.

Buzzcut
Pora na zmianę fryzury? Znajdź najlepszego barbera w swojej okolicy!


FRENCH CROP

French Crop jest kolejną propozycją krótkiej fryzury, która bardzo łatwo poddaje się pewnym modyfikacjom. Stylizacja tej fryzury charakteryzuje się dość krótkimi włosami skierowanymi do przodu i tworzącymi na połowie czoła (gdzie się kończą) grzywkę. Włosy po bokach głowy są wycieniowane bardzo krótko. Ta stylizacja włosów jest stosunkowo od niedawna obecna w trendach modowych, ale już zyskała szerokie grono zwolenników.

Niektórzy uważają, że fryzura tak ułożona nie zawsze dobrze prezentuje się na osobach młodych, dlatego najlepiej jest to sprawdzić na własnych włosach 😉  Poza tym można ją świetnie zgrać z zarostem. Jednakże to od dobrego fryzjera męskiego i jego umiejętności zależy ostateczny efekt.

Fryzura na żołnierza, czyli propozycja, która nigdy nie wychodzi z mody

Najprostszą definicją fryzury na żołnierza, jest tzw. cięcie na zapałkę. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że np. armia USA ma znacznie rozbudowaną propozycję fryzur dla swoich żołnierzy. Wiele z tych propozycji możemy dzisiaj spotkać na polskich ulicach i to u osób w różnym wieku.

Zanim przejdziemy do pisania wszystkich fryzur na żołnierza, jakie obowiązują w regulaminie armii USA, sprawdźmy jakimi zasadami kieruje się wojskowa moda fryzjerska. Otóż najistotniejsze jest to, aby fryzura była jak najprostsza i zarazem wymagała jak najmniej uwagi oraz obsługi. Kolejnym ważnym elementem jest to, by nie zasłaniała w żaden sposób pola widzenia. Włosy powinny być na tyle krótkie, aby nie dochodziło do ich uwięzienia w hełmie, czy za kołnierzem. Tutaj wojsko USA wyznaje zasadę 2 cali, czyli długość włosa nie może przekraczać 5,08 cm. Są jednak od tej normy pewne ustępstwa. Dłuższe włosy mogą nosić tylko osoby o wyższej randze. Innymi słowy, im wyższa ranga, tym dłuższe włosy. Żołnierze z wyższą rangą mają więcej czasu na pielęgnację fryzury. Po tym, jakiej długości włosy ma dany żołnierz możesz poznać, czy ma wysoką rangę w wojsku.

Fryzura na żołnierza
Masz ochotę na taką fryzurę? Umów się na wizytę!

A oto propozycje fryzur na żołnierza rodem z armii USA:

