Tipsy żelowe czy akrylowe – co wybrać?  - Booksy - Blog
Tipsy żelowe czy akrylowe – co wybrać? 

Tipsy żelowe czy akrylowe – co wybrać? 

Inne, Wszystkie,

Masz ochotę na przedłużanie paznokci i chcesz nałożyć sobie tipsy, ale nie wiesz, czy wybrać akryl czy żel? Zobacz zalety i wady poszczególnych rodzajów tipsów!

paznokcie tipsy

Tipsy – dla kogo?

Tipsy to dobra metoda na przedłużanie paznokci. Pomocna jest zwłaszcza u kobiet, których problemem jest obgryzanie paznokci, lub których paznokcie są łamliwe, kruche i które trudno zapuścić. W zależności od kondycji paznokcia i oczekiwanych efektów można zdecydować się na tipsy akrylowe (akryl) lub tipsy żelowe (żel).

Tipsy żelowe – czy warto?

Tipsy żelowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą, żeby ich paznokcie wyglądały na naturalne, zdrowe i delikatne. Żel przez swoją krystaliczną konsystencję jest jednak słabo odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego mówi się, że trwałość tipsów żelowych jest stosunkowo krótka – żel powinno się uzupełniać średnio co 3 tygodnie.

Tipsy akrylowe – czy warto?

Akryl to rodzaj tipsów, które imitują naturalne paznokcie. W przeciwieństwie do tipsów żelowych, tipsy akrylowe są trwałe i bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia. Stylistka paznokci uzupełnia akryl średnio co 3-4 tygodnie, w zależności od potrzeb klientki.

Tipsy – gdzie i za ile?

Jeśli zdecydujesz się na nałożenie tipsów (niezależnie od tego, czy będzie to akryl czy żel), powinnaś skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak kosmetyczka czy stylistka paznokci. Kompetentna osoba nie tylko doradzi ci jakie tipsy wybrać, ale również perfekcyjnie je nałoży zapewniając im trwałość i piękny wygląd.

Za założenie tipsów zapłacisz, w zależności od salonu, ok. 100zł (uzupełnienia są nieco tańsze). Jeśli nie boisz się eksperymentować, możesz również nałożyć sobie tipsy w domu – wystarczy, że będziesz posiadać odpowiednie przybory do nakładania tipsów (np. marki: OPI, Harmony, CND Shellac, Essie). Pamiętaj jednak, że wymaga to cierpliwości i wprawy, dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tipsami – udaj się do studio stylizacji paznokci, żeby mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo.

Tipsy w domu

Żel do tipsów
1. Gelish żel do paznokci (ok. 90zł); 2. Essie żel do paznokci (ok. 100zł); 3. ACTIV żel UV (ok. 80zł); 4. OPI (ok. 90zł)

 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!