TOP 5 narzędzi do zarządzania salonem beauty w czasie pandemii koronawirusa
TOP 5 narzędzi do zarządzania salonem beauty w czasie pandemii koronawirusa

TOP 5 narzędzi do zarządzania salonem beauty w czasie pandemii koronawirusa

O Booksy, Wszystkie,

Wciąż pamiętasz gehennę sprzed kilku miesięcy, kiedy koronawirus wywołał panikę i Twój salon został zamknięty, a tu znowu szykują się dość niepewne czasy. Zachowaj w tym wszystkim spokój, zamartwianie się nic nie zmieni. Podejmij kroki, które zminimalizują negatywne konsekwencje obecnej sytuacji. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie TOP 5 narzędzi do zarządzania salonem beauty w czasie pandemii koronawirusa.

 

1. Pokaż klientom, że w Twoim salonie mogą czuć się bezpiecznie

Znaczny przyrost zakażeń koronawirusem spowodował, że klienci zaczęli odwoływać i przekładać wizyty? Zamieść na swoim profilu w Booksy wszystkie środki ostrożności, które stosujesz w swoim salonie, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas każdej usługi. Nie wszyscy wiedzą, jakich dokładasz starań w trosce o zdrowie, gdy o tym nie mówisz. Jednak, kiedy w jasny sposób przedstawisz swoje działania, zwiększysz nie tylko zaufanie klientów, ale także liczbę wizyt. Wykorzystaj w tym celu specjalne narzędzie: Zasady bezpieczeństwa.

Zapewniasz maseczki ochronne każdemu klientowi, a płynu do dezynfekcji rąk nigdy u Ciebie nie brakuje? Poinformuj o tym! W aplikacji Booksy czeka na Ciebie gotowa lista środków bezpieczeństwa. Zasady, które wybierzesz (możesz też dopisać własne), pojawią się na Twoim profilu w Booksy. Klient pozna je w trakcie rezerwacji.

Każdy, kto odwiedzi Twoją wizytówkę będzie wiedział, że zdrowie jest dla Ciebie naprawdę ważne, a klienci podczas wizyty w Twoim salonie mogą czuć się komfortowo. Taka lista zasad daje dowód klientom, co robisz, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Tym samym sprawia, że chętniej rezerwują wizyty. Czytaj więcej.

2. Nie pozwól wejść wirusowi do Twojego salonu

Poproś klientów o wypełnienie online Ankiety Covid-19, dzięki temu w porę dostrzeżesz niepokojące objawy, które mogą świadczyć o obecności popularnego ostatnimi czasy wirusa. W ten sposób zadbasz o swoje zdrowie, swoich pracowników i klientów. Tym samym unikniesz możliwej kwarantanny i strat z nią związanych. 

W aplikacji Booksy znajdziesz gotową ankietę online, która pomoże Ci uzyskać informacje o stanie zdrowia klienta zanim pojawi się w Twoim salonie. Zaoszczędzisz również mnóstwo czasu, ponieważ formularze wysyłane są automatycznie do klienta podczas rezerwacji wizyty. W ferworze obowiązków, nie musisz dodatkowo zaprzątać sobie głowy przedstawianiem ankiety każdemu klientowi. Booksy zrobi to za Ciebie! Aha, i co ważne klient może podpisać ankietę w aplikacji klienckiej, dzięki czemu komplety dokument z powrotem trafi do Ciebie. Znajdziesz go w karcie klienta – nic się nie zawieruszy i unikniesz papierkowej roboty. Czytaj więcej. 

3. Rozszerz swoją ofertę o usługi z dojazdem do klienta

Część klientów odwołuje rezerwacje, ponieważ obawia się zakażenia koronawirusem. Warto w tym kontekście zastanowić się, co jest pośrednim powodem. Czy jest to spotkanie innych klientów w salonie? Czy może dojazd do salonu komunikacją miejską? A może obawa przed niewystarczającą dezynfekcją powierzchni? Jedno jest pewne, możesz wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaproponować im usługę u nich w domu lub innym bezpiecznym dla nich miejscu. Pomogą Ci w tym Usługi Mobilne, które bez problemu skonfigurujesz w systemie Booksy.

Nie pozwól, by pademia koronawirusa spowodowała pustki w Twoim kalendarzu wizyt i przerwała kontakt ze stałymi klientami. Zamiast tego zapewnij swój profesjonalizm, wszędzie tam gdzie mogą potrzebować Cię klienci. Czytaj więcej.

4. Daj znać klientom, że jesteś doskonale przygotowany na ich przyjście 

Funkcja “Jesteś już gotowy?” pozwala na proste powiadomienie klientów, za pośrednictwem aplikacji Booksy, o możliwości wejścia do salonu i rozpoczęcia wizyty. Dzięki temu klienci nie będą się mijać, a Ty bez pośpiechu przygotujesz stanowisko pracy zanim pojawi się kolejny klient. Jak to działa? Po prostu, gdy będziesz już gotowy do przyjęcia umówionego na wizytę klienta, za pomocą aplikacji Booksy Biz, wyślesz klientowi wiadomość, że może już wejść do środka.  

Te proste narzędzie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo w Twoim salonie, ale pokazuje, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, by jak najlepiej dbać o zdrowie nas wszystkich. Twoi klienci na pewno to docenią. Czytaj więcej.     

5. Pozyskuj klientów nawet, gdy okoliczności temu nie sprzyjają 

Booksy Boost skupia w sobie narzędzia, których zadaniem jest zwiększenie liczby wizyt, zarówno dokonywanych przez nowych, jak i stałych klientów. Z Booksy Boost staniesz się ekspertem od pozyskiwania i utrzymywania długotrwałych relacji z klientami, nawet podczas pandemii koronawirusa. Jak to możliwe? Wszystko dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, które od lat wpływają na wybory konsumenckie. Po pierwsze, pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Po drugie, promowanie Twoich prac w sieci. Po trzecie, promocje idealne na każdą okazję. Wszystko to znajdziesz w Booksy Boost, niezawodnym zestawie narzędzi wspierających rozwój salonów beauty.  Martwisz się, że obecna sytuacja negatywnie wpłynie na Twój budżet? Zacznij działać i wypróbuj Booksy Boost. Czytaj więcej.

Jak włączyć Booksy Boost?

Jeśli korzystasz z Booksy, ale  nie masz jeszcze Booksy Boost, włącz te narzędzie już teraz na swoim smartfonie klikając przycisk poniżej. Możesz również skontaktować się w tej sprawie ze swoim opiekunem. 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!