Zabiegi przed ślubem: piękne ciało

0
277
Uśmiechnięta panna młoda

W ten wielki dzień powinnaś czuć się pięknie i komfortowo we własnym ciele. Dobrze dobrane kwiaty, smaczne jedzenie i utalentowani muzycy z pewnością są ważni, ale to przecież panna młoda przyciąga najwięcej uwagi! Myśli o cellulicie, szorstkiej skórze czy jej bladym odcieniu potrafią skutecznie popsuć humor, więc już teraz zaplanuj zabiegi przed ślubem, które pozwolą Ci się ich pozbyć.

Smukłe i jędrne

Jeśli zależy Ci na pięknej sylwetce, nie możesz zapominać o zdrowej diecie i ruchu. Dodając do tego zabieg wyszczuplający, modelujący czy niwelujący cellulit, możesz osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, którymi będziesz cieszyć się w dniu ślubu, w ciągu miesiąca miodowego, a nawet dłużej. Wśród polecanych zabiegów znajdują się min. endermologia, lipoliza czy karboksyterapia

Strać kilka centymetrów w talii

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Specjalna głowica zasysa fałd skóry i masuje, co pobudza układ limfatyczny oraz krwionośny i przyspiesza przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Nie jest to zabieg bolesny, trwa ok. 40 minut. Najlepiej wykonać serię kilkunastu zabiegów w kilkudniowych odstępach. Endermologia zmniejsza cellulit, rozstępy i pomaga wyszczuplić sylwetkę.

Pożegnaj wreszcie boczki

Lipoliza iniekcyjna trwale usuwa zalegającą tkankę tłuszczową, czyli na przykład uciążliwe boczki. Jest to metoda bezinwazyjna, która polega na wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca preparatu rozpuszczającego tkankę tłuszczową. Serię 3-5 zabiegów dobrze jest zacząć nawet na rok przed ślubem, gdyż pełny efekt widoczny jest po około 3 miesiącach.

Zapomnij o cellulicie

Karboksyterapia to jedna z najlepszych metod walki z cellulitem. Polega na podaniu pod skórę dwutlenku węgla, co prowadzi m.in. do poprawy krążenia i stymulacji syntezy kolagenu, a w efekcie do wygładzenia skóry. Poleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów w kilkudniowych odstępach. Na pierwszy z nich warto się udać ok. 3 miesiące przed ślubem.

Gładkie niczym jedwab

Jeśli na co dzień golisz się maszynką i tak też planowałaś zrobić przed ślubem, nie możemy Cię przed tym powstrzymać, ale stanowczo odradzamy. Włoski szybko odrastają, więc najlepiej byłoby pozbyć się ich w dniu ślubu, ale trzęsące się z nerwów ręce i pośpiech mogą się skończyć krwawymi zacięciami. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie depilacja pastą cukrową, woskiem albo zabieg laserowy. Jeśli zdecydujesz się na ostatni wariant, pamiętaj, że do osiągnięcia pożądanego efektu potrzeba serii zabiegów. Pierwszy z nich trzeba wykonać ok. pół roku przed ślubem, ale na konsultację ze specjalistą warto udać się nawet wcześniej. Nie musisz się obawiać – w profesjonalnym gabinecie depilacja poprzedzona jest oceną stanu skóry i próbą laserową. Obsługa dostosuje również harmonogram zabiegów do Twoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że w tym czasie nie można wystawiać skóry na słońce, lato nie będzie najlepszą porą na ten zabieg.

Depilację woskiem lub pastą cukrową najlepiej wykonać na około tydzień przed ślubem. Pamiętaj jednak, że tempo wzrostu włosa różni się u poszczególnych osób. Najlepiej będzie udać się na kilka zabiegów wcześniej, żeby ustalić, jak często ich potrzebujesz. Dzięki temu sprawdzisz też, czy Twoja skóra dobrze reaguje na te metody i unikniesz stresu przed pierwszą wizytą na chwilę przed wielkim dniem – bo przecież masz go wtedy pod dostatkiem!


Jeśli planujesz inne zabiegi na ciało, np. z użyciem kwasów, pamiętaj, żeby nie wykonywać ich w tym samym czasie.

W idealnym odcieniu

Najlepszy dodatek do sukni ślubnej? Pięknie kontrastujący z nią odcień skóry! Możesz opalać się naturalnie lub w solarium, ale niesie to za sobą ryzyko poparzeń, szybsze starzenie się i uszkodzenia tkanek. Z kolei samodzielne stosowanie samoopalaczy często kończy się powstaniem brzydkich plam, które raczej nie dodadzą Ci uroku w tym ważnym dniu. Jako najbezpieczniejszą metodę polecamy opalanie natryskowe, które nie przyspiesza starzenia się skóry i pozwala na precyzyjne dobranie odcienia. Metoda ta umożliwia także konturowanie, a więc optyczne wysmuklenie sylwetki! Peelingi czy depilację należy oczywiście wykonać przed opalaniem. Przez 12 godzin po zabiegu najlepiej unikać kontaktu z wodą, bo w tym czasie efekt się utrwala Wizytę umów maksymalnie na 3 dni przed ślubem – efekt utrzymuje się do tygodnia. W poszukiwaniu idealnego odcienia warto jednak odbyć wcześniej kilka sesji.

Zrelaksowane ciało

Spięte mięśnie to niejedyny efekt przedślubnego stresu, którego pomoże Ci się pozbyć masaż relaksacyjny. Być może ten zabieg wydaje Ci się zbędny albo zastanawiasz się, kiedy znaleźć na niego czas. Uwierz, że na wieczór przed weselem warto odprężyć się w ten sposób, bo stres nie sprzyja czerpaniu radości i budowaniu pięknych wspomnień!

Przygotowując się do ślubu, warto znaleźć czas dla siebie – w końcu ma to być Twój najpiękniejszy dzień w życiu i od Twojego samopoczucia zależy, jak go zapamiętasz. Zadbane ciało to jednak nie wszystko. Koniecznie sprawdź również panujące trendy wśród fryzur, makijaży i paznokci. Dowiedz się więcej tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here