Zabiegi kwasem pirogronowym

Zabiegi kwasem pirogronowym

Występujący w occie, jabłkach i sfermentowanych owocach kwas pirogronowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry. Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że może być stosowany przy wielu zabiegach pielęgnacyjnych. Oto, wszystko co musisz wiedzieć o kwasie pirogronowym.

Kwas pirogronowy w kosmetyce

Kwas pirogronowy szybko wnika w głębsze partie skóry oraz oddziałuje na nią na wielu płaszczyznach, dlatego też pozwala uzyskać fenomenalne efekty. Poza tym wykazuje silne właściwości dermoplastyczne, antybakteryjne i antymikrobowe. Eliminuje efekt świecenia się skóry, ponieważ reguluje wydzielanie sebum. Pobudza produkcję kolagenu, w efekcie pozostawiając gładki i jędrny naskórek.

Zastosowanie kwasu pirogronowego w zabiegach kosmetycznych

Kwas pirogronowy wykorzystuje się przy wielu zabiegach pielęgnacyjnych, najczęściej do złuszczania naskórka. Usuwa trądzik różowaty, rozjaśnia skórę oraz redukuje blizny starcze i potrądzikowe. Odmładza i zatrzymuje oznaki starzenia się skóry. Eliminuje łojotok i wyrównuje koloryt skóry oraz wygładza i oczyszcza skórę z zaskórników i martwych komórek.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi kwasem pirogronowym

Wyjątkowe właściwości tego kwasu sprawiają, że może on rozwiązać wiele problemów skórnych. Doskonale sprawdza się zarówno w domowej, jak i profesjonalnej pielęgnacji. Z powodzeniem może być wykorzystywany do leczenia trądziku, również różowatego, odmładzania, zaburzeń w pigmentacji skóry czy blizn potrądzikowych. Poprawia elastyczność i jędrność naskórka.

Sprawdź najlepszych specjalistów na Booksy i umów wizytę w salonie blisko siebie

Kwas pirogronowy przeciwwskazania do użycia

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem kwasu pirogronowego:

  • infekcje,
  • opryszczka,
  • astma,
  • alergia na składniki kwasu,
  • łuszczyca,
  • atopowe zapalenie skóry.

Zabiegi kwasem pirogronowym

Wyjątkowe właściwości kwasu pirogronowego sprawiają, że znajduje on zastosowanie w pielęgnacji twarzy, dekoltu, ramion, dłoni i pleców. Poznaj też fakty i mity na temat kwasu hialuronowego.

Na czym polega peeling pirogronowy?

Jest to zabieg z wykorzystaniem kwasu pirogronowego, który składa się z trzech etapów. Polega on na oczyszczeniu skóry i aplikacji roztworu złuszczającego. Jego ostatnim etapem jest neutralizacja kwasu pirogronowego. Ważne jest, by ciągle obserwować zaczerwienienie skóry oraz, by czas kontaktu kwasu pirogronowego ze skórą nie przekraczał pięciu minut. Złuszczanie naskórka następuje około 2-3 dni po wykonaniu zabiegu.

Pragniesz odmłodzić swoją skórę oraz pozbyć się problemów z tłustą bądź trądzikową cerą? Znajdź najlepsze salony kosmetyczne oferujące takie zabiegi w Twojej okolicy.

Podobne artykuły