Black Friday 2020. Włącz promocje i zwiększ obroty swojego salonu

0
23

Promocje: czas- start ? Black Friday nazywany w Polsce po prostu Czarnym Piątkiem jest dniem wielkich wyprzedaży. W naszym kraju takie świętowanie jest obecne od niedawna, ale z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z szansy zwiększenia zysku korzysta wiele salonów beauty (prawdopodobnie także Twoja konkurencja), oferując klientom usługi w promocyjnych cenach. Dlaczego Twój biznes miałby przepuścić tak doskonałą okazję na zwiększenie obrotów? Włącz promocje już dziś, a szybko wypełnisz kalendarz wizyt po brzegi.

Promocje – co dzięki nim zyska Twój salon

Korzyści wynikające z Black Friday nie należą wyłącznie do klientów, którzy zaoszczędzili na niższej cenie usługi. Wprowadzając w tym okresie promocje, stwarzasz możliwość do odnotowania rewelacyjnych wyników sprzedaży w danym okresie, jak również osiągnięcia długofalowych dochodów. Słowem – to się opłaca. Stosując promocję w najbardziej konsumenckim okresie w roku, chwytasz okazję na:

  • większy ruch w Twoim salonie 
  • wypromowanie salonu
  • pozyskanie nowych klientów 
  • ponowną wizytę klientów w Twoim salonie

Wszystko to zaowocuje stałym dopływem klientów, co zauważysz po obrotach salonu nie tylko w listopadzie i grudniu. Wykorzystaj ten czas w pełni, zapraszając do swojego salonu jak najwięcej klientów. W tym celu użyj skutecznych narzędzi do organizowania promocji.

Przygotuj promocje, które pokochają Twoi klienci

Promocja – Flash Sale

Promocją skrojoną na miarę Czarnego Piątku jest Flash Sale. Jej celem jest oferowanie zniżek obowiązujących w krótkim czasie. Wystarczy, że w module z narzędziami marketingowymi  wybierzesz opcję Flash Sale, następnie wskażesz usługi, które mają zostać objęte zniżką. Teraz pozostaje wybrać tylko datę, w której klient powinien zarezerwować wizytę, żeby promocja została uwzględniona. I gotowe – klient zauważy informację, że jeśli umówi wizytę w danym terminie (poprzednio wskazanym przez Ciebie w aplikacji Booksy Biz), otrzyma zniżkę w Twoim salonie. 

Promocja – Happy Horus

Możesz także posłużyć się promocją, która pozwoli Ci zaplanować obniżki cen w najmniej popularnych godzinach lub dniach w Twoim salonie. Wiedząc, że zbliża się wytężony okres wypatrywania promocji przez klientów oraz posiadasz niezapełnione miejsca w kalendarzu, zastosuj Happy Hours. Dzięki temu zadowolisz klientów, dając im możliwość rezerwacji w promocyjnej cenie, a tym samym zapełnisz puste miejsca w swoim kalendarzu. Ten rodzaj promocji w równie łatwy sposób, co Flash Sale, ustawisz w aplikacji Booksy Biz. 

Promocja – Last Minute

Istnieje jeszcze trzeci rodzaj promocji, który sprawdzi się podczas szaleństwa obniżki cen. Mowa o Last Minute, w wyniku której zachęcisz klientów do podjęcia szybkiej decyzji o rezerwacji wizyty właśnie w Twoim salonie. Dostosuj czas, w jakim klient musi zarezerwować wizytę, żeby otrzymać zniżkę (np. 4 godziny przed rozpoczęciem danej wizyty). Zostaje tylko określenie wartości promocji na konkretną usługę lub kilka usług – i już, klienci mogą „łapać” okazję w Twoim salonie. 

Jak włączyć promocje?

Promocje dostępne są w ramach wyjątkowej usługi Booksy Boost, której zadaniem jest zwiększenie liczby wizyt w Twoim salonie. Jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, włącz ją już teraz na swoim smartfonie klikając przycisk poniżej lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na dole strony. Więcej informacji o Booksy Boost znajdziesz TUTAJ

Powiadom klientów o promocjach

Równie ważne co przygotowanie promocji, jest poinformowanie o nich. Daj znać swoim klientom, że pamiętasz o nich i masz dla nich wyjątkowe promocje. W Booksy Biz w prosty i szybki sposób powiadomisz klientów o niecodziennych cenach w Twoim salonie. Najpierw wybierasz typ wiadomości, którą otrzymają Twoi odbiorcy, może to być: e-mail, SMS lub mobilna wiadomość Push. Następnie wybierasz szablon wiadomości i dostosowujesz tekst. Możesz również skorzystać z  Kreatora Postów Social  Media, dzięki któremu w mig zamiesisz przyciągające uwagę posty. Voilà! Teraz obserwuj jak zapełnia się Twój kalendarz. Poza tym, że okazyjne ceny przedstawione są w cenniku usług na Twoim profilu w Booksy, informacja o nich wyświetla się również na stronie startowej aplikacji. Dzięki temu klienci szukający promocji bez trudu znajdą Twój salon. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here