Wszystko, co musisz wiedzieć o Booksy Boost

Szczegóły Boost
Image

Jak działa Boost?

Boost to usługa polegająca na promowaniu biznesu, dzięki czemu masz większą szansę pozyskania nowych klientów i zwiększenia przychodów. Po włączeniu Boost, Twój biznes pojawi się na liście promowanych salonów na naszej platformie do rezerwacji i w aplikacji Booksy dla klientów. Dzięki temu, użytkownicy poszukujący usług mogą Cię znacznie szybciej znaleźć i umówić wizytę! Biznesy korzystające z Boost mają szansę pojawienia się w mediach społecznościowych i na blogu Booksy dla klientów, co zwiększa ich rozpoznawalność. Miesięcznie te kanały odwiedza tysiące użytkowników!


Za korzystanie z Boost nie ma stałej miesięcznej opłaty. Zapłacisz tylko wtedy, gdy nowy klient zarezerwuje u Ciebie wizytę, podczas gdy Boost będzie włączony. Prowizja wynosi 45% liczonej od wartości usług zrealizowanych podczas pierwszej wizyty klienta Boost (minimum 25 zł netto). Natomiast 100% przychodów z przyszłych wizyt tego klienta należy do Ciebie!


Nie pobieramy prowizji za rezerwacje z Twoich linków do profilu, integracji lub udostępnień wykonanych przez aplikację. Przeczytaj więcej w sekcji “Kiedy prowizja Boost nie zostanie naliczona”.

Szczegóły Boost

Jak zwiększyć widoczność biznesu dzięki usłudze Boost?

Minimalne wymagania potrzebne do włączenia usługi Boost:

Opłacona subskrypcja Booksy

Dodane zdjęcie profilowe - możesz pokazać na nim, jak wygląda Twój salon

Co najmniej 5 opinii ze średnią równą lub wyższą 4,5 gwiazdki.

Co najmniej jedna rezerwacja wykonana przez klienta online

3+ zdjęcia w portfolio - dodaj co najmniej trzy zdjęcia do swojego portfolio.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał usługi Boost (dodatkowo wyróżnić swój profil), spełnij poniższe warunki:

Image

W jaki sposób naliczana jest prowizja Boost?

Za włączenie usługi Boost nic nie płacisz. Prowizja zostanie pobrana tylko wtedy, gdy umówi się do Ciebie nowy klient, a Boost będzie włączony w momencie dokonywania rezerwacji.

Prowizja Boost: 45% całkowitej wartości wszystkich usług wykonanych podczas pierwszej wizyty nowego klienta.

Minimalna opłata: jeśli usługa jest darmowa lub kosztuje mniej niż 25 zł netto, za wizytę zostanie pobrana minimalna opłata w wysokości 25 zł netto.

Maksymalna opłata: nawet jeśli 45% całkowitej ceny usług to więcej niż 250 zł netto, pobierzemy tylko 250 zł netto prowizji.

Kolejne wizyty: cała kwota pozostanie dla Ciebie - nie pobieramy prowizji za kolejne wizyty tego klienta. Zachęcaj klientów, aby do Ciebie wracali, bo cały zysk z tych wizyt jest Twój.

Istnieje możliwość skorzystania z niższej stawki prowizji, która wynosi 35%. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, napisz do nas e-mail na adres: sales.pl@booksy.com

Szczegóły Boost
IconIconIconIcon

Jak najlepiej wykorzystać inwestycję w Boost?

Dodawaj notatki

Na karcie klienta w Booksy dodaj prywatną notatkę na temat wykonanych usług lub tematów rozmowy podczas wizyty. Spersonalizowana komunikacja pozwoli poczuć się klientom wyjątkowo, a dzięki temu będą chętniej wracali. Klient na pewno doceni, gdy zapamiętasz datę jego urodzin, ulubione kosmetyki czy imię pupila.

