Zagęszczanie i przedłużanie rzęs – metody, o których powinna wiedzieć każda zainteresowana tym zabiegiem kobieta!

1
192

Sztuczne rzęsy są bardzo wygodnym sposobem na zaoszczędzenie czasu przy codziennym makijażu. Te osoby, które decydują się na sztuczne wydłużanie rzęs, mają do wyboru kilka metod oraz różne rodzaje produktów. Do zabiegów uznawanych za najbezpieczniejsze i dające finalnie najlepsze efekty, należy bez wątpienia profesjonalnie przeprowadzony zabieg w gabinecie kosmetycznym. Sztuczne rzęsy mogą być co prawda aplikowane samodzielnie i przyklejone, wyglądają dosyć ładnie, tworząc ich charakterystyczny efekt firanki. Jednak nic nie da takiego efektu jak profesjonalne zagęszczanie rzęs w salonie kosmetycznym. Rynkowe sztuczne rzęsy przeznaczone do samodzielnego naklejania również zagęszczą rzęsy, ale najlepszym wyjściem jest założenie ich pod okiem kosmetyczki. Ponadto bezpieczniejsze będzie poproszenie kosmetyczki, aby to ona dobrała właściwy rodzaj rzęs i zdecydowała, która z metod jest dla naturalnego włoska najmniej obciążająca. Zabieg nie trwa długo, dlatego można się cieszyć szybko pięknymi, wydłużonymi i idealnie podkręconymi rzęsami. Ten efekt jest w stanie utrzymać się nawet do około sześciu tygodni, jednakże zalecane jest uzupełnianie rzęs co około 3 tygodnie. Przed samym zabiegiem dobrze jest przyciemnić rzęsy przy użyciu henny, aby możliwe stało się ich rozdzielenie. To rozwiązanie zapewni, że różnica pomiędzy naturalnym kolorem rzęs a rzęsami doklejonymi nie będzie zbyt widoczna, zwłaszcza że rzęsy są przyklejane 1 mm nad powierzchnią skóry.

W jaki sposób uzyskuje się zagęszczanie rzęs? Poznaj rodzaje sztucznych rzęs!

W kosmetologii wykorzystuje się różnego rodzaju sztuczne rzęsy. Zależnie od tego, czy chodzi o zagęszczanie, czy przedłużanie rzęs metody się różnią między sobą. W odpowiedzi, które rzęsy najlepiej wybrać do zabiegu, pomoże poniższy podział.

https://www.instagram.com/p/BnBuA1DH8fQ/

Rzęsy jedwabne

Rzęsy jedwabne wykonuje się z użyciem protein naturalnego jedwabiu, przez co ich skręt jest bardzo zbliżony do skrętu rzęs naturalnych. Zaletą tego rodzaju rzęs jest bez wątpienia lekkość, dzięki której nie dochodzi do obciążania naturalnych włosków. Dobrze jest mieć przy sobie grzebyczek do rzęs, którym z rana powinno się przeczesywać sztuczne rzęsy, aby je wyrównać i nadać wymagany kształt, ponieważ może się zdarzyć, że w trakcie snu delikatne jedwabne rzęsy trochę się pogniotą. Mając naklejone jedwabne rzęsy, można bez obaw korzystać z pływalni, używać szkieł kontaktowych i nakładać makijaż, ale nie używając wodoodpornych tuszy do rzęs z uwagi na to, że podczas zmywania tuszu uszkodzeniom ulegają zarówno rzęsy sztuczne, jak i naturalne.

Rzęsy z futra norek syberyjskich

Rzęsy z futra norek syberyjskich mają niebywałe zalety, którymi jest między innymi to, że każdy włosek futra norki ma bardzo podobną do siebie grubość i mimo że długością się różnią, to właśnie grubość wpływa na to, że tak wiernie udają rzęsy naturalne. Poza tym są na tyle lekkie i delikatne, że nie obciążają niepotrzebnie naturalnych rzęs. Zdarza się jednak, że może wystąpić alergia na futro norki, dlatego zanim ktoś zdecyduje się na założenie sztucznych rzęs warto, żeby sprawdził, czy nie wywołają one u niego reakcji alergicznej. Poza tym, osoby lubujące się w malowaniu rzęs tuszami, powinny zaopatrzyć się wyłącznie w tusze na bazie wody, bo rozpuszczane w bardziej agresywnych substancjach niekorzystnie wpłyną na stan rzęs tak sztucznych, jak naturalnych, a także skrócą żywotność łączącego je kleju.

