Smog – jak chronić przed nim skórę?

0
47

Dbasz o dietę, odpowiednie nawodnienie i codzienną pielęgnację, ale stan Twojej cery wciąż pozostawia wiele do życzenia? Winny może być smog! Mamy jednak dobrą wiadomość – istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym możesz ograniczyć negatywne oddziaływanie zanieczyszczonego powietrza na Twoją cerę. Podpowiadamy, jak chronić skórę przed smogiem!

Smog – co to jest?

Smog jest niczym innym jak widocznym gołym okiem zanieczyszczeniem powietrza. Ta mieszanina powstała w wyniku działalności człowieka i niekorzystnych zjawisk atmosferycznych niesie wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia, w tym układu oddechowego czy skóry. Jak więc chronić się przed smogiem? Podpowiadamy!

Smog vs. cera

Niska jakość powietrza to globalny problem, który stale się nasila. I choć każdy zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu smogu na układ oddechowy, nie wszyscy wiedzą, że kondycja powietrza wpływa również na stan naszej cery. Tymczasem to właśnie smog  jest częstą przyczyną problemów skórnych! Substancje w nim zawarte mogą bez trudu wnikać w skórę za pośrednictwem gruczołów łojowych i potowych oraz mieszków włosowych. W wyniku tego procesu atakowane są zawarte w skórze kwas hialuronowy, elastyna czy kolagen. Trwały kontakt ze smogiem może wywoływać wiele niepożądanych efektów, takich jak utrata jędrności, trądzik, przebarwienia, a nawet przedwczesne starzenie się skóry! Jak chronić skórę przed smogiem?

1. Kosmetyki anti-pollution

Na rynku znajdziemy obecnie wiele kosmetyków stworzonych z myślą o ochronie skóry przed zanieczyszczonym powietrzem. Na czym polega ich działanie? Preparaty anti-pollution wzmacniają naturalną barierę naskórkową i tworzą swego rodzaju tarczę, chroniącą cerę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Co więcej, kosmetyki te wspomagają nocną regenerację skóry, nawilżają ją i łagodzą podrażnienia. Włączenie ich do codziennej pielęgnacji to doskonała ochrona skóry przed smogiem.

2. Zabiegi złuszczające

Peeling chemiczny to zabieg doskonale znany większości kobiet. Warto więc wiedzieć, że świetnie sprawdzi się on w walce z negatywnymi skutkami smogu. Zabieg ten, oprócz działania złuszczającego, ma też niezwykle cenne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Co więcej, pobudza produkcję kolagenu, oczyszcza skórę i wpływa na jej ogólną kondycję. Takie połączenie sprawi, że skóra będzie bardziej promienna, zdrowa i mniej narażona na działanie zanieczyszczonego powietrza!

3. Mezoterapia

Kolejny zabieg, którego nie możesz przegapić, to mezoterapia! Dlaczego to rozwiązanie tak świetnie sprawdzi się w walce ze smogiem? Stosowane podczas zabiegu preparaty stymulują produkcję kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu, skutecznie niwelując negatywne oddziaływanie smogu. Dzięki mezoterapii skóra staje się głęboko nawilżona, odżywiona i bardziej jędrna, a Ty nie musisz już martwić się o swoją cerę w wielkim mieście!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here