Wszystko, co musisz wiedzieć o hennie
Wszystko, co musisz wiedzieć o hennie

Wszystko, co musisz wiedzieć o hennie

Kosmetyka, Wszystkie,

Henna to nazwa, z którą prawdopodobnie każda z nas zetknęła się podczas wizyty w salonie kosmetycznym. Zalety tego naturalnego barwnika doceniano już w starożytności, dlatego na stałe zagościł on wśród oferowanych usług. Mimo szerokiego zastosowania o hennie wciąż wiemy stosunkowo niewiele, często unikając jej w wyniku powielanych mitów. Oto garść informacji, dzięki którym dowiesz się czym jest ta wyjątkowa substancja, jakie jest jej zastosowanie w kosmetologii oraz dlaczego warto poznać ją bliżej!

1. Pochodzenie

Aby zrozumieć i w pełni docenić szerokie zastosowanie henny, warto przyjrzeć się bliżej jej niezwykle długiej i bogatej historii. Fakt, iż mimo nieustannego pojawiania się nowych rozwiązań wciąż jest ona tak chętnie stosowana w salonach i nie została trwale zastąpiona przez inny produkt, potwierdza jej niepowtarzalność. Ten naturalny barwnik powstający ze sproszkowanych liści i pędów lawsonii bezbronnej używany jest od tysięcy lat, a jego początki sięgają nawet starożytnego Egiptu, Indii czy Dalekiego Wschodu. Wykorzystywano go między innymi do zdobienia skóry, włosów i paznokci, a zabiegom tym poddawała się nie tylko płeć piękna. Długa i barwna historia henny potwierdza, że jej pozycja wśród usług oferowanych w salonach kosmetycznych pozostanie niezagrożona jeszcze przez wiele lat.

2. Zastosowanie

Ten naturalny barwnik kojarzony jest przede wszystkim z kosmetologią oraz tymczasowymi tatuażami. Henna doskonale sprawdza się bowiem w koloryzacji włosów i skóry, dlatego to właśnie te zabiegi zdecydowanie królują wśród dostępnych rozwiązań.Barwnik niezwykle szybko wnika w strukturę włosa i wiążę się z keratyną, nie powodując tym samym jego uszkodzeń. Dzięki najpopularniejszym zabiegom z użyciem henny możemy w niezwykle łatwy sposób podkreślić brwi, poprawić ich kształt oraz zmienić odcień rzęs, sukcesywnie zastępując część kosmetyków stosowanych w codziennym makijażu oraz, co niezwykle ważne, nie niszcząc kondycji włosów.

3. Dla każdego?

Jeśli wykonujemy hennę po raz pierwszy, warto pamiętać o próbie uczuleniowej na 24 godziny przed koloryzacją. Dzięki temu możemy upewnić się, że nasza skóra dobrze reaguje na barwnik. Równie istotne jest dobranie odpowiedniego koloru produktu oraz przemyślana długość trwania zabiegu. W przypadku nieumiejętnego przeprowadzenia koloryzacji, grozi nam niepożądany efekt w postaci nienaturalnego wyglądu lub całkowitego braku rezultatów. Dlatego też, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnego ryzyka, warto rozważyć wykonanie henny w salonie kosmetycznym.

4. Henna klasyczna czy henna pudrowa

W salonach kosmetycznych dostępne są obecnie produkty w niezwykle różnych formach. Coraz częściej, tuż obok klasycznej henny, znajdziemy w ofercie hennę pudrową. Jaki zabieg wybrać i czym różni się on od tego, wykonywanego barwnikiem w tradycyjnej formie? Henna pudrowa to synonim pielęgnacji brwi, dzięki któremu możemy nie tylko podkreślić ich kształt oraz odcień, ale także dogłębnie je odżywić i przyczynić się do wzrostu włosków. Daje ona możliwość osiągnięcia efektów o bardzo różnej intensywności, tym samym doskonale sprawdzając się u pań o słabszych i  mniej wyraźnych brwiach, które chciałyby poprawić ich kondycję.

5. Henna rzęs

Wiele kobiet unika koloryzacji rzęs, uznając je za zbyt słabe i nieodporne na szkodliwe działanie barwnika. Tu również doskonałe rozwiązanie stanowi henna, która będąc zabiegiem w pełni bezpiecznym i naturalnym, pozwala osiągnąć pożądany kolor rzęs oraz wpływa pozytywnie na ich kondycję. Efekty koloryzacji utrzymują się od 2 do 4 tygodni, stanowiąc doskonałą alternatywę dla codziennego makijażu. I choć rzęsy po zabiegu można tuszować i podkręcać bez obaw, henna z powodzeniem zastępuje maskarę, co zdaje się być szczególnie istotne w perspektywie jesiennej pogody, pełnej wyzwań dla naszego makijażu.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!