Rzęsy syntetyczne

Rzęsy syntetyczne są chyba rzęsami najmniej delikatnymi i elastycznymi, ale za to ich kształt jest idealnie regularny. Dostępne są oczywiście rzęsy o różnej grubości, długości i skręcie, dlatego najłatwiej dobrać rzęsy do własnych potrzeb i wymagań. Ważną zaletą syntetycznych rzęs jest to, że w przeciwieństwie do pozostałych tu omówionych, rzęsy syntetyczne nie powodują uczuleń. Natomiast wadą jest bezsprzecznie to, że są mało elastyczne i łatwo się plączą, z tej właśnie racji należy uważać, aby podczas rozczesywania nie uszkodzić ich.

Sposoby na przedłużanie rzęs – metody stosowane w salonach kosmetycznych

Istnieje wiele metod przedłużania rzęs, z czego jedne są mniej, a inne bardziej popularne. Dzisiaj skupimy się na tych najbardziej popularnych pamiętając o tym, że nie każda kobieta będzie mogła sobie wybrać dowolną metodę. Metodę przedłużania rzęs będzie dyktować naturalna ich długość, stan zdrowotny rzęs i to, czy można dokleić też rzęsy syntetyczne. Dlatego nie każda metoda będzie odpowiednia. Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs:

Przedłużanie rzęs metoda 1:1

Przedłużanie rzęs za pomocą metody 1:1 polega na doklejeniu rzęsy jedwabnej do jej naturalnego odpowiednika, pomijając bezpośredni kontakt ze skórą. Jak to wygląda? Rzęsy jedwabne przykleja się 1 milimetr ponad krawędzią skóry, czyli od góry rzęsy, co pozwala na uniknięcie reakcji alergicznej na klej. Przedłużone w ten sposób rzęsy wyglądają naturalnie i nie widać na nich efektu sklejenia.

Rzęsy 2:1 – metoda na przedłużenie i zagęszczenie rzęs

Przedłużanie rzęs metodą 2:1 polega na tym, że do jednej naturalnej rzęsy przykleja się dwie sztuczne, co daje efekt zagęszczenia. Metoda ta wykorzystuje tylko produkty z futra norki z uwagi na ich lekkość, przez co naturalne rzęsy są jak najmniej obciążone, zważywszy, że każda dźwiga dwie sztuczne. Dlatego rzęsy 2D, bo tak również jest nazywana ta metoda, dają efekt podwójnego pogrubienia.

https://www.instagram.com/p/BrP9kkmg8Kp/

Przedłużanie rzęs metodą 3:1

Metoda przedłużania rzęs 3:1 pozwala na maksymalne wydłużanie rzęs i ekstremalne ich pogrubienie. Dzieje się tak, bo w tym przypadku do każdej naturalnej rzęsy dokleja się 3 rzęsy z futra norki, które mają najmniejszą wagę. Nie można zastosować innego rodzaju rzęs z uwagi na to, że nieco cięższe rzęsy stanowiłyby poważne ryzyko wypadnięcia rzęsy naturalnej. Zagęszczanie rzęs metodą 3:1 najlepiej się sprawdzi u kobiet posiadających rzadkie naturalne rzęsy, ponieważ doklejenie do każdej rzęsy aż 3 sztucznych znacznie zwiększa ich objętość.

https://www.instagram.com/p/Bp5HdCrBazl/

Metoda Blink&Go

Przedłużanie rzęs metodą Blink&Go jest zabiegiem bardzo szybkim i tanim. Trwa około godziny, a kosztuje pomiędzy 100 a 200 złotych. Jest dobrym sposobem na uzyskanie ekstremalnie długich rzęs. Metoda ta ogranicza się do przyklejenia pojedynczych rzęs poliestrowo-jedwabnych do naturalnych włosków. Nie dokleja się sztucznej rzęsy do naturalnej jak w metodzie 1:1. Przedłużane rzęsy tą metodą mogą być nieco asymetryczne, ale wyglądają bardziej naturalnie, co jest bez wątpienia ich zaletą. Oprócz tego, w metodzie 1:1 stosowany jest klej szybkoschnący, a przy Blink&Go klej schnie wolniej, zaś efekt przedłużania rzęs za pomocą tej metody utrzymuje się przez około 2 tygodnie.

https://www.instagram.com/p/Bm1GOG5h1Nl/

Metoda „Kocie Oko”

Metoda przedłużania rzęs „kocie oko” jest techniką polegającą na przedłużaniu ich wyłącznie w zewnętrznym kąciku oka, co powoduje, że spojrzenie staje się bardzo wyraźne oraz subtelnie podkreślone. Nie można zapominać o właściwym dobraniu długości i skrętu sztucznej rzęsy, gdyż tylko wówczas możliwe jest uzyskanie naturalnego efektu. Osobom posiadającym bardzo krótkie rzęsy nie poleca się tego zabiegu z uwagi na to, że po prostu nie jest możliwe osiągnięcie zbyt dobrego efektu, co najwyżej przeciętnego. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby zwiększenie długości wszystkich pojedynczych rzęs, zaczynając od najkrótszych rozmiarów w wewnętrznym kąciku, a skończywszy na najdłuższych w zewnętrznym kąciku oka.

