Jak wybrać odpowiedni masaż ciała?

0
263

Wielogodzinne siedzenie lub stanie w jednej pozycji, brak aktywności fizycznej, stres i życie w biegu – to wszystko negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Warto zadbać o swój organizm i co jakiś czas rozpieszczać go masażem. Tylko jak wybrać najlepszy masaż ciała dla siebie?

Istnieje wiele rodzajów masaży i choć wszystkie z nich relaksują, to ze względu na technikę wykonania zapewniają nam jeszcze dodatkowe korzyści. Warto poznać je lepiej, aby wybrać ten najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Pamiętaj, że w razie wątpliwości, fizjoterapeuta czy masażystka w salonie na pewno chętnie pomogą dobrać odpowiedni zabieg dla Ciebie.

Masaże terapeutyczne 

Masaże terapeutyczne w połączeniu z olejkami zapachowymi mają za zadanie poprawić stan tkanek konkretnej części ciała. Wyróżniamy kilka rodzajów masaży terapeutycznych. Najbardziej znanym, szczególnie wśród kobiet, jest masaż antycellulitowy.

Masaż antycellulitowy

Zazwyczaj wykonywany jest w rejonach pośladków oraz na udach. Dzięki połączeniu masażu i specjalnych kremów, w stosunkowo krótkim czasie można pozbyć się „pomarańczowej skórki”, która jest obiektem kompleksów wielu Pań w różnym wieku.

Masaż pleców i karku

Do masaży terapeutycznych należy także masaż pleców i karku. Szczególnie popularny wśród osób wykonujących pracę siedzącą, jest sposobem na pozbycie się bólów głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa.

Masaż tkanek głębokich

Bardzo ciekawą odmianą masażu terapeutycznego jest masaż tkanek głębokich. Zadaniem tego masażu jest dotarcie i oddziaływanie na głębokie partie tkanek, które nie zostały uwzględnione w masażu tradycyjnym. Do masażu tkanek głębokich używa się palców, kostek palców, pięści, przedramion oraz łokci. Technika ta pozwala wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego, ale również umożliwia korygowanie wad i leczenie dysfunkcji narządów ruchu.

Masaż Indonezyjski

Orientalną odmianą masażu terapeutycznego jest masaż Indonezyjski. Jest to bardzo złożona metoda masażu, do której wykorzystuje się także techniki relaksacyjne i lecznicze m.in. akupresurę, aromaterapię oraz refleksologię. W czasie masażu wykorzystywane są olejki, które działają relaksująco i uspokajająco.

Masaże relaksacyjne

Inną grupą masaży są masaże relaksacyjne. Jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest odprężenie i zrelaksowanie konkretnych partii ciała lub jego całości. Najpopularniejszym z masaży relaksacyjnych jest masaż gorącymi kamieniami.

Masaż gorącymi kamieniami

Do tego masażu wykorzystuje się bazaltowe kamienie o różnych wielkościach, które przez długi czas utrzymują wysoką temperaturę. Masaż kamieniami ma działanie relaksacyjne oraz pomaga w odbudowie uszkodzonych komórek.

Masaż bańką chińską

Jego zadaniem jest ujędrnienie ciała i nadanie mu zdrowego wyglądu. Ten rodzaj masażu bardzo dobrze sprawdza się w walce z cellulitem. Dodatkowo przynosi ulgę spiętym mięśniom pleców oraz ramion. Do jego wykonania potrzebnych jest kilka baniek chińskich dostępnych w sklepach sportowych oraz aptekach. Leczenie podciśnieniem doskonale wpływa na jędrność skóry oraz schorzenia kręgosłupa.

Japoński masaż Shiatsu

Jest to odmiana masażu uciskowego wywodząca się z Japonii. Masaż odpręża, regeneruje i zmniejsza punktowe dolegliwości bólowe. Według badań laboratoryjnych, zabieg ten pomaga zmniejszyć poziom hormonów stresowych, a także przyczynia się do zrównoważenia pracy obu półkul mózgowych i poprawia funkcje oddechowe.

Bamboo massage

To orientalny masaż, który łączy w sobie elementy akupunktury, aromaterapii, masażu tajskiego oraz Shiatsu. Do wykonania go używa się specjalnych bambusowych pałeczek o różnych rozmiarach, które – w przeciwieństwie do niektórych akcesoriów do masażu – nie powodują uczuleń. Bamboo massage zapewnia głęboki relaks i odprężenie, poprawia krążenie krwi i limfy, uśmierza ból, dodaje energii i dotlenia organizm. Wspomaga także walkę z cellulitem, mimo że nie jest typowym masażem antycellulitowym.

Wiesz już, na jaki masaż zdecydujesz się następnym razem? W takim razie pozostaje tylko znaleźć dobrego specjalistę! A jeśli nadal się wahasz, poproś najpierw o konsultację, podczas której masażysta pomoże Ci wybrać technikę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb!

Znajdź zaufany gabinet masażu w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here