Jak zwiększyć liczbę wizyt w swoim salonie? Część I.

0
170

Jako właściciel salonu lub gabinetu działającego w branży zdrowia i urody wiesz, że świadczenie usług na najwyższym poziomie i profesjonalnie wyposażone miejsce pracy to nie wszystko. Nieustającym elementem prowadzenia swojego biznesu jest dbanie o nowych klientów. Zapoznaj się z pierwszą częścią naszych porad i dowiedz się, jak Booksy – aplikacja do zarządzania salonem i rezerwacji wizyt online – pomoże Ci zadbać o pełen kalendarz!

1. Siła mediów społecznościowych

Masz dużo fanów, którzy obserwują Twoje profile? Najwyższy czas zamienić ich w klientów! Czy znasz już funkcję Spotkania na Facebooku? Dzięki Booksy w prosty i szybki sposób zintegrujesz swój profil z Facebookiem i Instagramem.  Od teraz, dzięki specjalnym wtyczkom umówienie wizyty poprzez Booksy jest możliwe z poziomu profilu na Facebooku lub Instagramie, a to przełoży się na wzrost przychodów w Twoim biznesie.  Integrując swój kalendarz w Booksy z social mediami zyskujesz dodatkowo funkcję postów z z przyciskiem Zarezerwuj teraz, nowy przycisk do rezerwacji wizyt na Twoim profilu,  atrakcyjny cennik usług ze zdjęciami Twoich prac oraz automatyczne przypomnienia o wizytach!

Całkowitą nowością w Booksy jest nasz Kreator grafik do Social Media. Od teraz wygodnie z poziomu swojej komórki udostępnisz na swoim Facebooku i Instagramie dowolne zdjęcie z własnym tekstem i …linkiem do Twojego profilu w Booksy!  Chcesz pochwalić się zdjęciem wykonanej pracy? A może otrzymałeś super opinię od zadowolonego Klienta? Każda okazja jest dobra, aby powiadomić Twoich fanów o kolejnym sukcesie Twojego biznesu! Co więcej, możesz wykorzystać gotowe szablony grafik i tekstów, dzięki z którym bez pomocy grafika komputerowego samodzielnie przeprowadzisz ciekawą i spersonalizowaną kampanię promocyjną w social mediach!

2. Spersonalizowane kampanie marketingowe

Booksy to znacznie więcej niż tylko kalendarz do umawiania wizyt online.  Jako właściciel salonu możesz korzystać ze skutecznych i wygodnych narzędzi marketingowych, a nasze gotowe szablony znacząco ułatwią Ci komunikację z klientami. W prosty sposób pomożemy zaplanować wysłanie atrakcyjnych wiadomości – wystarczy pomysł na dobrą promocję, porywający komunikat i możemy ruszać! O nowej promocji lub rabacie dla stałych klientów w wygodny sposób poinformujesz swoich klientów za pomocą narzędzi dostępnych w Booksy – e-mailingów, SMS-ów i powiadomień PUSH. Fakt, że wszystkie kontakty przechowujesz bezpiecznie w jednym miejscu online dodatkowo ułatwia przygotowanie kampanii.

3. Twój profil w Booksy Twoją wizytówką

Klienci przykładają tu dużą wagę do estetyki. Dlatego podobna zasada powinna przyświecać właścicielom gabinetów przy tworzeniu profilu na Booksy. Jest on najlepszą wizytówką salonu i automatycznie budzi skojarzenia z profesjonalizmem, bezpieczeństwem i troską o klienta. Dobra wizytówka i zaufanie, jakie budzi potrafią być równie ważne z punktu widzenia klienta jak cena usług.

Pozyskiwanie nowych klientów jest łatwiejsze, gdy wiedzą z kim mają do czynienia. Dlatego zwłaszcza, gdy właściciel firmuje salon swoim nazwiskiem powinien rzetelnie przedstawić się na profilu. Mile widziana będzie zarówno fotografia, jak i opis doświadczeń i kwalifikacji. W branży health and beauty zaufanie musi budzić także sam obiekt. Pozyskiwanie klientów odbywa się poprzez zdjęcia czystego, dobrze wyposażonego obiektu. Najlepiej, gdy mają one naturalny charakter i prezentują salon podczas codziennej pracy. Pomocny będzie także chwytliwy krótki opis salonu, ponieważ potencjalni goście oszczędzają swój czas przeglądając oferty. Te kilka zdań może okazać się kluczowe.

4. Opinia zadowolonego klienta to najlepsza reklama

Szukając usług w Internecie kierujemy się opiniami i doświadczeniem innych.  Booksy sprawia, że użytkownicy aplikacji mogą zapoznać się z autentycznymi i wiarygodnymi opiniami dotychczasowych klientów (tak, to prawda! Wszystkie opinie w Booksy są w 100% prawdziwe). Jeśli w naszym salonie obsługa odbywa się perfekcyjnie, z pewnością na tym zyskamy. Wystarczy zachęcić osoby, które gościły w naszym salonie czy gabinecie do recenzowania przebiegu wizyt, a z czasem pozyskiwanie klientów stanie się znacznie łatwiejsze. Pamiętaj, że pozytywna rekomendacja (np. 200 zgromadzonych opinii ze średnią 4.9) budzi zaufanie u osób, które oglądają Twój profil w Booksy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here