https://www.instagram.com/p/BauGt1PgU3e/

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs kępkami rzęs sztucznych

Przedłużanie i zagęszczanie kępkami sztucznych rzęs polega na doklejaniu do naturalnych włosków ich sztucznych odpowiedników zebranych w kępki. Często efekt bywa wręcz przerysowany i nierzadko kępka sztucznych włosków nie współgra z naturalnymi rzęsami. W efekcie nie układa się prawidłowo. Ale zaletą tej metody jest bardzo szybki czas ich nakładania i klejenia, który może się przydać kobietom w sytuacjach awaryjnych i stresowych.

Są oczywiście jeszcze inne metody przedłużania rzęs. To autorskie metody wprowadzane w salonach kosmetycznych. Przeważająca większość są to  zmodyfikowane metody już istniejących, a stosuje się w nich różnej długości i grubości sztuczne rzęsy. Co odważniejsze kobiety, mogą się również pokusić o doklejenie rzęs różnokolorowych, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie modnego aktualnie efektu ombre. Kobiety posiadające rzęsy dosyć mocne mogą oczywiście spróbować przedłużyć je do wersji ekstremalnej. Mowa o doklejeniu o wiele większej ilości rzęs niż nawet to było wcześniej omawiane, a konkretnie chodzi o nawet sześciu rzęsach z futra z norki przyklejanych do jednej rzęsy naturalnej.

https://www.instagram.com/p/BqvTSlzACbC/

Która metoda jest najefektywniejsza?

Czy rzęsy objętościowe są lepsze od rzęs przedłużanych metodą 1:1? Co prawda kępki używane w metodzie objętościowej są lekkie i sprężyste, dzięki czemu nie uszkadzają naturalnych rzęs. Po skończonym zabiegu spojrzenie nabiera głębi i nie ma obawy o sztuczny wygląd. Efekt jest w stanie bardzo długo się utrzymać na powiece.

Metoda objętościowa bardzo dobrze sprawdza się zarówno na dolnej, jak i na górnej powiece. Zagęszczenie dolnej linii rzęs jest doskonałym uzupełnieniem ogólnego wizerunku oka, a czas jego trwania wynosi około pół godziny. Wygląd końcowy tego zabiegu sprawia, że rzęsy wyglądają na lekkie. Są przy tym rzeczywiście delikatne, rozszerzające się na środku, zwężające się w kierunku końcowym i cienkie u podstawy. Po takim zabiegu nie da się rozpoznać, że rzęsy są sztuczne. Dlatego marząc o bardzo delikatnej poprawie wyglądu oczu, wówczas metoda objętościowa może stać się tą idealną.

https://www.instagram.com/p/Bm6csOLh1mn/

Na koniec trzeba dopowiedzieć, że metoda objętościowa sama z siebie sprawia, że rzęsy stają się gęste i długie, a co najważniejsze, nie cierpi na tym ich kondycja zdrowotna. Dzięki zastosowaniu naturalnych włosków pochodzących od norek możliwe jest jak najdokładniej regulowanie efektu zagęszczenia zależnie od spojrzenia, jakie jest wymagane do osiągnięcia. Panie, które posiadają jasne i rzadkie rzęsy, będą zadowolone, ponieważ w końcu ich rzęsy staną się grube, bardziej pełne i ciemniejsze, a codzienne korzystanie z maskary stanie się zbędne.

Jak widać, wszystkie zaprezentowane tutaj metody wydłużania i pogrubiania rzęs są na swój sposób unikalne i każda z nich ma swoje zalety. Wybór metody najwłaściwszej będzie zawsze zależał od indywidualnych potrzeb pani, która pragnie przedłużyć rzęsy Naturalna długość i stan rzęs będą poniekąd dyktować najwłaściwszą metodę. Oczywiście, jeśli chodzi o rzęsy i urok jakiego potrafią dodać całej twarzy sprawia, że nie ma miejsca na kompromisy, a wybrana właściwa metoda musi te wymagania spełniać.

Źródło:

Znajdź najlepszy salon urody w swoim mieście

1 KOMENTARZ

  1. Metod jest sporo, i myśle ze dobra kosmetyczka na pewno pomoże w dobraniu odpowiedniej metody dla nas 🙂 mi kosmetyczka dobrała metodę 2:1 i jestem bardzo zadowolona, rzęsy wyglądają pięknie i wreszcie mam takie firany o jakich marzyłam 🙂 A chodzę do Pazumalu w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here