Jak zwiększyć liczbę wizyt w salonie beauty w czasie pandemii?
Jak zwiększyć liczbę wizyt w salonie beauty w czasie pandemii?

Jak zwiększyć liczbę wizyt w salonie beauty w czasie pandemii?

O Booksy, Wszystkie,

Pandemia sprawiła, że w Twoim kalendarzu zaczyna pojawiać się coraz więcej wolnych terminów, a Ty zastanawiasz się jak zwiększyć liczbę wizyt? Zadanie może wydawać się trudnym orzechem do zgryzienia, jednak jest kilka sposobów na to, aby klienci częściej rezerwowali wizyty, nawet w tak niesprzyjających warunkach. Wystarczy, że podejmiesz kilka prostych i sprawdzonych działań.

1. Edukuj klientów, że w trakcie wizyty zapewniasz im pełen komfort i bezpieczeństwo

Część klientów nie rezerwuje kolejnych wizyt lub odwołuje dokonane rezerwacje dlatego, że obawia się zakażenia koronawirusem i po prostu woli zostać w domu. Pokaż klientom, że ich bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze, a w swoim salonie stojuesz najwyższa standardy bezpieczeństwa i higieny. Jak możesz to zrobić? Wykorzystaj stworzone w tym celu funkcje, które znajdziesz w Booksy.

Zasady bezpieczeństwa

W Booksy znajdziesz gotową listę środków i zasad bezpieczeństwa – zaznacz te, które stosujesz w swoim salonie i opublikuj na swoim profilu w Booksy. Jeśli wdrażasz dodatkowe, niestandardowe działania – żaden problem, z łatwością wpiszesz je na listę Twoich zasad. Dzięki temu pokażesz klientom, jak dbasz o ich bezpieczeństwo i co robisz, aby zapewnić im komfort podczas usługi. Czytaj więcej.

Psst…Gotową grafikę informującą o Zasadach bezpieczeństwa w Twoim salonie, znajdziesz w Kreatorze postów social media w aplikacji Booksy Biz. 

Ankieta COVID-19

W aplikacji Booksy znajdziesz gotową ankietę online, która pomoże Ci uzyskać informacje o stanie zdrowia klienta zanim pojawi się w Twoim salonie. Poproś klientów o wypełnienie Ankiety Covid-19, dzięki temu w porę dostrzeżesz niepokojące objawy, które mogą świadczyć o obecności popularnego ostatnimi czasy wirusa. W ten sposób zadbasz o zdrowie, ale także pokażesz klientom, że wirusowi nie tak łatwo dostać się do Twojego salonu 😉 Czytaj więcej. 

2. Promocja! Niezawodny sposób na zwrócenie uwagi klientów

Promocje są maszyną napędową każdego biznesu, nawet teraz, gdy pandemia przybiera na sile. Jak to możliwe? Ludzie szukają możliwości do zaoszczędzenia pieniędzy bardziej niż zwykle. Co prawda usługi z zakresu urody mogą w niektórych przypadkach znajdować się na końcu łańcucha potrzeb. Jednak nie od dziś wiadomo, że zadbanie o swój wygląd może zdziałać cuda w naszym samopoczuciu. Dlatego pozwól klientom cieszyć się ich ulubionymi zabiegami w wyjątkowych cenach. 

Promocje powinny być proste i zrozumiałe, tak by klienci mogli szybko podjąć decyzję o rezerwacji, myśląc – to jest to czego właśnie potrzebuję. Nie wymagaj od swoich klientów zbyt dużej liczby działań, które musieliby podjąć, aby skorzystać z okazyjnej ceny. Wówczas mogą po prostu z niej zrezygnować. Spokojnie, z Booksy żaden klient nie zrezygnuje z tego powodu, ponieważ rezerwacja usługi w promocyjnej cenie jest szybka i wygodna. Zadbaj o dobór promocyjnej oferty w Twoim salonie, a my zajmiemy się resztą.

W Booksy do wyboru masz trzy rodzaje promocji, które z łatwością wprowadzisz w swoim salonie. Możesz zastosować jedną z nich lub wybrać je wszystkie. Sprawdź, która promocja najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. 

Happy Hours

Happy Hours umożliwia tymczasowe ustawienie innej ceny, zamiast standardowej ceny usługi, która będzie obowiązywać we wskazanym przez Ciebie czasie. Promocja ta pozwala zaplanować obniżki cen na wszystkie lub na część usług, znajdujących się w Twoim cenniku. Możesz ustawić ją na wybrane dni lub godziny. 