Pokaż zaangażowanie

Włącz automatyczną kampanię marketingową „Powitaj nowego klienta” dzięki temu wszyscy nowi klienci otrzymają wiadomość z podziękowaniem 2 godziny po pierwszej wizycie.

Zaproś na kolejną wizytę

Włącz kampanię marketingową „Zaproś na kolejną wizytę”. Jeśli klient nie umówi się na kolejną wizytę, po 3 tygodniach otrzyma automatyczną wiadomość z zaproszeniem do rezerwacji.

Jeśli Boost pomógł Ci zdobyć nowego klienta, postaraj się, aby do Ciebie wrócił na kolejną i jeszcze kolejną wizytę. W ten sposób, inwestycja w Boost będzie bardziej opłacalna – prowizję pobieramy tylko za pierwszą wizytę.

Wskazówka: W sekcji Marketing > Kampanie marketingowe dostępne są gotowe szablony e-maili, sms i push, których możesz użyć, aby prowadzić własne działania marketingowe. Treść, zdjęcie oraz sposób wysyłki możesz dostosować do swoich potrzeb. E-maile i powiadomienia push są zawsze ZA DARMO.

Kiedy prowizja Boost

nie zostanie naliczona

Prowizja Boost nie zostanie pobrana za wizyty klientów, którzy:

Są w Twojej bazie klientów w Booksy

Umówią się do Ciebie przez link do Twojego profilu (np. twojbiznes.booksy.com) lub przez kod QR

Umówią się do Ciebie za pomocą dostępnej w Booksy dla klientów opcji udostępnienia profilu

Umówią się do Ciebie przez jedną z dostępnych integracji (rezerwacja przez Google, Instagram, Facebook)

Dzięki linkowi do Twojego profilu zarejestrują konto w Booksy, a następnie zarezerwują wizytę w ciągu 48h

Umówią się do Ciebie po raz kolejny

Udostępniaj swój link do profilu: Wysyłaj klientom link do profilu w Booksy - korzystając z niego, trafią bezpośrednio na Twój profil i przy rezerwacji nie będą zakwalifikowani jako klienci Boost.


Wydrukuj kod QR i umieść go na profilu, wizytówkach lub ulotkach. Zachęć potencjalnego klienta do zeskanowania kodu, aby umówił się na wizytę. Dodamy tę osobę do Twojej bazy klientów i nie naliczymy prowizji Boost, a Ty zyskasz stałego klienta 😉


Włącz rezerwację online przez integracje: Booksy oferuje integrację z Instagramem, Facebookiem i Google. Dzięki nim klienci mogą znaleźć Cię w mediach społecznościowych lub na Google i umówić wizytę, a prowizja Boost nie zostanie naliczona.

Jeśli klient zarezerwuje wizytę poprzez integrację profilu Booksy z Facebookiem, Instagramem lub Google, informacja o źródle rezerwacji pojawi się w Twoim kalendarzu w widoku wizyty, pod ID rezerwacji.


Ważne! Jeśli klient, który skorzystał z linku albo integracji nie ma jeszcze konta na Booksy, prowizja nie zostanie naliczona jeśli zarejestruje konto i umówi wizytę w Twoim salonie w ciągu 48 godzin. Zgłoś nam taką sytuację, wybierając powód “Klient salonu” w formularzu, a my zweryfikujemy naliczenie prowizji.


Aktualizuj karty klientów: Jeżeli klient, który jest już w Twojej bazie klientów, zarezerwuje u Ciebie wizytę, prowizja Boost nie zostanie naliczona. Dlatego ważne jest, aby na bieżąco dodawać klientów do swojej bazy w Booksy - dzięki temu zabezpieczysz się przed naliczeniem prowizji za stałego klienta.


Zbieraj dane kontaktowe klientów: Jeśli obsługujesz klienta, który nie miał wcześniej rezerwacji, pamiętaj, aby dodać go do swojej bazy klientów w Booksy, zanim wyjdzie. W ten sposób nie pobierzemy prowizji, gdy na kolejną wizytę umówi się online. Możesz też zachęcić klienta do zeskanowania kodu QR i rezerwacji kolejnej wizyty w ten sposób.


