Zabiegi, które pomogą Ci schudnąć

0
1272

Żeby trwale pozbyć się nadprogramowych kilogramów, niezbędna jest zbilansowana dieta i ćwiczenia. Istnieją jednak zabiegi wyszczuplające brzuch i modelujące ciało, które mogą znacząco poprawić jego wygląd, a stosowane przy odchudzaniu dają naprawdę spektakularne efekty!

Lipoliza iniekcyjna – doskonała na każdą część ciała 

Lipoliza iniekcyjna, zwana również mezoterapią igłową, należy do zabiegów wyszczuplających, które cieszą się  ogromnym uznaniem wśród specjalistów i ich klientów. Wszystko dzięki aplikowanym podpodskórnie substancjom o działaniu lipotycznym, czyli pozwalającym rozpuścić nadmiar tłuszczu. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie stopniowo wchłaniane i metabolizowane przez organizm. Wysoka skuteczność tego zabiegu wyszczuplającego sprawia, że wystarczy zaledwie kilka wizyt, aby cieszyć się jędrną, pozbawioną cellulitu i szczuplejszą figurą. Ponadto lipoliza iniekcyjna świetnie poradzi sobie z nagromadzonym tłuszczem w mniej oczywistych miejscach – także na twarzy i w jej okolicach.

Zabiegi wyszczuplające - lipoliza iniekcyjna

Body wrapping – zabiegi wyszczuplające z folią spożywczą 

Body wrapping, nazywany również foliowaniem, spala tkankę tłuszczową dzięki okluzji, czyli powstawaniu na skórze ochronnego nieprzepuszczalnego filmu, który zwiększa wchłanialność substancji nałożonych na skórę. Warstwę nieprzepuszczającą w body wrappingu osiąga się dzięki foli. W praktyce zabieg polega na nałożeniu na skórę preparatu wyszczuplającego, a następnie owinięciu ciała folią spożywczą. Wiele kobiet decyduje się na wykonanie tego zabiegu w domu. Jednak należy pamiętać, że zabieg wyszczuplający przeprowadzony przez specjalistę, a samodzielne wykorzystanie tego sposobu w domowym zaciszu nie zawsze mają taką samą skuteczność. Wiele zależy od wykorzystanych preparatów kosmetycznych, techniki foliowania i fachowej wiedzy. Dlatego warto wybrać wizytę w gabinecie kosmetycznym i być bliżej wymarzonej sylwetki.

Zabiegi wyszczuplające - body wrapping

Masaż odchudzający

Wiele salonów oferuje masaże odchudzające. To dobre rozwiązanie, jeśli na razie nie chcesz sięgać po bardziej zaawansowane zabiegi. Uciskanie i oklepywanie ciała w odpowiedni sposób pozwala rozbić komórki tłuszczowe nagromadzone w tkance podskórnej i poprawia krążenie. Masaż sprawdza się w walce z cellulitem i pozwala modelować sylwetkę, a w dodatku jest bardzo relaksujący.

Endermologia

Inaczej zwana masażem podciśnieniowym. Przeprowadza się go z użyciem specjalistycznego urządzenia – osoba wykonująca zabieg przykłada do skóry swego rodzaju ssawkę, co umożliwia działanie na tkankę łączną. To z kolei wspomaga metabolizowanie tłuszczu i aktywuje produkcję kolagenu. W efekcie ciało zostaje wyszczuplone, skóra staje się bardziej jędrna. Organizm łatwiej pozbywa się toksyn. Endermologia ma także działanie odmładzające.

Zabiegi wyszczuplające - endermologia

Kawitacja ultradźwiękowa

Ten bezbolesny, nieinwazyjny zabieg uważany jest za alternatywę dla liposukcji. Pozwala on miejscowo redukować tkankę tłuszczową. Fale ultradźwiękowe emitowane przez specjalne urządzenie rozrywa błony komórek tłuszczowych, co umożliwia uwolnienie i wydalenie tłuszczu z organizmu. Dzięki temu można zmniejszyć obwody ciała, ujędrnić skórę i oczywiście zredukować cellulit.

Karboksyterapia – zabiegi wyszczuplające gazem medycznym 

Przyszła kolej na gaz medyczny, a ściślej rzecz biorąc dwutlenek węgla, który wykorzystywany jest podczas karboksyterapii. Gaz ten wtłacza się za pomocą cienkiej igły do wnętrza skóry na głębokość około 2-3 cm. Komórki tłuszczowe reagują na wprowadzony do tkanek dwutlenek węgla, który wewnątrz skóry zmienia się w kwas węglowy, uszkadzając błony komórkowe, co w konsekwencji prowadzi do rozpadu tłuszczu. Organizm chcąc wydalić gaz, usuwa także połączone z nim toksyny i komórki tłuszczowe. Karboksyterapia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających. Dlatego nie mogło zabraknąć go na naszej liście. 

Zabiegi wyszczuplające - karboksyterapia

Kriolipoliza – zabiegi wyszczuplające chłodem

Zabiegiem wyszczuplającym, na który warto zwrócić uwagę jest kriolipoliza. Dzięki niej możemy pozbyć się aż kilku centymetrów z wybranej partii ciała. Oczywiście dużo zależy od naszych indywidualnych predyspozycji np. tempa pozbywania się toksyn z organizmu. Ale tak, pozbycie się niechcianych centymetrów w relatywnie niedługim czasie jest możliwe! Za spektakularne efekty odpowiedzialne jest specjalne urządzenie, które zasysa tkankę i chłodzi ją. W tym momencie następuje najważniejszy moment zabiegu: z tłuszczu pobierane jest ciepło. Rozpoczyna się obumarcie komórek tłuszczowych, a następnie ich rozpuszczenie i wydalenie z organizmu. Ten zabieg wyszczuplający polecany jest przede wszystkim w obrębie ud, brzucha, bioder czy tak zwanych bryczesów.

Zabiegi wyszczuplające - kriolipoliza

Jak widzisz, wachlarz zabiegów, które mogą pomóc Ci w walce o piękną sylwetkę, jest całkiem szeroki – a przytoczone przez nas przykłady to jeszcze nie wszystko. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu skonsultować się ze specjalistą, który upewni się, że nie ma przeciwwskazań, doradzi odpowiednią usługę i liczbę serii.

Poprzedni artykułCellulit, wiotka skóra, rozstępy? Dołącz do akcji naprawa: piękne ciało nie tylko latem!
Następny artykułPielęgnacja skóry po urlopie
Anita z Booksy