Identyfikacja wizualna: podstawy marketingu w branży beauty
Identyfikacja wizualna: podstawy marketingu w branży beauty

Identyfikacja wizualna: podstawy marketingu w branży beauty

Inne, Wszystkie,

Marketing salonu to kluczowy element prowadzenia działalności w branży beauty. Zbudowanie solidnej i rozpoznawalnej marki pozwala pozyskiwać nowych klientów oraz zachęcać dotychczasowych do ponownej wizyty. Istnieje szereg zaawansowanych narzędzi, które powinny towarzyszyć Ci w drodze po sukces, jednak aby skutecznie budować swoją pozycję w branży, musisz najpierw zadbać o najbardziej podstawowe elementy. Na czym warto więc skupić się już na początku, aby dalsze działania marketingowe nie poszły na marne? W tym artykule dowiesz się, czym jest identyfikacja wizualna!

Nazwa ma znaczenie!

Na identyfikację wizualną salonu składa się szereg elementów, w tym jego nazwa. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ będzie już zawsze nierozerwalnie związana z Twoim biznesem. Na co więc zwrócić uwagę podczas jej wyboru? Przede wszystkim, musi być ona związana z Twoją działalnością i doskonale reprezentować jej charakter. Nie decyduj się na banalne i powszechnie używane połączenia – nie sprawią one bowiem, że Twój biznes zapadnie odbiorcom w pamięć i wyróżni się na tle konkurencji. Nie wybieraj również nazwy zbyt długiej i trudnej do zapamiętania – w końcu Twoi klienci będą w przyszłości dzielić się nią z innymi. Postaw więc na oryginalność i nadaj swojemu salonowi niepowtarzalną i charakterystyczną nazwę.

Identyfikacja wizualna? Zadbaj o oryginalny logotyp!

Kolejnym istotnym elementem identyfikacji wizualnej Twojego salonu jest logo. Choć tu również, podobnie jak w przypadku nazwy, warto postawić na oryginalność i unikatowość, postaraj się jednak, aby Twoje logo nie było zbyt skomplikowane i przesycone wieloma elementami. Będziesz umieszczać je w wielu różnych miejscach – na ulotkach, szyldzie czy zdjęciach w mediach społecznościowych. Zbyt złożone logo może stać się w takim przypadku nieczytelne, a tym samym mało profesjonalne. Równie ważne jest to, aby było ono spójne ze stylem Twojego biznesu i usługami, które oferujesz. Zarówno kolorystyka, jak i zawarte w nim elementy, powinny być związane z tym, co klient znajdzie we wnętrzu Twojego salonu. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby przygotować ten element identyfikacji wizualnej samodzielnie, skorzystaj z pomocy profesjonalnego grafika. Jest to niezwykle ważna inwestycja, bowiem logo będzie towarzyszyło Ci na różnych etapach prowadzenia działalności.

Przemyślana kolorystyka

Aby Twoje działania marketingowe były spójne, warto już na początku określić kolorystykę, która będzie dominowała w Twoim biznesie. Dotyczy to zarówno logotypu i strony internetowej, ale również wystroju wnętrz czy materiałów, które przekazujesz klientom. Spójność jest bowiem niezwykle ważna w budowaniu identyfikacji wizualnej biznesu. Odpowiednio dobrane kolory będą szybko zapadać w pamięć Twojemu klientowi i budzić pozytywne skojarzenia. Warto również zapoznać się z psychologią kolorów i ich znaczeniem w biznesie, co znacznie ułatwi Ci wybór dominujących barw. Podobnie jak pozostałe, omówione już elementy, również kolorystyka powinna zostać określona już na początku budowania marki. Jeśli zadbasz o wszystkie aspekty identyfikacji wizualnej, znacznie łatwiej będzie Ci planować dalsze działania marketingowe swojego salonu.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!