Last Minute

W wyniku tej promocji zachęcisz klientów do podjęcia szybkiej decyzji o rezerwacji wizyty. Ta funkcja świetnie sprawdzi się w sytuacji, w której klient odwołał wizytę, pozostawiając niezapełnione pola w Twoim kalendarzu. Promocja Last Minute to niezastąpione remedium na tego typu zdarzenia. W Booksy w łatwy sposób dostosujesz czas, w jakim klient musi zarezerwować wizytę, żeby otrzymać zniżkę (np. 2 godziny przed rozpoczęciem danej wizyty). W równie prosty sposób dostosujesz wartość promocji na konkretną usługę lub kilka usług.

Flash Sale

Kolejną doskonałą metodą, zwiększającą ilość rezerwacji jest Flash Sale – promocja oferowana w krótkim czasie.  Skonfigurujesz ją w błyskawiczny sposób. Wybierasz usługi i datę, w której rezerwacja powinna się zacząć, żeby została objęta promocją. Następnie wystarczy jedno kliknięcie i gotowe – klient będzie mógł zauważyć informację, że jeśli zarezerwuje wizytę dziś lub innego dnia (w trakcie trwania promocji) otrzyma zniżkę w Twoim salonie.

Jak włączyć promocje w Booksy?

Narzędzia do tworzenia promocji dostępne są w ramach Booksy Boost. Więcej o Booksy Boost przeczytasz TUTAJ.
Jeśli korzystasz z Booksy, ale  nie masz jeszcze Booksy Boost, włącz je już teraz na swoim smartfonie klikając przycisk poniżej. Możesz również skontaktować się w tej sprawie ze swoim opiekunem. 

3. Wykorzystaj Karty podarunkowe

Karty podarunkowe to fantastyczna reklama Twojego salonu, stanowią dodatkowe źródło pozyskiwania nowych klientów oraz budowania lojalności wśród stałych klientów, ale także są  doskonałą okazją do zwiększenia dochodu w czasie pandemii. Zastanawiasz się dlaczego?

Rzecza jasna, są też osoby, które mimo stosowania wszelkich środków bezpieczeństwa wolą zostać w domu i unikać kontaktu z ludźmi. Karty podarunkowe są w tym przypadku idealnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim zapewniasz sobie ruch w biznesie i  generujesz przychody z wyprzedzeniem, pobierając z góry opłatę za usługi, które zostaną zrealizowane w przyszłości.
Wystarczy, że wprowadzisz Karty podarunkowe w swoim salonie (bez problemu zrobisz to w systemie Booksy) i uwzględnisz w nich promocyjne ceny. Klient będzie mógł zakupić kartę już teraz, a zrealizować ją w dogodniejszym dla siebie momencie.

Karta podarunkowa to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby oraz siebie samego. Kto nie uśmiechnie się na myśl o wizycie w swoim ulubionym salonie? Pozwól swoim klientom na zakup Kart podarunkowych i podaruj im powód do uśmiechu. Czytaj więcej. 

4. Włącz Usługi Mobilne i zaproponuj klientom usługi z dojazdem

Ludzie czują się bezpiecznie w znanym im otoczeniu. Dlatego zaproponuj klientom usługę z dojazdem – u nich w domu lub innym komfortowym dla nich miejscu. Nie pozwól, by pademia koronawirusa spowodowała pustki w Twoim kalendarzu wizyt i przerwała kontakt ze stałymi klientami. Zamiast tego zapewnij swój profesjonalizm, wszędzie tam gdzie mogą potrzebować Cię klienci. Czytaj więcej

 

5. Wykorzystaj narzędzia marketingowe i bądź aktywny w social mediach

Bądź w stałym kontakcie z klientami nie pozwól o sobie zapomnieć. Dzięki Booksy Biz w prosty i szybki sposób powiadomisz klientów o środkach bezpieczeństwa, wolnych terminach i specjalnych pormocjach. 

W zakładce Marketing wybierz typ wiadomości, którą otrzymają Twoi odbiorcy, może to być: e-mail, SMS lub mobilna wiadomość Push. Następnie wybierz szablon wiadomości i dostosuj tekst. Voilà! Teraz wyślij wiadomość i obserwuj jak zapełnia się Twój kalendarz.  

W aplikacji mobilnej Booksy Biz znajdziesz również Kreator Postów Social Media, a w nim gotowe szablony graficzne i propozycje tekstów – dzięki temu w prosty sposób stworzysz atrakcyjne posty na Facebooka i Instagram. Dowiedz się więcej. 

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!