SPA – pierwsza wizyta

0
99

Już wiesz, jak wybrać dobre SPA, znalazłaś miejsce idealne dla siebie… Czy jednak wiesz, jak wygląda wizyta w SPA i czego się spodziewać? Co zabrać do SPA i jak się w nim zachowywać? Poznaj zasady savoir-vivre obowiązujące w SPA!

wizyta w spa

Bądź punktualna

Na umówiony zabieg przychodź kilkanaście minut przed ustaloną godziną – 15-20 minut wcześniej (w zależności od tego, jaki zabieg wybrałaś). Pozwoli ci się to odpowiednio przygotować (przebrać, wziąć prysznic, zadać nurtujące cię pytania) i wypełnić formularz o stanie zdrowia, który w przypadku niektórych zabiegów jest koniecznością.

Ubiór w SPA

Przyjeżdżając do SPA dostajesz komplet ręczników, szlafrok, klapki, a przed każdym zabiegiem – jednorazową bieliznę. Do gabinetów zabiegowych wchodzi się zawsze w szlafroku, a na miejscu (np. po uprzednim prysznicu), należy się przebrać w jednorazową bieliznę.

Basen, jacuzzi i sauna

Jeśli chcesz korzystać z basenu lub jacuzzi w SPA pamiętaj, że niezbędny ci będzie strój kąpielowy. Na strefę basenową wchodzi się po prysznicu. Dbaj o higienę – nie zapomnij o klapkach! Pamiętaj również o tym, żeby w saunie siadać na ręczniku – to czy będziesz spędzać tam czas nago czy owinięta ręcznikiem zależy tylko od Ciebie.

Zabiegi w SPA

Niektóre zabiegi wymagają całkowitego rozebrania się. Jeśli więc stresujesz się, że terapeuta będzie osobom przeciwnej płci, jeszcze przed zabiegiem zaznacz, że prosisz o to, żeby zabieg przeprowadziła kobieta (analogicznie: mężczyzna). Przed zabiegami odradza się obfitych posiłków, nie wolno też pić alkoholu. Nie zostawiaj też na ostatnią chwilę depilacji – powinna być wykonana co najmniej na dobę przed zabiegiem kosmetycznym czy zabiegami odnowy biologicznej.

SPA – relaks i odprężenie

Zarówno ty, jak i pozostali goście, jesteście w SPA po to, żeby się zrelaksować, odpocząć od codzienności i problemów. Uszanuj to! Nie zachowuj się głośno, zrezygnuj z rozmów telefonicznych – najlepiej wyłącz telefon na czas pobytu w SPA (często jest to wymogiem danego miejsca).

Terapeuta w SPA

Cały personel SPA powinien zadbać o to, żebyś czuła się tam komfortowo, dlatego nie bój się zadawać pytań i zwracać uwagi jeśli np. masaż sprawia ci ból, jest ci zimno czy drażni cię muzyka. Po każdym zabiegu powinnaś czuć się przede wszystkim zrelaksowana i odprężona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here