10 rzeczy, które możesz zrobić, gdy Twój salon jest chwilowo zamknięty
10 rzeczy, które możesz zrobić, gdy Twój salon jest chwilowo zamknięty

10 rzeczy, które możesz zrobić, gdy Twój salon jest chwilowo zamknięty

Inne, Wszystkie,

Branża beauty obecnie przeżywa ogromny kryzys. Od 1 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia, w tym obowiązek zamknięcia salonów beauty… Sytuacja jest poważna, a na większość rzeczy nie mamy po prostu wpływu. Co nam pozostało? Na pewno wzajemne wsparcie i… wykorzystane tego czasu w jak najlepszy sposób. Zobacz, co możesz zrobić, gdy Twój salon chwilowo jest zamknięty.

1. Poproś swoich klientów o wsparcie

Sytuacja, w której się znajdujemy jest trudna dla nas wszystkich. Wiele osób zastanawia się nad swoją przyszłością. Jeśli potrzebujesz pomocy, poproś o nią. Booksy zorganizowało akcję, w której Wasi klienci mogą wesprzeć Wasze salony. Więcej o akcji  przeczytacie TUTAJ.

2. Postaw na działania marketingowe

Brakowało Ci czasu na poprawę swoich działań marketingowych? Wykorzystaj ten czas i nadrób zaległości w tym obszarze. Przejrzyj profile swojego salonu w social mediach. Stwórz kilka postów które opublikujesz w przyszłości. Projektowanie postów ułatwi Ci z pewnością Kreator Postów Social Media, dowiedź się więcej TUTAJ.

3. Poszukaj rozwiązań, które w przyszłości ułatwią pracę Twojego salonu

Z pewnością w obecnej sytuacji wiele firm boryka się z kryzysem. Jednak na co dzień wiele salonów radzi sobie bardzo dobrze pod kątem biznesowym. Warto podejrzeć, z jakich rozwiązań korzystają takie salony. Podpowiedź na pewno znajdziesz na social mediach i stronach internetowych konkurencji 😉 Zobacz jakie działania prowadzą, może coś Cię zainspiruje. Sprawdź też jakie nowości pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. 

4. Podejrzyj konkurencję

Konkurencję możesz podejrzeć także w celu wyróżnienia się na jej tle. Sprawdź, czego brakuje konkurencyjnym miejscom i zastanów się, jak możesz wprowadzić to u siebie.

5. Uporządkuj dokumenty

Zajmij się tym, na co od dawna brakowało Ci czasu lub chęci. Teraz masz idealną okazję, żeby rozprawić się z fakturami, umowami i wszelkimi pismami, znajdując dla nich właściwe miejsce.

6. Przeanalizuj finanse salonu

Na co dzień, w natłoku obowiązków, zapewne brakowało Ci czasu, aby przysiąść i porządnie przeanalizować statystyki działalności salonu. Gotowe zestawienia znajdziesz w Booksy Biz.  Porównaj dane rok do roku, miesiąc do miesiąca. Zaobserwuj, w których miesiącach zarabiasz najwięcej, a w których najmniej. Zastanów się dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić, żeby zwiększyć obroty w słabszych okresach. Prześledź raporty popularności usług, dzięki temu zauważysz, z których usług warto zrezygnować. Poszukaj niepotrzebnych wydatków. Więcej o statystykach w Booksy przeczytasz TUTAJ.

7. Zaktualizuj swój profil w Booksy

Odśwież ofertę, dodaj zdjęcia prac do portfolio, zaktualizuj opisy usług. Mimo, że Twój salon jest chwilowo zamknięty, to jego profil powinien nieustannie zachęcać do rezerwacji. Na czas zamknięcia salonu możesz zawiesić możliwość rezerwacji online. W ten sposób Twoja wizytówka w Booksy będzie widoczna, ale klienci nie będą mogli rezerwować wizyt.

8. Komunikuj się z klientami

Komunikacja przez internet nabrała jeszcze większego znaczenia. Wykorzystaj to utrzymując kontakt ze swoimi klientami w sieci. Udzielaj się w social mediach, wstaw zaległe zdjęcia z efektów zabiegów, opowiedz o swoim salonie i usługach w nim dostępnym. Zaktualizuj stronę internetową, a jeśli jeszcze jej nie masz, to idealny czas na nadrobienie zaległości.

9. Poproś klientów o opinię

Warto ponadto poprosić klienta o wystawienie opinii na temat wizyty w Twoim salonie. Skup się na tych klientach, którzy byli u Ciebie relatywnie niedawno i na pewno będą pamiętać wizytę. Dostępne w Booksy narzędzia marketingowe pomogą Ci stworzyć i wysłać odpowiednią treść do klientek.

10. Zdobądź nową wiedzę

Wykorzystaj potężne zasoby internetu. Odwiedź portale branżowe i blogi, zapisz się na kursy online, czytaj e-booki i fachowe artykuły. Na pewno gdzieś na stoliku znajdziesz także zaległe książki 😉

Wiemy, że żadna z tych wskazówek nie rozwiąże obecnych problemów. No może poza 1, która choć trochę podreperuje Twój budżet. Jednak myślimy, że warto na chwilę odciągnąć swoje myśli od problemów i skupić się na przyszłości. Głęboko wierzymy, że niebawem sytuacja zostanie opanowana i wszystko wróci na właściwe tory.

Może spodoba Ci się również...

Wypróbuj Booksy przez 7 dni ZA DARMO!

Odkryj zalety korzystania z Booksy, a już nigdy nie wrócisz do tradycyjnego kalendarza!