Przedłużanie rzęs – najlepszy opis zabiegu

0
161

Wszelkie zabiegi kosmetyczne mają za zadanie nie tylko ułatwić nam życie, lecz także upiększyć wygląd. Każda kobieta chce przecież czuć się atrakcyjnie nie tylko od święta, ale i na co dzień. Wiele z nas korzysta w tym celu np. z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz. Jednak coraz częstszym zabiegiem jest też przedłużanie rzęs. W końcu to nie tylko wygoda, lecz także znaczna poprawa naszego wizerunku na dłużej. Jak przebiega zabieg i z czym się on wiąże? O czym powinnyśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na przedłużenie rzęs?

Czy doklejane rzęsy są bezpieczne?

Z czystym sumieniem możemy zapewnić, że doklejane rzęsy są bezpieczne. Dobrze dobrane sztuczne rzęsy, wykonane z naturalnego włosia, do złudzenia przypominają naturalne rzęsy klientki. Zabieg jest więc wspaniałym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mogą pochwalić się naturalnie gęstymi i długimi rzęsami. Dzięki możliwościom, jakie daje nam przedłużanie rzęs, dotychczasowy kompleks może z powodzeniem odejść w niepamięć. Podkreślona oprawa oczu z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Doklejane rzęsy – rodzaje

Zastanawiając się nad przedłużeniem rzęs, przed nami trudny wybór dotyczący rodzaju „doczepek”. Nie jest to prosta decyzja. Do wyboru mamy rzęsy naturalne i syntetyczne (nazywane jedwabnymi). Rzęsy naturalne wykonane są z futra norki syberyjskiej, dlatego często noszą miano luksusowych „doczepek”. Jest to produkt dedykowany w szczególności tym najbardziej wymagającym klientkom.

Niestety minusem włosków pochodzenia naturalnego jest reakcja na czynniki zewnętrzne, której skutków niestety nie można przewidzieć (np. mogą ulec wyprostowaniu). Rzęsy z norki są bardzo delikatne, przyjemnie miękkie i co najważniejsze są niemal identyczne jak naturalne rzęsy klientki. Z tego rodzaju rzęs z pewnością nie skorzystają panie, które są miłośniczkami zwierząt.

Drugi rodzaj rzęs to antyalergiczne włoski syntetyczne (jedwabne). Ten produkt cieszy się nieustającym „wzięciem” zarówno w salonach kosmetycznych, jak i na potrzeby użytku domowego. Dzięki licznym wariantom dotyczącym długości, grubości oraz skrętu, jedwabne rzęsy dają bardzo wiele możliwości.  Możemy mieć więc słabo lub mocno podkręcone rzęsy. Jednym słowem możliwe jest uzyskanie takiego efektu, jaki tylko sobie wymarzymy. Wykonane są z poliestrowego włókna, które gwarantuje niezwykłą elastyczność oraz wysoką odporność na odkształcenia. Zachowanie rzęs syntetycznych jest możliwe do przewidzenia, co pozwala w pełni je kontrolować.

Świetną alternatywą dla rzęs jedwabnych są bardzo modne kaszmirowe włoski. Można powiedzieć, że jest to „lepsza” wersja syntetycznych rzęs. Dlaczego lepsza? Otóż kaszmirowe rzęsy cechują się o wiele lepszą przyczepnością, co sprawia, że dłużej się utrzymują. Na tle syntetycznych rzęs wyróżnia je m.in. intensywny kruczoczarny kolor.

Techniki przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest zawsze z zastosowaniem jednej z wielu metod. Wybór tej właściwej uzależniony jest przede wszystkim od obecnego stanu naturalnych rzęs klientki, a także jej oczekiwań. Najdelikatniejszą metodą na przedłużanie rzęs jest technika 1:1. Zabieg polega na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do każdej naturalnej rzęsy klientki. Na tej samej zasadzie wykonywane są pozostałe metody, które nazywane są objętościowymi. Zmianie ulega jedynie liczba doklejanych rzęs.

Dzięki zwiększeniu liczby doczepianych włosków rzęsy klientki nie tylko są przedłużone, lecz także pięknie zagęszczone. Prócz metody 1:1 często praktykowana jest też metoda 2:1 (2D), 3:1 (3D), 4:1 (4D) i 5:1 (5D). Nieco rzadziej, jednak zdarza się, że stylistki oferują mocną metodę objętościową w stylu 6:1 (6D), 7:1 (7D), a nawet 8:1 (8D).

Komu zalecane są sztuczne rzęsy?

Przedłużanie rzęs zalecane jest przede wszystkim kobietom, które nie posiadają naturalnie długich i gęstych rzęs. Doklejane rzęsy są także świetnym rozwiązaniem dla pań, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienne wykonywanie makijażu. Powodem do skuszenia się na sztuczne rzęsy może być też problematyczny kształt oka bądź po prostu brak czasu na malowanie. Sztuczne rzęsy mogą być trwałym (doklejone rzęsy) lub jedynie chwilowym (doczepiane rzęsy) dodatkiem, który będzie podkreślał nasz wizerunek. Rozmazany tusz to już przeszłość. Kobiety żyjące aktywnie lub planujące ważną uroczystość, coraz częściej wybierają sztuczne rzęsy.