Zachęcaj klientów do polecania Cię przez udostępnianie linków: Wiemy, że polecenia stałych klientów to najlepszy sposób na zdobycie nowych! Poproś swoich klientów o polecanie Cię poprzez udostępnienie linku do rezerwacji lub korzystając z opcji Udostępnij, która znajduje się w sekcji Szczegóły na Twoim profilu w Booksy. Dzięki temu, dla tych klientów, prowizja Boost nie zostanie naliczona.


Zaznacz, jeśli wizyta się nie odbyła: Nie pobierzemy prowizji, jeśli klient nie pojawi się na umówionej wizycie, ale musisz zaznaczyć status Nieobecność w aplikacji w ten sam dzień (do 22:00), w który miała odbyć się wizyta. Inaczej prowizja zostanie pobrana.


Klient poinformował Cię, że nie dotrze na wizytę i chce ją przełożyć? Pamiętaj, aby zmienić termin przed zakończeniem wizyty! Tylko wtedy prowizja nie zostanie naliczona.

1

2

3

4

5

6

7

8

8 wskazówek dotyczących bezprowizyjnych metod rezerwacji wizyt

Pytania i odpowiedzi

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Sprawdź FAQ

Prowizja

Icon

Na jakiej podstawie naliczana jest prowizja Boost?

Jaka jest wysokość prowizji Boost?

Czy zapłacę prowizję za wszystkich klientów, którzy znajdą mnie na Booksy?

Kto jest uznawany za klienta Boost?

Nowy klient Boost umówił się podczas jednej rezerwacji na kilka usług, jak zostanie to rozliczone?

Od której ceny usługi, netto czy brutto, naliczana jest prowizja Boost?

Czy kwota prowizji, którą widzę w aplikacji i w raporcie to kwota netto?

Klient Bost przyszedł na wizytę, ale zdecydował się na inną usługę niż ta, na którą się umówił. Jak zostanie naliczona prowizja?

Klient Boost umówił się na wizytę, w przypadku której cena usługi wynosiła 120 zł brutto. Po wykonaniu usługi rozliczyłem wizytę na 100 zł brutto. Od jakiej kwoty zostanie pobrana prowizja?

Klient zarezerwował usługę w marcu z terminem realizacji w kwietniu. W którym miesiącu zapłacę prowizję?

Nie zgadzam się z wysokością naliczonej prowizji za klienta Boost. Czy mogę to zgłosić?

Raporty i wyniki

Icon

Jak sprawdzić wyniki związane z usługą Boost?

Gdzie znajdę listę nowych klientów Boost?

Faktury i rozliczenia

Icon

Jak zgłosić prowizję pobraną niezgodnie z Regulaminem Pakietu Boost?

Dlaczego opłaty Boost są pobierane oddzielnie z mojej karty? Dlaczego kwota nie jest odliczana od płatności klienta?

Czy otrzymam jedną fakturę za abonament Booksy i naliczone prowizje Boost?

Co jeśli klient Boost nie pojawi się na wizycie?

Gdzie znajdę faktury Boost?

Na fakturze widnieją prowizje nie pobrane z karty. Jak mogę opłacić zaległe prowizje?

Kiedy zostaną pobrane prowizje za klientów Boost?

Kiedy otrzymam fakturę za Boost?

Dlaczego pobrano mi prowizję za Boosta, mimo rezygnacji z promowania?

Gdzie znajdę informację kiedy zaczyna się mój okres rozliczeniowy?

Jakie informacje znajdują się na fakturze Boost?

Włączenie Boost

Icon

Dlaczego nie mogę włączyć promowania Boost?

Image

Rób to, co kochasz - rezerwacje zostaw nam!

Szczegóły Boost
Image