Zabiegi kosmetyczne, które powinnaś znać

0
158
Poznaj świat zabiegów kosmetycznych

Profesjonalne salony kosmetyczne oferują wiele specjalistycznych zabiegów, służących podkreśleniu naturalnego piękna i odprężeniu. Wiele z nich ma jednak skomplikowane nazwy, co dla przeciętnej klientki może stanowić problem. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie wiedziałaś, na czym polega kuracja z oferty gabinetu, a głupio Ci było zapytać? Właśnie dlatego stworzyliśmy specjalny słowniczek kosmetyczny, który wyjaśni wszystkie problematyczne nazwy.

Oczyszczająca siła mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikropeeling kontrolowany jest jedną z wielu metod mechanicznego złuszczania naskórka. Polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki temu mikrodermabrazję stosuje się do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam potrądzikowych, czyszczenia skóry oraz leczenia trądziku.

Dla kogo jest mezoterapia

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda stosowana do regeneracji i rewitalizacji, poprawy wyglądu oraz odmłodzenia skóry, w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Duża popularność mezoterapii wynika z szybko widocznych efektów terapii, poprawiających kondycję i wygląd skóry oraz zapobiegających wypadaniu włosów.

Czym jest peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Warto również skusić się na bezpieczny peeling kwasem ferulowym.

Na czym polega sonoforeza

Zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych.

Co to body space

Body space to terapia wykorzystująca podciśnienie, poprzez które wzrasta spalanie tkanki tłuszczowej. W wyniku ruchu wykonywanego na urządzeniu eliptycznym i panującym w kapsule podciśnieniu dochodzi do polepszenia krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach, gdzie z natury u kobiet odkładają się większe ilości tłuszczu – uda, pośladki, talia, brzuch.

Odchudzająca endermologia

Endermologia to najprościej mówiąc masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki endermologii możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy. Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych.

Zabieg parafinowy dla pięknych dłoni

Zabieg parafinowy to kuracja polegająca na zanurzeniu dłoni lub stóp w ciepłej parafinie. Co warto wiedzieć o zabiegu parafiną? Dzięki dużej zawartości naturalnych substancji natłuszczających, rozgrzana, płynna parafina wygładza, rozgrzewa i pojędrnia skórę. Po zabiegu skóra jest odżywiona, gładka, miękka, nawilżona i delikatna.

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here