Przedłużanie rzęs – przebieg zabiegu krok kroku

Zabieg przedłużania rzęs nie jest skomplikowany ani bolesny, lecz nad wyraz czasochłonny. Rzęsy muszą zostać bowiem doklejone w sposób precyzyjny, co w znacznym stopniu wydłuża czas ich założenia.

Krok 1.

Na początku specjalistka przeprowadza konsultację z klientką, dzięki której poznaje jej oczekiwania oraz wymagania. To właśnie na tym etapie wybierana jest metoda oraz rodzaj sztucznych rzęs..

Krok 2.

Po ustaleniu powyższych kwestii klientka układa się wygodnie na fotelu w pozycji leżącej. Wiele pań twierdzi, że przeprowadzany w ten sposób zabieg relaksuje.

Krok 3.

Kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż twarzy, po czym zabezpiecza dolne rzęsy przed sklejeniem się z górnymi, wykorzystując w tym celu specjalny płatek kolagenowy.

Krok 4.

Następnie rozpoczyna doklejanie włosków do naturalnych rzęs klientki. Liczba sztucznych rzęs uzależniona jest od wybranej metody przedłużenia. Czas trwania zabiegu szacuje na min. 2h.

O czym należy pamiętać, mając doklejane rzęsy?

Sztuczne rzęsy to nie tylko dodatek, podkreślający nasze spojrzenie. Jest to także niemały obowiązek. Po zabiegu przedłużania rzęs powinno się unikać wysokich temperatur oraz wilgoci, a więc o basenie, saunie czy gorącej kąpieli musimy przez chwilę zapomnieć. Przez ok. 24 godziny po zabiegu musimy także opanować nieodpartą pokusę dotykania i pocierania „nowych” rzęs. Pozwólmy, by klej dobrze wysechł.

O czym jeszcze trzeba pamiętać? – żadnych tłustych kremów i kosmetyków do demakijażu! To jedynie osłabi działanie kleju. Należy więc bezwzględnie z nich zrezygnować. Tusz do rzęs także nie będzie już potrzebny. Pamiętajmy, że prawidłowa pielęgnacja pomoże nam długo utrzymać sztuczne rzęsy. W celu podtrzymania efektu konieczne jest uzupełnianie rzęs co ok. 3 tygodnie. Dzięki temu nie będą widoczne nieestetyczne„prześwity” tworzące się na skutek naturalnego wypadania rzęs.

Sztuczne rzęsy – zalety i wady

Każdy zabieg posiada zarówno zalety, jak i wady. Dotyczy to także przedłużania rzęs.

Zalety

– brak konieczności codziennego malowania rzęs,
– podkreślone, bardziej wyraziste spojrzenie o każdej porze dnia i nocy,
– długo utrzymujący się efekt (ok. 3 – 6 tygodni),
– oszczędność czasu podczas codziennej pielęgnacji.

Wady

– niemały koszt zabiegu,
– ryzyko nieumiejętnego przedłużenia rzęs przez mało doświadczoną kosmetyczkę,
– ryzyko osłabienia naturalnych rzęs,
– długi czas wykonania zabiegu,
– sztuczne rzęsy mogą uczulać.

Kto nie powinien przedłużać rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs objęty jest też pewnymi restrykcjami. Nie wykonuje się go w przypadku:

– alergii,
– nadpobudliwości,
– nadwrażliwości oczu,
– stanów zapalnych spojówek,
– przerwania ciągłości skóry wokół oczu,
– słabych i kruchych rzęs,
– wystąpienia jęczmienia.

Fakty, o których powinnaś wiedzieć, zanim wykonasz zabieg

Zanim pomyślimy o przedłużeniu rzęs, powinnyśmy wiedzieć, że zabieg trwa minimum 1,5 godziny. Na fotelu możemy pozostać nawet do 3 godzin, dlatego wskazany jest dość obfity posiłek przed pójściem na zabieg. Panie, których naturalne rzęsy są jasne, 2 dni przed zabiegiem mogą wykonać hennę. Dzięki temu „nowe” rzęsy nie będą się odróżniały. Przydatna jest także wiedza o sposobie doklejania sztucznych rzęs. Każdy włosek powinien być doklejony ok. 1 mm od nasady naturalnej rzęsy klientki. Jeśli natomiast posiadamy szkła kontaktowe, należy wyjąć je przed zabiegiem.

Ile trzeba zapłacić za zabieg w salonie kosmetycznym?

Cena za przedłużanie rzęs uzależniona jest od wybranej metody. Zwykle szacuje się, że wynosi ona około 250 zł – 300 zł. Do tego dochodzi jeszcze uzupełnianie rzęs, za które zapłacimy około 80 zł – 150 zł. Wpływ na cenę zabiegu ma również renoma salonu kosmetycznego.

Zabieg przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym upiększa nasz wygląd na dłużej, natomiast doczepiane rzęsy są ratunkiem w awaryjnych sytuacjach. Obydwie opcje posiadają pokaźne grono swoich zwolenniczek. Kobiety cenią sztuczne rzęsy za wygodę i efekt podkreślonego spojrzenia. Może więc warto spróbować?

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here