 • INDUCTION CUT, czyli fryzura na zapałkę, którą otrzymuje każdy poborowy. Tutaj fryzjer wojskowy nie musi wykazywać się zbyt wielką umiejętnością, ponieważ na równo goli głowę zamkniętym, gołym ostrzem. Włosy poborowego mają wówczas długość około 0,8 mm,
 • BURR CUT, czyli propozycja fryzury na żołnierza, która w armii sama przychodzi z czasem. Po paru tygodniach włosy samoistnie odrastają. Wówczas fryzjer przycina włosy maszynką z nasadką 3,2 mm.
 • BUTCH CUT, czyli następny etap wzrostu włosów, który można strzyc na jedną długość, ale żołnierz ma już pole wyboru odnośnie użytej nasadki. Może wybrać spośród trzech możliwych opcji, czyli 10 mm, 13 mm lub 16 mm. To już niewątpliwie jakikolwiek krok w kierunku stylizacji, ale jeszcze na to musi trochę poczekać.
 • REGULATION CUT, to już fryzury, które dedykowane są dla żołnierzy z wyższą rangą. Włosy mogą osiągać długość około dwóch cali na czubku głowy, przy czym boki i tył zostają mocno skrócone. To pierwszy etap stylizacji fryzury, gdzie w grę wchodzą nożyczki i maszynka. Powstają wówczas fryzury typu FADE z miękkimi przejściami pomiędzy poszczególnymi długościami włosów.
 • FADE, czyli wcześniej wspomniany typ fryzury, który pozwala na cieniowanie długości włosów. Od gołej skóry na tyle i bokach, aż po stopniowe zwiększanie się długości włosów na czubku głowy. W stylizacji tej fryzury niezbędne jest już doświadczenie fryzjera, gdyż idealne przejście pomiędzy długościami ma bardzo istotne znaczenie, od którego zależy efekt końcowy.
 • HIGH & TIDE to stylizacja cechująca się pozostawieniem włosów na górze z długością około 1 cala, a reszta zgolona bez nasadki na jedną długość. Nie ma tutaj miękkiego przejścia pomiędzy długościami. Odmianą tej stylizacji jest HIGH & TIGHT RECON, która zarezerwowana jest w USA dla armii jednostek specjalnych i jednostek zwiadu. Polega na wyższym wygoleniu włosów. Jest to niewątpliwie typ fryzury dla prawdziwych twardzieli.
 • THE CREW CUT, to najczęściej stosowana fryzura w cywilu. Polega na krótko przystrzyżonych maszynką bokach i tyle głowy, z zachowaniem nieco dłuższych włosów na czubku. Fryzjer zwykle tnie włosy od tyłu do przodu, pozostawiając je na przodzie coraz dłuższe. To najpopularniejsza stylizacja również dla sportowców.
 • IVY LEAUGE podobna jest w zasadzie do Crew Cut, niemniej jednak cechuje się znacznie dłuższymi włosami na całości głowy. Charakteryzuje ją elegancja i klasyka, dlatego też spotykana jest na wielu głowach po dziś dzień.
 • FLAT TOP, to najbardziej charakterystyczna fryzura na żołnierza, która podkreśla zdecydowaną osobowość. Stosowana jest nie tylko przez wojskowych, ale także innych mundurowych, takich jak strażacy czy policjanci. Sprawdza się również u sportowców. Polega na krótkim przystrzyżeniu boków i tyłu głowy oraz idealnym przejściu w równą i zarazem płaską powierzchnię na samej koronie fryzury. Ta stylizacja ma wiele odmian, które charakteryzuje różna długość.
 • BRUSH CUT, to nieco luźniejsza i swobodna odmiana typowego jeża. Wygolone boki i tył a na górze głowy wysoki jeż. Spotykana jest bardzo często.
 • UNDERCUT, to niewątpliwie dzisiaj najmodniejsza z fryzur, która charakteryzuje się podgolonym bokiem i tyłem głowy oraz długą partią włosów na samej koronie. Wbrew pozorom to również fryzura wojskowa, która powstała w czasie pierwszej wojny światowej. Dzisiaj robi prawdziwą furorę, głównie wśród wielkich gwiazd. odpowiednio modyfikowana długością może być stylizowana na gładkie zaczesanie do tyłu lub na bok.

Włosy średniej długości – fryzury męskie na bok

Fryzury męskie średniej długości mieszczą się w granicy od 7 do 15 centymetrów. Cieszą się one coraz większą popularnością, nawet wśród tych, którzy dotąd nie wyobrażali sobie włosów dłuższych niż te 7 centymetrów.

Wybór stylizacji to nie wszystko. Liczy się oczywiście wybór odpowiedniego fryzjera mającego wprawę i doświadczenie. Dlatego mężczyźni mogą skorzystać z profesjonalnych salonów fryzjerskich, których usługi przeznaczone są specjalnie dla nich, albo z usług barber shopów. To w nich znajdują się specjaliści, którzy w każdym calu zadbają o perfekcyjną stylizację włosów.

A oto propozycje fryzur średniej długości:

POMPADOUR

Stylizacja pompadour to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Jest zdecydowanie jedną z najbardziej klasycznych fryzur. Jej początki sięgają odległych czasów, bo aż XVIII wieku. Co ciekawe, pompadour był początkowo upięciem damskim. Niewiele miał wspólnego z męską fryzurą. Dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród męskich stylizacji włosów.

Męskie fryzury
Pora na zmianę fryzury? Znajdź najlepszego barbera w swojej okolicy!

W praktyce wygląda to tak, że włosy po bokach głowy są cieniowane w taki sposób, że powstająca fryzura staje się niejako dwuwarstwowa. Włosy z czubka głowy schodząc coraz niżej, stają się wyraźnie krótsze.

Pompadour niekoniecznie wymaga posiadania zarostu na twarzy, aby dobrze się prezentował. Owszem, wygląda w połączeniu z nim bardzo dobrze, ale to nie znaczy, że osoby nieposiadające zarostu nie mogą tak stylizować włosów. Osoby bez zarostu również będą wyglądać w tej fryzurze znakomicie, jednakże należy przy wyborze stylizacji zwrócić uwagę na kształt twarzy. Samodzielne układanie fryzury nie skomplikowane i nie wymaga użycia wielu kosmetyków. Wystarczy coś do utrwalenia fryzury – lakier, pianka lub pasta i gotowe.

UNDERCUT KLASYCZNY

Jest jedną z tych fryzur, które w modzie obecne są od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, aby miało się to nagle zmienić. Charakteryzują się dłuższą górą i bardzo krótkimi bokami, gdzie włosy z górnej części głowy zaczesane są do tyłu, ale uniesione nieco u podstawy do góry.

