Włącz promocje na Black Friday i zwiększ obroty swojego salonu

0
169

Black Friday nazywany w Polsce po prostu Czarnym Piątkiem jest dniem wielkich wyprzedaży. W naszym kraju takie świętowanie jest obecne od niedawna, ale z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z szansy zwiększenia zysku korzysta wiele salonów beauty (prawdopodobnie także Twoja konkurencja), oferując klientom usługi w promocyjnych cenach. Dlaczego Twój biznes miałby przepuścić tak doskonałą okazję na zwiększenie obrotów?

Co możesz zyskać dzięki promocjom z okazji Black Friday?

Korzyści wynikające z Black Friday nie należą wyłącznie do klientów, którzy zaoszczędzili na niższej cenie usługi. Wprowadzając w tym okresie promocje, stwarzasz możliwość do odnotowania rewelacyjnych wyników sprzedaży w danym okresie, jak również osiągnięcia długofalowych dochodów. Słowem – to się opłaca. Stosując promocję w najbardziej konsumenckim okresie w roku, chwytasz okazję na:

  • większy ruch w Twoim salonie 
  • wypromowanie salonu
  • pozyskanie nowych klientów 
  • ponowną wizytę klientów w Twoim salonie 

Wszystko to może zaowocować stałym dopływem klientów, co zauważysz po obrotach salonu nie tylko w listopadzie i grudniu. Wykorzystaj ten czas w pełni, zapraszając do swojego salonu jak najwięcej klientów. W tym celu użyj skutecznych narzędzi do organizowania promocji.

Przygotuj promocje, które pokochają Twoi klienci

Flash Sale 

Promocją skrojoną na miarę Czarnego Piątku jest Flash Sale. Jej celem jest oferowanie zniżek obowiązujących w krótkim czasie. Wystarczy, że w module z narzędziami marketingowymi  wybierzesz opcję Flash Sale, następnie wskażesz usługi, które mają zostać objęte zniżką. Teraz pozostaje wybrać tylko datę, w której klient powinien zarezerwować wizytę, żeby promocja została uwzględniona. I gotowe – klient zauważy informację, że jeśli umówi wizytę w danym terminie (poprzednio wskazanym przez Ciebie w aplikacji Booksy Biz), otrzyma zniżkę w Twoim salonie. 

Happy Horus 

Możesz także posłużyć się promocją, która pozwoli Ci zaplanować obniżki cen w najmniej popularnych godzinach lub dniach w Twoim salonie. Wiedząc, że zbliża się wytężony okres wypatrywania promocji przez klientów oraz posiadasz niezapełnione miejsca w kalendarzu, zastosuj Happy Hours. Dzięki temu zadowolisz klientów, dając im możliwość rezerwacji w promocyjnej cenie, a tym samym zapełnisz puste miejsca w swoim kalendarzu. Ten rodzaj promocji w równie łatwy sposób, co Flash Sale, ustawisz w aplikacji Booksy Biz. 

Last Minute 

Istnieje jeszcze trzeci rodzaj promocji, który sprawdzi się podczas szaleństwa obniżki cen. Mowa o Last Minute, w wyniku której zachęcisz klientów do podjęcia szybkiej decyzji o rezerwacji wizyty właśnie w Twoim salonie. Dostosuj czas, w jakim klient musi zarezerwować wizytę, żeby otrzymać zniżkę (np. 4 godziny przed rozpoczęciem danej wizyty). Zostaje tylko określenie wartości promocji na konkretną usługę lub kilka usług – i już, klienci mogą „łapać” okazję w Twoim salonie. 

Jak włączyć promocje?

Promocje dostępne są w ramach wyjątkowej usługi Booksy Boost, której zadaniem jest zwiększenie liczby wizyt w Twoim salonie. Jeśli jeszcze z niej nie korzystasz, włącz ją już teraz na swoim smartfonie klikając przycisk poniżej lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na dole strony. Więcej informacji o Booksy Boost znajdziesz TUTAJ

Powiadom klientów o promocjach

Równie ważne co przygotowanie promocji, jest poinformowanie o nich. Daj znać swoim klientom, że pamiętasz o nich i masz dla nich wyjątkowe promocje. W Booksy Biz w prosty i szybki sposób powiadomisz klientów o niecodziennych cenach w Twoim salonie. Najpierw wybierasz typ wiadomości, którą otrzymają Twoi odbiorcy, może to być: e-mail, SMS lub mobilna wiadomość Push. Następnie wybierasz szablon wiadomości i dostosowujesz tekst. Voilà! Teraz obserwuj jak zapełnia się Twój kalendarz. Poza tym, że okazyjne ceny przedstawione są w cenniku usług na Twoim profilu w Booksy, informacja o nich wyświetla się również na stronie startowej aplikacji. Dzięki temu klienci szukający promocji bez trudu znajdą Twój salon. 

There is no form selected or the form was deleted.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here