Trendy manicure na jesień 2022

0
878

Nowa pora roku to wspaniały pretekst do wybrania się na manicure i wypróbowania nowych, ciekawych stylizacji. Jakie są trendy manicure na jesień tego roku? Przekonajmy się – opowie nam o nich stylistka stylistka i właścicielka krakowskiego Salonu Maripossa Styl.

Kolory i zdobienia

Kalendarzowa jesień jest już z nami, w powietrzu też czuć ją już od pewnego czasu. Wraz ze zmianą pogody nadchodzą też nowe, jesienne trendy. Wśród klientek salonów manicure w zapomnienie odchodzą intensywne kolorowe paznokcie, odcienie jaskrawe i neonowe. To odpowiedni czas na stonowane barwy. Ciągle modny jest styl minimalistyczny. W stylizacjach jesiennych znajdziemy drobne elementy błyszczące – głównie kreski, kropki, zdobienia geometryczne malowane bardzo delikatną cienką kreską, subtelne zdobienia florystyczne.

 

Ten minimalizm w manicure nazywany Blank Space charakteryzuje się użyciem lakierów delikatnych, mlecznych, lekko różowych, w bardzo naturalnych barwach, w odcieniach coverowych. Duży wybór takich lakierów daje nam Słowianka Nails, oferując kolekcję Stone Cover Base Line, łączącą w sobie najmodniejsze odcienie oraz wyjątkową trwałość i wzmocnienie naturalnego paznokcia.

Trendy jesienne objawiają się również w podkreślaniu prawdziwej naturalności – poprzez delikatne kolory przebijają się obłączki, czyli naturalne pojaśnienia płytki widoczne się u nasady paznokcia. Przez stylizację przebija nawet naturalna linia frencha. Jesienne stylizacje dopełniają złote dodatki – folie, brokaty, pyłki, chromy, kawior; wszystkie wystylizowane na różne kształty. Oprócz klasycznego złota na paznokciach znajdziemy także złoto w odcieniu różowym lub lekko srebrnym.

 

Ze względu na wygodę wciąż królują krótkie paznokcie o naturalnych, lekko zaokrąglonych lub kwadratowych kształtach. Po erze długich paznokci klientki doceniają fakt, że nareszcie to, co modne, jest również praktyczne! Ten zbiór trendów (które już teraz są na topie i które będą królować przez całą jesień) sprawia, że stylizacje takie są wyjątkowo chętnie wybierane. Ze względu na bardzo naturalne kolory nie rzuca się w oczy odrost, a manicure tego typu jest bardzo uniwersalny w odniesieniu do ubioru. Minimalistyczne dodatki złote, srebrne, białe czy czarne dodają stylizacji elegancji. Zachwycające są także ręcznie robione wypukłe zdobienia, wykonane techniką kreski w 3D, w szczególności w kolorze przewodnim – złotym. Poza mocno transparentnymi lakierami warto postawić także na silnie kryjące jasne kolory w odcieniach popielu, bieli złamanej delikatnym różem intensywne oraz ciemne, jak stalowy, czekoladowy. Żadne słowa nie opiszą jednak tego, jak wspaniale prezentują się te lakiery – zobaczcie sami najnowszą kolekcję kolorów hybrydowych Ballet od Słowianka Nails.

 

Co poza hybrydami?

Od lat rynek paznokciowy dominują lakiery hybrydowe, jednakże od pewnego czasu coraz większymi krokami, sukcesywnie zwolenników zdobywają paznokcie tytanowe. Ostatnio obserwujemy w naszym salonie bardzo duży wzrost zainteresowania tego typu stylizacjami. „Tytan” jest techniką dającą efekt zbliżony wizualnie do efektu hybrydy, o trwałości podobnej do żelu lub akrylożelu. Paznokcie tytanowe wzbudzają duże zainteresowanie nie tylko ze względu na mocny materiał i dużą trwałość. W dobie często spotykanych alergii na stylizacje hybrydowe jest to rozwiązanie dla osób uczulonych na hybrydę czy żel. Dużą ciekawość wzbudza także nietypowa technika wykonania manicure tytanowego, która znacznie różni się od dobrze znanych hybryd i żeli. Jesteś ciekawa? Umów się do najlepszych stylistek! Zapraszamy do krakowskiego Salonu Stylizacji Paznokci Maripossa Styl.

Znajdź najlepszy salon manicure w swoim mieście