Układanie fryzury najlepiej przeprowadzić wykorzystując do tego celu specjalnych pomad wodnych, a w przypadku bardzo lekkich i cienkich włosów – woskowych.

Ta stylizacja włosów świetnie współgra z brodą. Nie jest polecana osobom o krągłej twarzy bez zarostu i osobom z wysokim czołem.

Fryzura na żołnierza
Masz ochotę na zmianę fryzury? Umów się na wizytę!

BLOWOUT

Jest fenomenalnie wyglądającą fryzurą. Włosy po bokach głowy strzyże się nie za krótko, za to górę głowy pozostawia się w średniej długości włosów. Oprócz tego dopuszcza zachowane pewnego nieładu we włosach, które są nieco skierowane w jedną stronę, w zależności od ich naturalnego układania się. Ta fryzura ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie pozwala na wykonanie na niej przedziałka, co dla niektórych panów może mieć duże znaczenie. Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że przedziałki są na tyle popularne, że w zasadzie nie robią większego wrażenia, dlatego może warto z nich zrezygnować i zwrócić uwagę na fakt, że włosy uniesione do góry i pozostawione w nieładzie, same z siebie są dość przerzedzone, co prezentuje się świetnie bez zbędnych udziwnień.

Męskie fryzury - blowout
Pora na zmianę fryzury? Znajdź najlepszego barbera w swojej okolicy!

 

Układanie włosów jest wręcz banalnie proste i ogranicza się do suszenia ich przy pomocy suszarki. Podczas suszenia układa się je wybrany bok, następnie używa się środka utrwalającego.

Najmodniejsze fryzury – jaka fryzura męska z włosów długich?

Fryzury męskie długie to dobry wybór zarówno dla panów o luźnym, jak i eleganckim stylu. Dłuższe fryzury mogą przyjmować naprawdę eleganckie formy! I wbrew pozorom – potrafią być naprawdę praktyczne.

Najpopularniejsze fryzury dla długowłosych to:

TOP KNOT

Włosy są związane w niewielkiego, samurajskiego koka. Natomiast góra i boki głowy są wycieniowane.

Top knot nazywany jest również fryzurą wikingów, która niestety nie do każdej osoby będzie pasować. Jest to fryzura dedykowana osobom  o smukłej sylwetce i twarzy. Nie sprawia ona trudności podczas układania.

Fryzura na żołnierza
A może czas na zmianę wizerunku? Znajdź najlepszego barbera w swojej okolicy!

LONG SIDE PART

Jest ciągle na topie u długowłosych mężczyzn, gdzie włosy są opuszczone na jeden z boków. Jako że obecnie jest fryzurą dość popularną, na pewno jeszcze przez jakiś czas nie trzeba się martwić, że wyjdzie z mody.

Męskie fryzury - long side part
Pora na zmianę fryzury? Znajdź najlepszego barbera w swojej okolicy!

To już wszystkie nasze propozycje fryzur męskich na każdą długość włosów. Każda z nich wpisuje się w trendy panujące w tym sezonie. Jeśli któraś z nich szczególnie przypadła Ci do gustu, to już dziś zarezerwuj wizytę w swoim ulubionym barber shopie i ciesz się wymarzoną stylizacją włosów.

Źródło:

 • https://facetzokladki.pl/fryzury-meskie-krotkie-przewodnik/
Poprzedni artykułWłosy do ramion – modne i praktyczne półdługie fryzury 💇🏻‍♀️
Booksy.com
Booksy.com
Booksy.com to platforma do internetowej rezerwacji wizyt w najlepszych salonach urody w Twoim mieście. Poza możliwością umawiania się online, na stronie i w aplikacji znajdziesz również wyszukiwarkę usług i salonów, a także wiarygodne komentarze dotychczasowych klientów. Booksy.com dostarcza Ci również informacje na temat dbania o włosy, skórę czy paznokcie, promuje profesjonalne podejście do świadczenia usług w branży beauty i prezentuje inspiracje z najlepszych salonów w Polsce.

1 KOMENTARZ

 1. Fajnie poopisywane, ale z jednym się nie zgodzę. Czemu buzzcut dla facetów po 30tce? Ja mam 24, a już od ponad 5 noszę krótki buzzcut, czy raczej opisany niżej induction cut na 1 mm i jak najbardziej mi odpowiada. Nie wiem co w tym jest nie tak dla młodszego faceta ok. 20tki 😛 To najlepsze co może być, w ogóle nie zajmuję się włosami, oprócz przejechania maszynką raz w tygodniu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here